Mergi la conţinut
Aferim

Concurs Gratuit Cu Premii Gratis Pentru Motociclisti

Sa poarte un nume trofeul concursului?  

21 membrii au votat

1. 1. Ce nume sa aiba trofeul concursului de km?

• Trofeul Festina Lente
      12
    • Alt nume (propune, te rog, un nume)
      2
    • Sa ramana asa. Ca acum, fara un nume special.
      3

Recommended Posts

Va propun o mica intrecere: care parcurge cei mai multi km in sezonul 2012 castiga. Mi s-a nazarit sa serbez in felul asta un an de cand mi-am deschis blog-ul de calatorii moto... Sper sa vi se para funny ideea. Nu e o competitie, nu e o incercare de a stabili care e mai motociclist decat ceilalti, este o joaca la care sper sa participati cu voiosie. Si din aceasta joaca, un set complet de combustibil pentru fiara si om va alimenta setea castigatorului si a fierului sau. Va astept deci!

beer.gif

se poate inscrie orice motociclist, aici:

concurs gratuit cu premii gratis

beer.gif

Inscrierea: oricand. Intrecerea se incheie la sfarsitul sezonului 2012, anume atunci cand va da prima ninsoare. Hai cu vremea cea frumoasa! Castiga cel ce parcurge cat mai multi km in sezonul 2012.

post-30032-0-26726300-1328546935_thumb.j

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

un start oficial al concursului si un finish la fel de oficial. Ambele pot fi marcate numai prin ceva chef. Parerea mea! Hic!

:biggrin: da, asa s-ar fi cuvenit... dar na, fiind acum recesiune... ne strecuram cat putem printre vremurile rele... Startul oficial e de acum 6 feb - dar fiece om se poate inscrie cand vrea, iar finishul oficial e la toamna/iarna 2012, cand va da prima zapada. Si daca nu o ninge deloc, atunci finisu` finishului va fi pe 6 feb 2013. :beer:

*** cred ca pot vb cu vreun prieten carciumar si pt. un party, la o adica, daca lumea va fi entuziasta...

Link la postare

fie, cum ne inscriem ?

pai nu citisi pe blog? :beer:

Scrie un comentariu acestui articol , in care sa-mi spui: 1. nickname-ul tau; 2. marca si modelul motorului tau si 3. cati km arata acum bordul motocicletei tale.

Te mai rog sa-mi trimiti o fotografie a bordului motocicletei , cu indicatorul de km vizibil - cei declarati la start. La sfarsitul sezonului 2012 vei repeta figura cu poza, de data asta cu o poza a bordului motorului tau ce arata numarul kilometrilor ce i-ai parcurs intre timp.

ps: tre sa mai astepti sa dau si poza jos de pe mobil

nu e problema, nu e graba cu poza.

Link la postare

din cate am inteles eu , premiul consta intr-un plin de benzina + o sticla de wiskey si este oferit de Festina Lente :tongue: ( cel putin asa am inteles din blog) .. astept corectari

exact!

gata, bun, am inteles. Sunt exclus din start :biggrin:

eeee, Cesar, de ce nu ai veni? benzina o consumi la circuit - sau mai speli piese cu ea, la garaj; sticla o dai si tu la doctor... :laugh:

primii inscrisi pana azi 7 februarie:

1. – Motanyc – 2 motociclete (marca?) – urmeaza km de start & poza

2. – sadixkid – moto? km de start? - urmeaza moto, km de start & poza

3. – Mitza123 – Honda Shadow 600 – km de start? - urmeaza km de start & poza

4. – racitcuaer – IJ Jupiter 350 – km de start? – urmeaza km de start & poza

5. – Feri – MZ ETZ 250 – km: 61.026 – urmeaza poza

6. – gaxel – Suzuki Vstrom DL 650 – km? – urmeaza km de start & poza

7. – dexxter – BMW R 1200 RT – km? urmeaza km de start & poza

8. – tiranspider – Yamaha Thundercat 600 – km? urmeaza km de start & poza

9. – Viesparul -Yamaha Virago250 & IJ Planeta5 350 – km: 31.840 (Virago) - urmeaza km de start & poza IJ

10. stulewa – ?

L I S T A R A M A N E D E S C H I S A O R I C A R U I M O T O R I S T

Link la postare

hai acu' sa va vad :D

cu cat e mai performanta bormasina cu atat se dau in fata de data asta km :lol2:

PS: sa nu trisati :P

poa' ma bag si eu ca si asa primii 1.02km i-am facut inainte de ninsoare si m-am pishat pe mine de frig :D

Link la postare

nu stiu inca ce sa spun.

tre sa o desfac cap coada: vopsit rezervor + plastice, sablat si vopsit jante, sudat esapament, bucsi bascula de schimbat, releu incarcare, alt far, eventual schimbat ambreiajul, schimbat rulment jug, schimbat fise + pipe, ulei + filtru, filtru aer, simeringuri ulei si praf - furca :D

deci concluzia daca am bani si timp sa le fac ma bag pt ca piesele de schimbat le am in casa, numai vopsitul si sablatul e mai complicat...

ahhh si era sa uit :D - tre sa duc si sa iau copliul de la gradi + probleme de tatic iresponsabil? !!! asa ca... BORMASINA SA AM SI VA ARAT EU :lol2:

Link la postare

Ma inscriu si eu de dragul concursului, desi nu preconizez prea multi km pe motocicleta anul acesta ... criza mare.

Mario MT-03, Yamaha MT-03, km ...(o sa iti trimit poza curand, am facut vreo 200 de km anul acesta, dar se pare ca nu se contorizeaza).

Pe unde e topicul lui gaxel cu km de anul trecut ?

Link la postare

mie imi surade ideea de competitie, dar din pacate nu pot participa.

Besides, am prea putin control asupra competitorilor. La o cursa face 2 face am si eu sanse reale.... mai dau cu spray de lant pe niste discuri de frana, mai infig un cui in gume, mai dau un sut puternic in mijlocul unei depasiri, d-astea...glume prietenesti :)

Apropo, n-am putea incerca sa organizam si o competitie gen turul Romaniei in 48 h or less? I-am putea spune Land of Choice TT. hahahahaahah asta chiar suna tare :)))

Link la postare

mie imi surade ideea de competitie, dar din pacate nu pot participa.

sa organizam si o competitie gen turul Romaniei in 48 h or less?

no problem. poate vii la party-ul de final, daca-ti surade...

la cursa contra-cronometru nu ma bag, ca nu-i de nasul meu tongue.png

pana acum suntem 19 la concursul de kilometri.

ce mi se pare foarte frumos: s-au inmultit premiile. chiar daca valoarea materiala a lor, insumata, nu este mare; alta e valoarea acestor premii... thumbup.gif

Link la postare

Festina,am o intrebare ca sa ma dumiresc si io.Esti aceeasi persoana cu viesparul?Si daca da dece sunt necesare doua nicknam-uri?

Sper sa nu te superi pe mine dar sunt confuz in privinta asta.

Scuze de offtopic.

Si ca totusi sa fiu ontopic zic asa:este binevenita ideea oricarei forme de concurs.Este stimulatorie si generatoare de progres.Putem crede ca vechi greci cand faceau olimpiadele erau nebuni?Cu siguranta nu.Deci te felicit pentru idee dar nu particip.

Link la postare

Esti aceeasi persoana cu viesparul?Si daca da dece sunt necesare doua nicknam-uri?

Putem crede ca vechi greci cand faceau olimpiadele erau nebuni?Cu siguranta nu.

Da, tot viesparul sunt. nu-s doua nickname-uri, doar am inlocuit vechiul nick cu acesta - pentru ca mi-am facut cont si pe motociclism si pentru a avea acelasi nume de scena si colo si colo, ca sa zic ashea...

Nu erau nebuni grecii (acuma parca a dat strechea-n ei, de cand e vorba sa le ia al 14-lea si al 15-lea salariu laugh.png ), nici ce facem noi nu e o olimpiada, ci doar o intrecere prieteneasca la care pana acum s-au inscris 19 motociclisti si care sper sa se lase cu un party frumos, alaturi de castigator.

Link la postare

Da, tot viesparul sunt. nu-s doua nickname-uri, doar am inlocuit vechiul nick cu acesta - pentru ca mi-am facut cont si pe motociclism si pentru a avea acelasi nume de scena si colo si colo, ca sa zic ashea...

Nu erau nebuni grecii (acuma parca a dat strechea-n ei, de cand e vorba sa le ia al 14-lea si al 15-lea salariu laugh.png ), nici ce facem noi nu e o olimpiada, ci doar o intrecere prieteneasca la care pana acum s-au inscris 19 motociclisti si care sper sa se lase cu un party frumos, alaturi de castigator.

Mai,tu-ti faci organizatie,e clar.Sa-i chemi si pe motoveterani ca si ei bea.

Link la postare

Mai,tu-ti faci organizatie,e clar.Sa-i chemi si pe motoveterani ca si ei bea.

rlf.gif nu ma pasioneaza organizatiile. chiar deloc.

motoveteranii sunt cu totul si cu totul bineveniti sa se inscrie la intrecere, ca orisice alt motociclist.

dealtfel ideea e a lor, precum stim... smile.png

Link la postare

Esti aceeasi persoana cu viesparul?Si daca da dece sunt necesare doua nicknam-uri?

Am si eu o intrebare similara: marin_mircea este aceeasi persoana cu bunu si honda san?

Cat despre intrecere: suntem 21 pana astazi. Lista de inscrieri ramane deschisa...

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.