Mergi la conţinut

Concurs Gratuit Cu Premii Gratis Pentru Motociclisti


Aferim

Sa poarte un nume trofeul concursului?  

21 membrii au votat

  1. 1. Ce nume sa aiba trofeul concursului de km?

    • Trofeul Festina Lente
      12
    • Alt nume (propune, te rog, un nume)
      2
    • Sa ramana asa. Ca acum, fara un nume special.
      3


Recommended Posts

Eu am facut cred peste 10.000 km anu asta... dar nu intru in concurs, sunt si departe si... Nu stiu daca am o poza cu cat am inceput anu asta...

Pacat ca nu te-ai inscris, ce daca esti departe? Primeai premiul prin posta, daca nu puteai veni la "intrunire"... Felicitari, in tot cazul, pentru cei 10 mii si mai ales pentru drumurile frumoase !

Chiar sunt curios sa vad noile kilometraje... :biggrin:

Si eu!

La cererea publicului participant, se mai prelungeste concursul - multa lume a cerut asta, lumea inca mai merge cu mobra si adevarul e ca era pacat sa o curmam asa, brusc...

Probabil data finala va fi 1 Dec, in 7-8 zile ma lamuresc cand si cum - in functie si de rezervarea pentru local, ce o voi bate in cuie in vremea asta.

Asa ca... pe cai! :thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa vedem... pana acum ce rezultate partiale avem.. biggrin.png

Laur, tu spuneai ca ai facut peste 10.000...

Eu tocmai am depasit 12.500 din 1 aprilie pana acum.

Scrieti aici niste cifre, sunt curios :)

Eu cred ca am facut vreo 8000 pana acum. Din pacate in vara a trebuit sa anulez o plimbare prin srb, mne, cro, slo, pe care sper sa o fac la anul, cu o extindere in albania si macedonia (se stie "vinovatul" din cauza caruia am inclus si aceste 2 tari!)

Mai facem ceva km, dar nu vor reprezentta mare lucru!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa vedem... pana acum ce rezultate partiale avem.. :biggrin:

avem doar cateva rezultate (care n-au cum sa se modifice radical, nu cred ca mai baga nimeni ture lungi):

- eu am cam 8.000 de km;

- Corina # 41 are aproape 3.000 dar mai merge luna asta;

- Mihutz # 31 avea in iulie vreo 9.000, de-atunci nu mai stiu;

- Dan Rosca RFD #29 avea un pic peste 4.000 cand si-a vandut mobra...

- Dexxter #7 - vreo 16.000;

- Owene #5 - aproape 4.500.

Suntem 34 validati in concurs si mai nimeni nu a trimis poza de final insa am sa revin cu amanunte; si da, si eu sunt curios de rezultatele partiale, ia sa mai auzim cati km ati mai facut...

Se pare ca bataia mare si suspansul va fi pentru ultimul loc! :-)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-l cunosc personal, s-a inscris de pe celalalt forum; 7. - dexxter – BMW R 1200 RT http://calatoriifest...-premii-gratis/

Sunt convins ca ne va arata si poze, dealtfel "la bauta" ne vom putea proiecta pozele, asa ca inca o data va rog pe toti sa pregatiti p`un stick o selectie cu pozele cele mai dragi, sa se bucre ochiu` fiecaruia... :smile:

dupa concursul asta, ar merge: cine are cele mai frumoase poze din drumetii :biggrin:

tu ai alea misto, pe plaja noaptea... da, e o idee buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai alea misto, pe plaja noaptea... da, e o idee buna!

Ba nu , conteaza pe pozele in care apar eu ! :yahoo: Nu am participat la concurs , dar cred ca la final am sa pun si eu o foto cu km-trajul ,sa n-o mai dea lumea de gard cum ca H-D alea-alea... stiti voi...

Interesant este ca , de la 34.000 cat avea cand am l-am luat , nu am schimbat decat ulei si opinci ! :good:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu sigur cat am ca nu am facut poza adica nu gasesc o poza cu bordul de aproape mai din primavara. Acum am in prezent 26400 km si stiu ca in primavara aveam cam 12.000-13.000 ceva de genu... Nu m-am inscris ca nu am crezut ca o sa fac eu asa multi km, ma gandeam ca sunt alti cu peste 20.000 km :smile: Si in primul rand chiar daca ma bagam la concurs, nu ma bagam neaparat pentru premiu... Nu prea le am cu concursurile :smile:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cum-necum am ajuns la peste 34.000 de km, si asta fara sa fac vreo calatorie mai lunga si fara sa ies din Lombardia ... sincer sa fiu, nici mie nu imi vine sa cred ca am facut asa de multi (mare parte sunt in interes de serviciu oricum ...). Dar sezonul nu s-a terminat inca pentru mine, se va gata in 31.12.2012 :D .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum-necum am ajuns la peste 34.000 de km, si asta fara sa fac vreo calatorie mai lunga si fara sa ies din Lombardia ... sincer sa fiu, nici mie nu imi vine sa cred ca am facut asa de multi (mare parte sunt in interes de serviciu oricum ...). Dar sezonul nu s-a terminat inca pentru mine, se va gata in 31.12.2012 :biggrin: .

wow!

sa nu uiti totusi sa trimiti o poza inainte de 1 dec!

tare, Mario! felicitari! da` te-ai invartit ceva... pe unde-ai fost?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mario, nu uita ca pana pe 1 dec lumea mai merge. Si eu tot cam 8 mii am; altii mai mult, altii mai putin... astept o poza cu kilometrajul final, cand o bagi la iernat, dar numai tarziu de 1 dec, cand formal s-a stabilit ca vom incheia (oamenii au zis ca mai merg, a fost si este vreme buna) - la voi cum e?

Sper ca va iesi un party pe cinste (va fi in 10-15 dec) - daca si tu ai fi aici, ar fi excelent... :thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg pana pe 31 decembrie, dar o sa trimit poza la sfarsitul lunii viitoare. Sunt altii care au facut mult mai multi kilometrii, dar nah ... sa fim in spiritul concursului :thumbup: . Nu cred ca ajung eu prin Bucuresti prea curand ... dar nu se stie niciodata !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Au mai ramas 3 saptamani in care kilometri buni pot fi parcursi.

Am fixat carciuma in care "finalizam", data o voi bate in cuie intr-o saptamana - va fi undeva intre 10-15 decembrie (anunt imediat ce e totul batut in cuie), dar nu uitati sa-mi trimiteti pozele kilometrilor finali, atunci cand intrati la iernat sau nu mai tarziu de 1 dec.

Asfalt uscat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tovarasu` motociclist Achimoto m-a rugat sa intaresc ce a spus la inceputul concursului:

SA NU UITAM !!!

In cadrul acestui concurs , magazinul moto online www.achimoto.ro , premiaza cele mai frumoase 3 poze din ROMANIA facute in cadrul km inregistrati la acest concurs !!!

- REGULAMENT , orice participant sa aleaga 3 poze facute in Romania , sa precizeze unde le-a facut , si sa le posteze !!!

Iar la final castigatorul ia un premiu din partea camaradului Achimoto!

HAI SA VEDEM FOTOGRAFIII !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAI SA VEDEM FOTOGRAFIII !!!

Mie desi imi place sa fac fotografii si nu ma grabesc cand ma urc pe motor, gasesc foarte dificil procesul de a opri pentru a face o poza cand plec intr-o tura, dar o sa dau startul la postat fotografii.

Prima poza este facuta la Veliko Tarnovo, este biserica de la cetate vazuta din spate spre oras, am ales fotografia aceasta deoarece se observa structura zidurilor si cum era amplasata biserica in centrul cetatii, in varful dealului.

post-31197-0-58231100-1352363669_thumb.j

Urmatoarea fotografie este facuta la intoarcerea de la Cluj-Napoca pe la Turda, Valea Ariesului, Deva, Hunedoara, Valea Jiului, Rovinari, Craiova, Pitesti, Bucuresti. Este termocentrala de la Rovinari, a fost prima data cand am vazut-o si am ramas impresionat.

post-31197-0-49838000-1352364051_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieteni, intalnirea noastra pentru finalul concursului de kilometri s-a batut in cuie:

Pe 7 decembrie, la Papa la Soni , in Bucuresti, str. Sf. Voievozi nr. 13 .

Incepand cu ora 18 si pana la ora 24: haideti la party!

Nu uitati sa-mi trimiteti pozele kilometrilor vostri finali!

Atunci cand intrati la iernat – dar nu mai tarziu de 1 Dec.

Cu acest prilej se vor acorda micile noastre premii, dar mai ales vom povesti, vom glumi si vom vorbi despre ale noastre calatorii, mobre sau planuri viitoare de ieseala pe doua roti.

Sunteti asteptati toti cei inscrisi in concurs, cu rugamintea de a aduce (doar daca aveti chef – dar zic eu ca n-ar fi rau) un stick cu cateva dintre cele mai frumoase fotografii din iesirile voastre din acest an. Acestea vor fi proiectate pe peretii crasmei, sub forma unui slideshow.

Mai mult: Codru, proprietarul localului (si el motociclist) va asteapta cu cate un print al celei mai frumoase poze din calatorie. Aceste printuri ale pozelor noastre vor fi expuse timp de o saptamana la Papa la Soni , in cadrul unei expozitii foto dedicata calatoriilor noastre cu motocicleta.

Papa la Soni este un spatiu al gastronomiei alternative/creative, dar si pentru cei ce gusta muzica buna, teatrul ori fotografia. Haideti!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...