Mergi la conţinut

Concurs Gratuit Cu Premii Gratis Pentru Motociclisti


Aferim

Sa poarte un nume trofeul concursului?  

21 membrii au votat

  1. 1. Ce nume sa aiba trofeul concursului de km?

    • Trofeul Festina Lente
      12
    • Alt nume (propune, te rog, un nume)
      2
    • Sa ramana asa. Ca acum, fara un nume special.
      3


Recommended Posts

Dan, apreciez mult ce spui insa nu sunt de aceeasi opinie. De acord si ca "premiul 2013 pentru concursul cu cei mai multi km" suna impersonal, fad si nu-i un nume de fapt, dar poate-i gasim totusi un alt nume... nu vreau sa ma impaunez cu asta...

Foarte buna ideea ca trofeul sa aiba, totusi, un nume. Trofeul Tiranspider sau Trofeul paianjenului mie mi se pare mult mai potrivit, acest om (am avut prilejul sa-l cunosc***) il construieste cu propriile lui maini, benevol...

*** l-am cunoscut pe om mult dupa ce concursul s-a finalizat si premiul a fost inmanat. practic, Tiranspider a facut cu drag trofeul nestiind pentru cine-l face si cui il trimite prin posta spre a fi inmanat. Nici acum nu stim cine va castiga iar Tiranspider construieste un nou trofeu, pentru un nou castigator... meritul, munca, implicarea - lui ii apartin, cu totul.

P.S.: daca iti face placere sa ni te alaturi, esti oricand binevenit - fie si numai la una sau la ambele petreceri, daca in concurs nu ai dispozitia - si nu e suparare. dupa cum o sa ai timp sau dispozitie. o sa anunt public unde, cum si in ce fel vor fi party-urile noastre de start/incheiere.

de principiu, cel de start va fi in 12 sau 13 aprilie, iar cel de incheiere ~ 15 decembrie.

:drinks:

dictonul "festina lente" ilustraza magistral scopul concursului in sine

care... desi este o competitie... trebuie dusa pana la finish... cu cap !

asta cam asa e. si este adevarat, e un dicton, "o zicere" - si nu o marca a mea personala; insa atat aici pe pro bike cat si pe motociclism.ro eu folosesc acest user name. in plus, si blogul meu se numeste la fel. de aceea eu nu stiu daca e potrivit ca trofeul sa aiba acest nume...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic de cate ori am prilejul ca:

La inceput nu a fost cuvantul...

ci gandul, respectiv ideea !

Sunt batran in meserie si prea pasionat de subiect pentru a mai fi contrazis.

Deci: tiranspider, domnilor motociclisti... chiar voi ati zis inaintea mea...

Asa ca... hai s-o fixam in prezoane.

In pofida lui 13, Sa fie intr-un an bun !

post-12124-0-67832500-1363426594.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gentlemen, start your engines !

PER ASPERA AD ASTRA !

post-12124-0-89432300-1363426686.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TROFEUL

FESTINA LENTE

sa fie.

La multi kilometri frumosi !

3D_emoticon_73.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg la ce-i dai 2 litri de benzina pt ultimul loc? Sa-si dea foc, iar cagula sa nu-si parleasca mustata?

Nu pot decat sa ma amuz la traba asta :-) (amuzant nu carcotas)

Un an binecuvantat cu soare (nu prea mult ca strica), kilometri (virajati si nebombardati) si sanatate (in capra si calaret)!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg la ce-i dai 2 litri de benzina pt ultimul loc? Sa-si dea foc, iar cagula sa nu-si parleasca mustata?

Cu cei 2 litri se poate face refill-ul brichetei zippo iar cu ce ramane inmoi o carpa si-i dai foc, seara, ca sa gonesti tzantarii. Iar cagula e buna si la ski... :thumbsup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca va fi pe 12 sau 13 aprilie, vvoi fi nevoit, cu parere de rau sa zic pas, voi fi plecat din tara in perioada 10- 14 aprilie :comando:

nasol. cred ca va fi pe 13 (pica intr-o sambata) si sper sa fie un numar cu noroc pentru toti. pacat ca nu poti veni, ideea de a fi party-ul in zilele smaeb mi se pare foarte buna (camarazii din tzara poate vin la smaeb si astfel e mai lesne sa participe si la party-ul de deschidere), de aceea cred ca ar fi bine sa nu schimbam data... insa trebuie sa bem o bere neaaparat! Caz in care clar trebuie sa facem un nou meeting, pana la ala de inchidere, evident, udat din belsug... :thumbup:

Si noutati: Premiul pentru locul 2 este o casca. Iicon sau Thor, oferita de prietenul nostru Razvan, prin magazinul sau de piese, consumabile si accesorii, http://www.metricmotion.ro/. Revin cu amanunte. Multumim, Razvan!

post-30032-0-57446700-1363632130_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e super ca oamenii participa, indirect, si cu aceste premii. pe razvan l-am invitat in concurs, la fel si pe alin, cel ce acorda premiile primului loc. stiti ce mi-au spus amandoi? ca desi sunt motociclisti si ar vrea sa vina in concurs, nu e corect sa acorde si premii si sa si participe.

r e s p e c t!

insa ne vom intalni cu ei la petrecerile noastre, la care mi-au promis ca vor veni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TROFEUL

FESTINA LENTE

sa fie.

La multi kilometri frumosi !

3D_emoticon_73.gif

Nu cred ca acest premiu simbolic trebuie sa aiba un nume. Este doar o motocicleta facuta cu mare maiestrie de TAZ. Daca ii dai nume, o banalizezi, o cataloghezi. Dupa mintea mea, aici sta toata frumusetea... Castigi un TROFEU care nu are nume. In cel mai bun caz, il prinzi pe autorul trofeului la o bere si capeti un autograf...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca acest premiu simbolic trebuie sa aiba un nume. Este doar o motocicleta facuta cu mare maiestrie de TAZ. Daca ii dai nume, o banalizezi, o cataloghezi. Dupa mintea mea, aici sta toata frumusetea... Castigi un TROFEU care nu are nume. In cel mai bun caz, il prinzi pe autorul trofeului la o bere si capeti un autograf...

Lucian...plm am ramas fara cuvinte multam fain :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci sa-i spuna trofeul fara nume.Noi romanii avem istoric in chestia asta incepand de la "Steua fara nume ...".Idiotii de americani , nemti ,francezi si-au banalizat trofeele denumind aiurea Oskar,Ursul de aur etc.

Oricum daca unul vine cu o idee cu siguranta se intampla ca mai jos

post-37522-0-37878300-1363840510_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere, mi se parea foarte potrivita denumirea trofeului, care subliniaza ce fel ce concurs, intrecere, sau cum vrem sa o numim, este.

Poate lafel de bine sa fie untrofeu facut de indemanaticul Taz, placerea de a-l primi, placerea de a-l construi, fiind aceleasi.Oricum, banal nu poate fi un lucru, indiferentde denumire, cand este facut cu drag, asa cum este cazul nostru!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, care din voi imi poate spune unde avem un importator al marcii Icon la noi?

Scuze de off/deviere, i-as fi trimis mesaj privat lui Festina, dar are dezactivata f-ctia...

Este bun titlul actual, dar nu asta-i important, ci concursu' si pozele... chiar poze, mai se da premiu pe pozat nenea? De exemplu o camera de inalta rezolutie (pt o noape la o pensiune pt participantu care vine de departe)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, care din voi imi poate spune unde avem un importator al marcii Icon la noi?

Metricmotion : http://www.metricmotion.ro/ . Razvan: 0 sapte 23.649.22 cinci (e un tip serios, am luat de la el chestii si intotdeauna a fost prompt; in plus este si sponsor al premiilor noastre, precum cred ca ai vazut...)

dar nu asta-i important, ci concursu' si pozele...

pai ca si data trecuta, vom avea aparat de proiectie si fiecare omuletz care are chef aduce pe un stick o selectie de imagini, ce i-au placut mai tare de pe unde-a fost, care se proiecteaza / se comenteaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem 23 de inscrisi in concurs pana acum, oricine poate veni cu noi, cu doar doua conditii: 1. sa fii motociclist(ă) si 2. sa calaresti motocicleta.

O singura regula: Castiga acela ce merge cel mai mult !

PREMIUL PENTRU LOCUL I

TROFEUL construit de Taz, 4 litri de ulei moto Repsol + un filtru de ulei HIFLO. Premiul este oferit de

consumabile bepagroup. Uleiul este cel potrivit motocicletei castigatoare, la fel si filtrul, dar poate fi ales de catre castigatorul locului I si un alt ulei moto din gama Repsol aflata in stoc. Plus un plin de benzina din partea mea.

PREMIUL PENTRU LOCUL II

O casca Iicon sau Thor, oferita de

metricmotion.

PENTRU TOATE PRIMELE 3 LOCURI

In acest moment sunt certe cate un spray de lant Repsol oferite de

consumabile bepagroup si cate doi litri de tzuica buna, de Arges, oferiti de Incognito.

PREMIUL PENTRU ULTIMUL LOC

O cagula Oxford (de la

consumabile bepagroup) + 2 litri de benzina oferiti de Lucian.

Premiile concursului din acest an nu sunt inca in totalitate antamate; anul acesta caut in continuare sponsori si pentru premii acordate motocicletei, nu doar motociclistului. Le voi anunta pe masura ce acestea sunt sigure. Bafta, multi kilometri FRUMOSI si asfalt uscat tuturor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...