Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

Rocca

vand Suzuki Bandit1996 Vandut!

Recommended Posts

Se vinde Suzuki gsf 600 N bandit 1996.Un singur proprietar in Italia.Sunt primul proprietar in Romania.inmatriculat in mai 2011.

Cand l-am cumparat(sfarsitul lui februarie 2011) arata in bord 28144km iar acum are 37394 km(ianuarie 2012).

Anul trecut au fost schimbate: filtrul de aer(hiflofilter),bujii noi denso,bateria,placutele de frana pe fata,spate ar trebui schimbate,cauciucul fata sh(michelin pilot road dot 1107) cauciucul spate sh(bridgestone battlax bt023R dot 0210- in jur de 9300 km facuti cu el) kitul de lant in stare buna. schimbat si lichidul de frana fata si spate Motul dot 4.

Primii 2000 km i-am facut cu ulei Repsol(era schimbat de domnul de la care l-am cumparat) apoi l-am schimbat cu Motul 15W50 iar la sfarsitul lui septembrie la 36843 km am schimbat din nou uleiul Motul 10W40 si filtrul de ulei man.Sincronizat in august carburatoarele(consum de 5.5% biggrin.png )

Dupa cum o sa vedeti in poze o sa vedeti cateva defecte optice(dar remediate sau in curs) datorate celor 2 cazaturi(amandoua pe partea stanga) din 2011(una din vina mea si a doua din cauza unui sofer incepator care a intrat cu "scartaieli" de roti pe banda mea fara sa se asigure de pe o strada secundara dumului principal in oras).In urma impactului cu asfaltul s-a rupt suportul pentru scarita stanga (l-am sudat),s-a zgariat si infudat putin rezervorul in partea stanga-se vede in poze o zona mai inchisa la culoare(reparata) codita stanga zgariata si putin crapata(rezolvat dar urmeaza sa fie vopsita si aplicat stickerul cu bandit sub lac).Aripa fata am invelit-o partial cu folie 3D pentru ca avea niste zgarieturi.

I-am schimbat oglinzile originale,mansoanele,capetele de ghidon,i-am montat crash-bar-uri cumparate de pe http://www.romimoto-...cle/85751?sr=30.rim stripes si capace pt ventile rosii.tank-pad nou.

ITP valabil pana in 28.04.2013.Asigurare facuta pe 29.12.2011 valabila pana pe 29.06.2012. 2 chei

Momentan sta in garaj asteptand caldurica.Se poate vedea si testa in Tecuci iar de la sfarsitul lunii martie posibil si in Iasi.

Pretul este de 1400 E .Ofer in pret si un anti-furt cu alarma pentru disc, un cauciuc pt spate Michelin PilotRoad2 dot 4109 si un suport de top-case Givi-nu e montat(monorack3 ) care se vinde si separat la pretul de 50 E.Am si piesele originale pe care le-am inlocuit.(se vand si separat sau odata cu motorul)

Alte detalii la telefon sau PM : 0745/138728 Daniel

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

dar care e treaba cu ceasurile de Km si turometru???

intr-o poza e lovit turometru in dreapta jos si in a doua poza sunt lovite ambele ceasuri (numai ca acu lovitura de la turometru e in stanga jos)???

sa inteleg ca a fost lovita de doua ori frontal de a s-au lovit ceasurile de jug????

Link la postare

Salut. In prima poza turometru asa era de cand l-am cumparat.

Asa cum am mentionat in anunt am avut 2 cazaturi la viteza redusa pe partea stanga DAR NU FRONTAL.

In urma primei cazaturi s-a rupt acea parte a carcasei turometrului care era prinsa de bord si a trebuit sa cumpar altul(am cumparat unul de la un prieten din Iasi tot cu bandit,CalinD.Asa l-am cumparat de la el cu acea urma in partea stanga-a avut si el un mic incident si le-a vandut pt ca isi montase bord digital) si s-a spart geamul si s-a strambat rama de la vitezometru, asa ca am luat rama cu tot cu geam de la vechiul turometru si l-am montat la vitezometru.Urma actuala de la vitezometru se datoreaza celei de a doua cazaturi.

Link la postare

UP! In urma cu 2 saptamani am schimbat la Sprintmotors Iasi placutele de frana spate(Lucas-trw),uleiul din furca(Motul 10W expert) si semeringurile de praf si de ulei(marca AllBalls).urmeaza saptamana viitoare sa rezolv si cu vopsitul coditei pe partea stanga.

Link la postare

Buna.In principiu mai este.Ideea e ca am discutat la telefon acum 2 zile cu o persoana din B interesata de bandit si ar trebui sa vina sambata sa-l vada( si posibil sa-l cumpere :D) doar sa fie vreme frumoasa.A zis ca mai discutam la telefon joi-vineri seara asa ca inca astept un telefon.Oricum daca inca mai am banditul sapt viitoare am in plan sa vin cu el la Iasi(vreau sa-i montez un far rotund).

Vreau sa mai adaug ca acum 3 sapt i-am schimbat bujiile Ngk CR9E,cumparat bidon 4L Motul 15W50 si filtru de ulei Hiflo-HF 138(ma pregatesc de schimbul de ulei pe la 39-40k km acum avand cam 38700km).

In sfarsit gasit si cumparat far rotund cromat de bandit si rezolvat problema estetica cu codita stanga.

Link la postare

VANDUT!!!!

SE POATE STERGE.Multumesc Pro-bike.

Asfalt uscat noului proprietar,multi km fara incidente si sa se bucure de el asa cum m-am bucurat si eu.

Link la postare
Oaspete
Acest topic este acum închis pentru viitoarele răspunsuri.

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.