Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

Dnv

vand Inchis !

Recommended Posts

nu-las prea da asa. dar zimi cat ai oferii tu doar pe motor ! Am uitat sa specific ca jantele sunt revopsite de fostul proprietar , iar peste accibildele originale sa pus reflectorizant alb. daca dau jos reflectorizantul vor ramane accibildurile originale . si cateva poze .

Am pus poze si cu swich off-u deoarece ma intrebat cineva ce sa intamplat la modulul A,B,C . nu stiu ce si in ce poza a vazut dar am pus de mai aproape . orice intrebare isi are raspuns. va astept cu intrebari daca aveti nelamuriri .ms

post-29910-0-40271600-1327946951_thumb.j

post-29910-0-70322100-1327946958_thumb.j

post-29910-0-58139500-1327946965_thumb.j

post-29910-0-31148400-1327946981_thumb.j

post-29910-0-34413400-1327946991_thumb.j

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Poate actualul proprietar nu ia dat km inapoi, poate cel dinaintea lui, cert este ca motocicleta asta a fost vanduta acum 2 ani avand 14 sau 16000 de km.

Link la postare

:)))) eu asa am luato . am facut vreo 500 km cu ea . i stii istoricul ? as vrea sa cunosc si eu fostii proprietari daca se poate ! si daca tot stii ca a plecat cu 14000 sau 16 dc ai intrebat cati are cand in primu post scrie 6200 :))) ??. sigur i aceeasi motocicleta ? sper ca nu deoarece voi fii tare dezamagit :(

nicuuu .... nu imi spune ca de la tine am vr sa cumpar akrapovic-u ala megaphone si pozele care mi le-ai trimis erau cu motocileta asta ..... nu credd :))) ce mica e lumea . frate am vb pe mes chiar si zilele trecute , pfuu ce am luato cu km daca e aceasi mobra :)))

Link la postare

Am vorbit mult mess si nu mi-am dat seama ca este vorba de motocicleta asta, imi pare rau ca te supar, dar cartea service este la mine. Motocicleta a fost cumparata de noua de la Suzuki Timisoara, si intretinuta foarte bine, cel putin pana am vanduto eu. Din cate stiu baiatul care a luat-o de la mine nu a apucat sa se dea prea mult, el fiind plecat mai mult in Bucuresti, iar motocicleta era la Oradea.

Link la postare

o motocicleta avand 6000km si sa fie deja pusa cheia pe orice surub surubularel ,asta nu e motocicleta ,te rog eu frumos sa nu ma consideri prost si chior ,vad in anunt acolo cum ..carenele sunt originale si intacte neavand crashpaduri deci nu a fost lovita ,cum ai ajuns tu la concluzia asta?

vanzare buna

ai pus din greseala pe b1k35h0p o poza ,te rog sa o scoti daca nu mai este in corelatie cu ce este acum pe motocicleta

ti-am trimis pe privat linkul cu motocicleta avand 18000km !!!!!!

Link la postare

Nicu a fost primu proprietar,dupa aceea a fost vanduta unui baiat din Oradea ,cel din Oradea a vandut motocicleta cu 18000km ,DNV tu ai cumparat motocicleta direct de la baiatul din Oradea?sau a mai existat un cumparator/vanzator? ca daca nu a mai existat cineva intre tine si cel din Oradea ramai doar tu ca puteai sa dai km inapoi :)))

hai ca usor usor o sa`i luam locul lu DD&Lazarus pe pro-bike,da macar sa ne plateasca si pe noi cineva

propun sa avem si noi o cota parte una mica mica din partea cumparatorului care sa se dupa catre casele de copii

p.s RAMANE DE DEPARTE CEL MAI PENAL thread DIN TABUL V/C EVER

Link la postare

ma iei la misto?sau te faci ca nu vezi?

caut sa-mi cumpar motocicleta de 5 luni si nu gasesc una buna

crezi ca nu sunt atent la detalii ?

daca aveai piesele de schimb POATE am zis POATE ma gandeam sa o cumpar sau ceva dar tinand cont ca are 6000km are deja 2 proprietari totul a fost schimbat la ea inclusiv stickerele jantele vopsite la 6000KM

chiar nu sunt de rea credinta dar nu`mi place sa ma considere cineva prost,tu nu vezi cum e butonul ala de la tripuri ?ai gresit cand ai pus anuntul pe bikeshop si ai pus si poza aia din greseala .....

ASTA MIA DAT cmd CARE ISI CAUTA MOTOCICLETA DE 5 LUNI DAR NU ARE BANI . DACA O ARZI AIUREA UITE ITI MAI FAC O POZA SA VEZI CA BUTONUL NU ARE NIMIC ! AI TU FILME SI CAUTI PROBLEME. CU 10000 DE EURO SA VII CA TIE NU TI-O DAU ! MAM APRINS DEJA DE LA ATATIA BAGATORI DE SEAMA CARE SE AFIRMA AIUREA .

ACUMA CA AM PUS POZE DETALIATE ZIMI SI MIE CE ARE BUTONUL ASTA . E PRAFUIT ? ITI DAU EU BANI DE JET .

post-29910-0-23483400-1328010980_thumb.j

post-29910-0-39825700-1328010987_thumb.j

post-29910-0-08119200-1328010999_thumb.j

Link la postare

deci sa stiti si voi motocicleta asa a fost luata printr-un intermediar fara sa vad anuntu dp bikeshop . era si pt miine o mirare ca are asa putini km . am luato pt mine . o sa merg la un electrician sa vad ce poate sa faca la bord sa-l aduca la starea originala . daca nu se ppoate o sa imi para simie ft rau . sincer sa aflu aceste lucruri este o dezamaagire mare. imi pare rau ca am postat anuntu la da consoleaza gandul ca odata si odata aflam adevarul . si sa fiti linisitit nu ma agit sa o vand de aceeea am puso la un pret asa mare ! am luato in octombrie si nu am facut 500 km cu ea + am schimbat toate consumabilele . deci stati linisititi . salut

uite frate sa nu ne mai contrazicem

post-31465-0-94298900-1328011183_thumb.j

e o poza de tine adaugata pe alt site

da frate asta am puso eu . e poza care am primito si eu cand am cumparat motoru . mai sus sunt poze care iti atesta faptul ca, ce ai vazut tu in poze e doar o reflezie a lumini sau ceva . nu ma mai intereseaza ce scrieti . am vb si cu nicu si mi-a zis cum a fost ingrijita si asa mai departe .

moatocicleta are 20000 km . si a avut un incident minor . a cazut de la etajul 10 un pian pe ea . ia dat de sa julit :)))) si nu se mai vinde . pt cei insistenti o dau cu 8000 de euro cu tot cu accesori :D . ( vedeti ca este noua la reprezentanta cu 8300 - 8500 ) salut !!!

Link la postare

lasa-ma frate. veniti sa imi zicetit ca a fost accidentata si altele si nicii cu ati vazut motociccleta . daca sunteti interesati veniti sa o vedeti live si gata. nu ma tot aburiti aici .stai linistit ca daca stiam ca motocicleta a avut 16 sau cat kkt de km are nu o puneam cu 6200 ca nu is prost . mai ales ca il cunosc pe nicu si vorbim pe mess . numa faza e ca tot timpu niste gunoaie de oameni se trezesc sa vada niste defecte care nu exista ! si se dai interesati dar nu sunt .cum tiam mai zis si tie nu sunt disperat sa vand motocicleta !! nici nu vreau sa o vand . daca primesc cat am cerut o dau daca nu nu ! i ft tare motocicleta si poate comfirma si nicu treaba asta . el a facut 14 -16000 km cu ea . deci nu mai tot carcotiti ca mi se rupe . topic inchis ca nu se mai vine . cautati sa trageti pielea dp oameni cand sunt disperati . nu sunt si nu obtineti nimic daca cautati defecte . chiar acum intr-o zi am citit un topic care a fost distrus de niste oameni incompetenti .... ca e fisurat cadru si asa mai departe si cand a pus poze au tacut toti . vedeti-va de ale voastre daca nu ati vazut motocicleta live. inca o data tot a fost schimbat de mine pe motocicleta asta si se poate verifica . acuma de km nu contrazic. am mai spus e o dezamagire si pt mine .dar mi se rupe de parerile voastre si MOTOCICLETA NU SE MAI VINNDE !!! ar mai fii multe de zis dar nu ma cobor la nivelul fomistilor care au adus piata la un pret mult sub nivelul corect care stau la panda si cand prind omul fara bani trag de pe el tot ce pot ! salutare spor la vanzarile viitoare si succes in viata .

Link la postare

mai nush ce e atata zarva pe aici dar cert e ca am vazut motoru live ,,, si stiu ce a bagat in motor pana acum din ce am vazut si arata foarte ingrijit . nu cred ca e vina lui ca cel dinainte a dat km inapoi da eu stiu sigur ca in toamna cand l am vazut avea vo 6000 pe bord si el era tare incantat .

de la cauciucuri la filtre tot ce a fost mai bun a bagat in el , chiar eu i`am dat un conti race attack ca nou pt spate si cauta tot ceva in genu si fatza ...

am auzit personal motorul si sincer suna f frumos , sa nu mai vb ca il tine langa pat la 20 grade iarna in casa .....

Link la postare

salut,

imi pare rau pt ce ai patit dar o sa-mi dau si eu cu parerea cu toate ca nu-mi place dar ma simt obligat pt experienta mea moto :

-km la motocicleta nu sunt prea importanti daca motoreta nu a fost solicitata la maxim sau data pe circuit dar la noi romanii se poarta moda cu km inapoi asa ca probabil ai aplicat si tu la acest lucru pt a putea vinde mai usor motoreta.

-pe acest sait exista foarte multi oameni care nu fac decat sa se uite la anunturi si sa faca ''audienta'' pe sait ...probabill nu au de lucru sau nu au ce face ex : lucru , facultate , sau orice alte treburi care sa le ocupe timpul. si stau si o ard aiurea pe sait si aici sunt de acord cu tine.Nu fac decat sa-si dea cu parerea ca bani nu au nici sa treaca strada si se cred zmei virtuali...ca pe strada nici nu cred ca stiu ce inseamna sa te dai cu motoreta

-spre dezavantajul tau unii chiar sunt cunoscatori si stiu ce inseamna o motoreta , au ochiul format si vad chiar si-n poze defectele...aici tu ai avut de pierdut ;-)

eu cred ca motoreta ta este buna si ai putea incerca fara sa-ti faci nervi si saiturile mobile , autovit , bikeshop , si multe altele si o sa ramai surprins cate sanse ai sa-ti dai motoreta...ASTA DACA ARATA SI MERGE BINE...cum zici tu.

sper ca nu te-a deranjat interventia mea dar m-am gandit ca-ti foloseste informatia.

ps.pe mine incercau sa ma scada la pret avand in vedere ca am avut motorete noi fara greseala...pt ca asa sunt romanii ;-)

bafta

Link la postare

deja cand afirmi "numa faza e ca tot timpu niste gunoaie de oameni se trezesc sa vada niste defecte care nu exista !" te contrazici, pt ca tu cu gurita si manuta ta ai spus ca nu sunt poze facute de tine ci sunt poze facute de persoana de unde`i cumparat motocicleta etc,daca tu cu pozele alea vrei sa vinzi motociclete de ce nu esti si atent daca exista o discrepanta intre pozele de atunci si cum se prezinta motocicleta in momentul de fata,eu te cred ca tu nu esti cunoscator si ca te-au combinat niste nemernici sa cumperi un bun doar din priisma "mirajului km`trilor",dar tu daca vedeai ca a fost pusa cheia de 10/13/si mai toate tubularele pe ea sau cum se numesc alea ca eu sunt atehnic (dar ochiul chiar nu ma insheala) de ce nu`ti pui un semn de intrebare : ba frate cum sa fie motocicleta asta cu 6000km si sa arate asa

bag mana`n foc pt acel buton cat si pt comutatorul rosu de ON OFF au fost zgariate si schimbate.

ca in momentul de fata sunt ca si noi asta nu pot sa te contrazic ,dar in pozele pe care le-am vazut eu pe bikeshop asa erau ATUNCI(30/09/2011) si sunt pozele cu care vroiai sa VINZI bunul.

eu nu te.am intrebat de pret pt ca sincer NU MA MAI INTERESEAZA motocicleta doar te.am intrebat pe privat niste lucruri sa te ajut si sa-ti spun sa scoti pozele de pe site daca nu sunt in concordanta cu starea motocicletei de acum

in 5 luni o singura motocicleta am fost sa o vad pt ca acel vanzator chiar a stiut sa-si vanda bunul(fara minciuna etcc) si o motocicleta 600 rr a lui myx chiar am vrut sa ma duc sa o vad dar am fost plecat in noiembrie-decembrie mai tot timpu`

eu nu stiu ce e cu tine si chiar te cred ca nu ai facut asta cu rea intentie,voi in zona voastra acolo sunteti niste oameni super ok si seriosi cu care am facut mereu treaba in "jobul" meu dar acum asa a fost sa fie

te intreb asa de final ca sa terminam circul pt un "nimic":

AM MINTIT CU CEVA?te rog sa-mi spui si una mica mica mica de tot daca am mintit eu cu ceva

am gresit cand am afirmat ceva pe baza pozelor oferite de tine?

numai bine,vanzare buna,Doamne ajuta

Link la postare

myxu nu m-ai deranjat deloc. ideea e ca lumea vb . in primu rand eu cand am luat o motocicleta nu m-am prea uitat la km , ci cum merge . oricati km ar avea merge foarte bine si nicu poate comfirma cum a fost folosita si ingrijita motocicleta 14-16000 km . va salut !

Cmd eu nu comentez poza care mi-ai aratato din 2011 luna a 9-a . pt ca acea poza am primito cand am cumparat motocicleta . in data de 6.10 a ajuns motocicleta la mine si a fost in stare perfecta. acuma sa im iexplici cum a ajuns motocicleta sa fie zgariat butonul si dupa 6,7 zile sa fie schimbat butonul . frate poza e poza . motococleta se vinde cum arata in pozele dp probike . nu veni la mine cu poze dp bikeshop chiar daca le-am pus eu . aici suntem pe pro-bike . pe acest site sunt poze facute de mine cu mana mea . hai sa discutam aceste poze . vrei ? nu stiu ce a fost cu motocicleta inainte. doar stiu ca nicu a avut grija de ea si mi-a zis ca a fost si in elvetia cu ea . ceea ce nu ma deranjeaza. nici km nu ma intereseaza cati is poa sa fie si 30000 motocicleta merge bine . si arata impecabbil nu e rupta nu curge uulei din ea si nu sa umblat la motor sau la toate suruburile cum ziceti voi . suruburile au vopseaua de garantie pe ele ,bordu e la un electrician incearca sail reseteze sa km originali si mai spre seara sper ca o sa vin cu km exacti care i are motori iar pe urma o sa inchid acest topic si o sa sterg toate pozele . deci inca o data poza care ai postato tu nu prea as putea sa o discut deoarece nu am vazut motorul live in clipa aceea si dupa doar 6 zile motoru era la mine in stare impecabila . daca nici asta nu crezi o sa iti arat contractu de vanzare din data de 06,10,2011 . nu stiu daca a fost sau nu schimbat butonu sau ce sa intamplat. si nu vb de mine cat de cunoscator sunt sau cat de motociclist sunt ca nu ma cunosti deloc . nici eu pe tine dar nu ma interesezi . inca o rugaminte ar mai fi sa nu mai comentezi motocicleta mea ca eu nu m-am bagat in topicirile tale pt ca nu sunt interesat de motocicletele tale . de parerea ta nu mai sunt curios si nu cred ca sunt curiosi nici restu deoarece MOTOCICLETA NU SE MAI VINDE !!! daca chiar vrei sa vezi in ce stare e motocicleta si vrei sa te lamuresti sa poti dormi linisit noapte o sa te rog sa vii sa o vezi personal . daca mai are cineva de adaugat ceva va rog sa va abtineti de la aiureli cum ca vezi doamne un buton e julit ca asa se vede intr=o poza si gata motorul a fost dauna totala si facut pe casco . va rog haideti si vedeti motorul si vorbim dupaia . ms si te rog cmd GATA nu trebuie sa demonstrezi la nimeni nimic pt ca motorul nu se mai vinde . nici cu 2000 nici cu 5000 nici cu 10 000 de euro . NU SE MAI VINDE

aarata-miunde ai vazut acele butoane zgariate te implor !!! sunt exact aceleas poze din aceleasi zile . . ma bucur ca m`am mutat de la laptop la calculator ca am mai gasit o poza cu ce ai zis u ca e zagriat din aceea zi ! si in poza asta e zgariat ? daca comfirma 10 oameni ca in aceste 2 poze comutatorul de tipuri si swich-off`ul sunt zgariate eu am sa merg sa im ifac ochelari de vedere . in prima poza a vazut CMD ca sunt zgariate . si intradevar se vedea ceva acolo dar poate fii o reflexie sau ceva de aceea CMD haide si vezi motocicleta si pe urma scrie si ca a fost rupt cadrul in doua ca nu ma deranjeaza . pozele pot fii foarte inselatoare . in unele cazuri arata mai bn in poze in unele invers si oricine stie treaba asta . daca cineva vrea motorul o sa vina sa`l vada doar nu o sal trimit pe baza unor poze prin posta romana ! asa ca va rog daca nu sunteti interesati nu intrebati doar sa va aflati in seama ! ms inca o numi vine sa vred cum de la o poza neclara sa ajuns la discutia ca motocicleta ar fii fost dauna totala . ROMANIA FRATILOR !!!

post-29910-0-94680700-1328031928_thumb.j

post-29910-0-87180200-1328031962_thumb.j

Link la postare

Din cate stiu eu KM la o astfel de motocicleta nu pot fi dati inapoi din soft ci trebuie schimbat bordul.Imi pare rau DNV de situatie, eu as cere "mici" explicatii vanzatorului.Un singur lucru conteaza pana la urma :ca motocicleta este in mintile ei.Uitati-va cate anunturi cu moto din 2000 cu 30000 de km sunt? Oare sunt reali?O motocicleta noua este in garantie 2 ani si proprietarul este obligat sa faca reviziile la reprezentanta.Daca te puteai interesa evitai astfel de probleme chiar daca nu avea carte service vinzatorul.SA fii tu sanatos si la vara sa fie cald!!!NUMAI DE BINE.

Link la postare

ms felixnistor eu am luat din oradea motocicleta . nu am luato de la proprietar ci de la un prieten de`al lui . proprietaru era un om cu bani nici macar nu a prea avut timp sa se dea pe ea era tot oradea - bucuresti si invers .m`am intalnit cu el dupa vreo sapt sa-mi aduca fiscalul. Nicu a facut toate reviziile . nu se poate schimba bordul la aceasta motocicleta pt ca are cip in bord din cate mi-a explicat electricianul. bordu e la el de pe la ora 12 la amiaz .astept cu nerabdare sa aflu cati km reali are deoarece la 24000 tre verificate supape si asa mai departe . si oricum acuma cum zice CMD ca erau zgariate butoanele . ce om ar fii atat de prost incat sa dea poze unui potential client cu butoane zgariate cand oricum urmeaza sa le schimbe ??

DECI MOTOCILETA ARE 18731 km au fost facute toate reviziile cartea service se afla la Nicu Tm care poate confirma toate reviiziile pana la 12000 inclusiv . Revizia de la 18000 km a fost facuta acum la 18731 schimbandu`se tot inclusiv furtune de frana . NU SE MAI VINDE

Link la postare

Din cate stiu eu KM la o astfel de motocicleta nu pot fi dati inapoi din soft ci trebuie schimbat bordul.Imi pare rau DNV de situatie, eu as cere "mici" explicatii vanzatorului.Un singur lucru conteaza pana la urma :ca motocicleta este in mintile ei.Uitati-va cate anunturi cu moto din 2000 cu 30000 de km sunt? Oare sunt reali?O motocicleta noua este in garantie 2 ani si proprietarul este obligat sa faca reviziile la reprezentanta.Daca te puteai interesa evitai astfel de probleme chiar daca nu avea carte service vinzatorul.SA fii tu sanatos si la vara sa fie cald!!!NUMAI DE BINE.

Scuze ca ma bag,

am vandut eu o motoreta asta vara, o aveam de noua din 2008, cu 19800 km si la 3 saptamani era pe un site romanesc, de vanzare, cu 5700 km. Deci se poate sa-i dai km inapoi (era si un flacau cu anunt pe site cu "ajustare km")

Oricum, e mai important cum suna si cum merge motoreta decat ce scrie in bord. Nu stii daca sunt reali km decat daca o iei de noua.

Bafta si scuze daca am deranjat

Link la postare
Oaspete
Acest topic este acum închis pentru viitoarele răspunsuri.

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.