Mergi la conţinut

Concurs Gratuit Cu Premii Gratis Pentru Motociclisti


Aferim

Sa poarte un nume trofeul concursului?  

21 membrii au votat

  1. 1. Ce nume sa aiba trofeul concursului de km?

    • Trofeul Festina Lente
      12
    • Alt nume (propune, te rog, un nume)
      2
    • Sa ramana asa. Ca acum, fara un nume special.
      3


Recommended Posts

da'mi de stire cat face si unde vars malaiu'!

n-ai treaba cu oarecele malai, e for free. (gratie lui lucian gg) - poate o bere sa-i dai omului, cad o fi sa fie. stai relax, e ok.

poza de final, cea cu kilometrajul.

marcata!

Sa ai de unde alege.Las la aprecierea ta.

foarte, foarte misto poze, Dan! :drinks:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, neata! poza cu pontonul e fabuloasa! unde ati fost? e vreun topic pe care l-am ratat?

lui lucian gg ii dau o bere cum ne-om vedea pe undeva, mai ales ca daca e cine cred eu, ne-am cunoscut acum vreo 2 ani in tr-un rompetrol (in slobozia cred) mergand la intalnirea seawolves, pe vremea cand eu calaream un deauville; el cred ca avea un boxer albastru, daca e cine cred eu.

spor la o saptamana buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13.252 de km, Noni! pot sa selectez cateva poze din calatoria ta in provence, pentru slide show, nu? Una o sa o tiparesc, pentru expo. (de fapt, Lucian gg va trece pe print pozele de calatorie, cele ce vor fi expuse). Ai una preferata sau sa alegem noi?

sau aduci cateva poze pe stick? vii, nu?

bai, neata! poza cu pontonul e fabuloasa! unde ati fost? e vreun topic pe care l-am ratat?

au fost in Crimeea, o gasca de motoveterani. topicul calatoriei e aici:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti alege orice poza pentru mine.. :) mai am si altele dar nu am avut timp sa le incarc.

Imi pare rau, dar nu pot veni la intalnire... Fratele meu geaman tocmai a devenit Medic Rezident si plec cu el in Londra sa il sarbatoresc :)

Oricum, va sunt alaturi cu gandul

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratele meu geaman tocmai a devenit Medic Rezident si plec cu el in Londra sa il sarbatoresc :)

wow! bafta omului si sa-i fie bine! sa fie intr-un ceas bun!

L>E>: la party-ul de final de-aseara 7 dec, personal, am baut 2 beri (si) pe chestia asta! doua: pentru ca sunteti gemeni, normal :-)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 1 Dec concursul nostru s-a incheiat.

C L A S A M E N T :

LOCUL 1: #14. – Lucianggg – TOTAL KM: 25.489

LOCUL 2: #7. -

dexxter – TOTAL KM :17.785

LOCUL 3: #31.

Mihutz77 - TOTAL KM: 17.011

LOCUL 4: #26.

zu1u - TOTAL KM: 13.524

LOCUL 5: #37.

Noni – TOTAL KM: 13.252

LOCUL 6: #12bis. -

Mario MT-03 – KM PARCURSI: 8.365

LOCUL 7: #9. – Viesparul – TOTAL KM: 8.127

LOCUL 8: #3. –

mitza123 TOTAL KM: 6.391

LOCUL 9: #23. Catalin (VN50) – TOTAL KM:6.270

LOCUL 10: #36.

ggabriel -TOTAL KM: 6.259

LOCUL 11: #8. -

Tiranspider – TOTAL KM: 6.087

LOCUL 12: #28.

incognito - TOTAL KM: 5.149

LOCUL 12 BIS: #5. –

Owene – TOTAL KM: 4.299

LOCUL 14: #29.

Dan Rosca – Rfd – TOTAL KM: 4.270

LOCUL 15: #21.

nicon - TOTAL KM: 3.733

LOCUL 16: #11. -

pomo – TOTAL KM: 3.505

LOCUL 17: #41. Corina Elena – TOTAL KM: 3.349

LOCUL 18: #40. Nelu Bodean – TOTAL KM: 804

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari tuturor participantilor!!!

si vorba lui Lucian, toti suntem castigati - suntem sanatosi - si, as mai zice eu - mai prindem un sezon :)

tuica mea s-o beti voi daca va e sete; daca printr-o minune scapa, il rog pe Tiranspider s-o puna bine, ca sigur ne mai vedem la un "sirop de tuse" pe undeva!

distractie faina maine! am sa beau un Jack in sanatatea voastra!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca sunt printre ultimii, in schimb locul 6. Nu ma asteptam sa fac asa de multi, l-am intrecut (cu putin) si pe viesparul :P (apropo, ai insumat si km de la 'rusa'?). Felicitari tuturor si in special viesparului pentru aceasta initiativa, si astept cu nerabdare pozele de la intalnirea de deseara !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap:) asteptam poze :)

Esti vedeta... o sa vezi pozele.

Multumesc din suflet pentru premiile frumoase pe care le-am primit. Multumesc! stuck.gif Acum am prea multa bere, JD, tuica, cafea in cap, pentru o gandire corecta...

Revin cu un post mai coerent spre duminica-luni-marti-miercuri--joi, cand imi trece mahmureala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi a fost prima mea intalnire cu voi si prima participare la o intrunire de acest gen, m-am simtit ca si cum as fi fost in mijlocul unor vechi prieteni. Felicitari pentru organizare, felicitari tuturor pentru felul prietenos si deschis de a fi, felicitari fiecaruia pentru inchiderea sezonului cu bine.

Acum imi vine in minte o dorinta pe care simt nevoia sa o impartasesc tuturor care citesc acest forum si anume, ca anul viitor sa ne implinim toate planurile pe care ni le dorim si sa facem ceea ce nu am reusit anul asta. :thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo, ai insumat si km de la 'rusa'?

DA, APROAPE 400 DE KM CU RUSOAICA :-)))

o sa pun poze, dar intai si intai sa incep sa nimeresc tastele... mai dureaza :biggrin:

Au aparut primele poze, aici: http://www.facebook....33380683&type=1

Si iata TROFEUL - senzatia serii!

(a fost construit din piese de schimb uzate de catre camaradul tiranspider, cu mainile lui, pe post de "cupa", trofeu pentru castigator):

post-30032-0-22876800-1354961411_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am izbutit sa extrag, de-abia - de-abia, cinci fotografii (computerul gafaie greu, luni insa la office am sa incarc mai multe poze).

In esenta, aseara oamenii au comentat slideshow-ul cu poze din calatoriile fiecaruia si au socializat la un drink, Owene a daruit fetelor inimi mari din turta dulce, Lucian a impartit premiile cu ceilalti, Andreea a plusat cu o "damigeana" de tzuica de Arges, trofeul construit de Tiranspider a circulat din mana-n mana si a starnit admiratia tuturor (nu cred ca a scapat careva care sa nu se fi pozat cu motocicleta-trofeu), Dan ne-a povestit cate ceva din Crimeea, Cicloburu si Grip au venit cu motocicletele (iar Ural-ul lui Cicloburu a entuziasmat toata suflarea), am chefuit si ne-am veselit cu totii, fara deosebire de capacitatea cilindrica ori de numarul kilometrilor parcursi... Fiecare a primit din partea lui Lucian un set complet al fotografiilor expuse (fiecare din cei ce au trimis poze au fost reprezentati cu cate o fotografie de calatorie moto), iar berea a alunecat perfect si din belsug intr-o asemenea companie placuta.

*** Le multumesc lui Codru Stefanescu, Kiss Istvan si Adrian Preda pentru ajutorul concret acordat, le multumesc celor care au participat la "concurs" si-i multumesc motocicletei mele - pentru ca datorita ei si acestei pasiuni am prilejul sa va cunosc pe toti!

Multi kilometri frumosi tuturor ce merg pe 2 roti!

post-30032-0-59582900-1354981470_thumb.j

post-30032-0-49558500-1354981480_thumb.j

post-30032-0-63645500-1354981491_thumb.j

post-30032-0-20111000-1354981501_thumb.j

post-30032-0-03963500-1354981511_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-a facut placere sa va cunosc si sa beau niste ceai cu voi (caa, de, eram cu coarnele in mana :) ). Amu, o vinit iarna, cum se zice pe la mine pe acasa, asa ca intra mai bine vinul fiert. O iarna faina tuturor si felicitari pt initiativa!

Dan aka Grip

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cate ceva din ce vad ochii donatorilor de organe atunci cand nu doneaza.

Mai multe fotografii de la party-ul de final de sezon & "CONCURS gratuit cu premii GRATIS", aici:

Donatorii-de-organe

O iarna faina tuturor si felicitari pt initiativa!

Dan aka Grip

Iarna frumoasa si tie, sa ne vedem sanatosi la anul ce vine, la un nou party! :drinks:

post-30032-0-37140900-1355163313_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... sa ne vedem sanatosi la anul ce vine, la un nou party! :drinks:

Editia 2013, editia 2014...editia 2020 ... , La cat mai multe editii! :thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La anul, te asteptam si pe tine "in concurs"! Am intalnit oameni faini, o sa-ti placa sa-i cunosti, sunt sigur!

Multumesc, multumim Aran! :drinks:

Multumesc! :drinks:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Pritocesc editia a 2-a, imi doresc mult ca premiile de asta data sa fie mai consistent "motociclistice", de genul unui schimb de ulei plus a consumabilelor, sau unei revizii complete a motocicletei castigatorului sau ceva de genul, plus oarece echipament... Noni Banacu, tartorul probike, e singurul care (inca de anul trecut) mi-a spus ca se baga bucuros la premii de acest gen. Dar trebuie sa mai caut "sponsori" si nu e simplu... Totusi, eu sper ca pana la sfarsitul lui martie sa dam drumul concursului 2013.

Fireste ca party-ul de final ramane in plan, ca si proiectiile de poze din calatorii, ca si plinul de benzina.

Nu cred ca ar fi tarziu sa incepem la 2 aprilie - ca 1 suna a pacaleala! :-) Totusi, oricine vrea sa participe si daca a inceput deja sa mearga cu mobra, poate sa etaleze de-acum poza de start.

Conditiile de participare raman aceleasi: doar posteaza fotografia bordului cu cati km ai la startul sezonului si... mergi cu motocicleta!

Si bineinteles ca si anul acesta castigatorul primeste TROFEUL pe care tiranspider il va construi cu mainile lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...