Mergi la conţinut

Intrunirea Clubului Motoveteranilor 22-24.06.2012 - Sacelu, Gorj


Toni

Recommended Posts

Legat de asa zisul program artistic, voi sunteti siguri ca vreti si taraf? Niste boxe si-un MP3 da, dar taraf?

Ai citit bine postul asta?

http://www.pro-bike.ro/forums/topic/88162-intrunirea-clubului-motoveteranilor-2012-propuneri/page__view__findpost__p__463263

Spatiile respective (de cazare si masa) fac parte dintr-un complex, iar pentru a le avea la dispozitie, trebuie sa respectam citeva conditii ale celui care le pastoreste. Printre contractele pe care le are directorul de acolo, unul este cel cu sonorizarea si partea artistica. Taraful este compus din vreo doi sau trei lautari, iar ansamblul artistic (asta cred ca va fi surpriza pentru noi) este compus din foarte multi copii de la o fundatie culturala de renume din judet, pe care centrul o sponsorizeaza. Acei copii o sa vedeti ca va vor rascoli sufletele! Asa ca daca nu ne convine, ne cautam alt loc. Astea is conditiile pe care le-am scris in primul post in care am descris locatia si detaliile esentiale. Voi decideti! Dar, decit sa tocmim un DJ sau sa vina cineva cu sculele in spinare si apoi sa platim cam aceeasi suma, cred ca un spectacol si sonorizarea cu muzica dorita de noi, dupa spectacol, is binevenite. Io voi mai discuta acest aspect cu directorul locatiei, si daca va fi de acord sa renunte la taraf si spectacol, cineva trebuie sa preia partea de sonorizare (scule, muzica si meserias care sa stea linga ele), fiindca io nu dispun si nu pot inchiria ustensile profi' (sa nu uitam ca la Tismana am avut surpriza sa nu putem folosi la capacitate instalatia locatiei, fiindca nu ne pricepeam :laugh:, iar spectacolul a trebuit sa-l sustina...stiti voi, meseriasii :punk: ...).

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunire 2012 Sacelu Gorj 22-24 iunie 2012

Participanti:

Ivan - Capitan de plai

1.Topgun - 2 persoane

2. Bogdan Harea - 2 persoane

3. Enduristii - 2 personalitati

4. AdiVFR - 2 persoane

5. Angi - 1 persoana

6. posibil SV-Gobi - 1 persoana

7. Louis Cyphre - 1 persoana

8. Balumotociclistu- 1 persoana

9. Rul - 2 persoane

10. doru 1900- 2 persoane

11. young spirit - 1 persoana

12. Dan Rosca - 2 persoane

13. Marin Mircea - 1 camera

14. Marian Popescu - 1 camera

15. Sorin Gruesc - 1 persoana

Considerati ca ar fi potrivit sa postam pe forumul celalalt date despre intalnirea de la Sacelu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunire 2012 Sacelu Gorj 22-24 iunie 2012...

...Considerati ca ar fi potrivit sa postam pe forumul celalalt date despre intalnirea de la Sacelu?

Daca veti deschide acolo topic nou, pe "Motoveteranii", io nu voi posta indiferent ce detalii se vor cere sau cine va cere detaliile respective.

Casa mea pentru sectiunea respectiva (cu si despre motoveterani) este numai aici!

Poate daca vreti voi deschide un topic nou la sectiunea "Gorj", "vinzari" sau la "comuniste", unde mai postez uneori! :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai citit bine postul asta?

http://www.pro-bike....post__p__463263

Spatiile respective (de cazare si masa) fac parte dintr-un complex, iar pentru a le avea la dispozitie, trebuie sa respectam citeva conditii ale celui care le pastoreste. Printre contractele pe care le are directorul de acolo, unul este cel cu sonorizarea si partea artistica. Taraful este compus din vreo doi sau trei lautari, iar ansamblul artistic (asta cred ca va fi surpriza pentru noi) este compus din foarte multi copii de la o fundatie culturala de renume din judet, pe care centrul o sponsorizeaza. Acei copii o sa vedeti ca va vor rascoli sufletele! Asa ca daca nu ne convine, ne cautam alt loc. Astea is conditiile pe care le-am scris in primul post in care am descris locatia si detaliile esentiale. Voi decideti! Dar, decit sa tocmim un DJ sau sa vina cineva cu sculele in spinare si apoi sa platim cam aceeasi suma, cred ca un spectacol si sonorizarea cu muzica dorita de noi, dupa spectacol, is binevenite. Io voi mai discuta acest aspect cu directorul locatiei, si daca va fi de acord sa renunte la taraf si spectacol, cineva trebuie sa preia partea de sonorizare (scule, muzica si meserias care sa stea linga ele), fiindca io nu dispun si nu pot inchiria ustensile profi' (sa nu uitam ca la Tismana am avut surpriza sa nu putem folosi la capacitate instalatia locatiei, fiindca nu ne pricepeam :laugh:, iar spectacolul a trebuit sa-l sustina...stiti voi, meseriasii :punk: ...).

Am inteles. Ramasesem cu ideea ca e optional taraful. Daca nu ne place, eventual le dam niste bani sa taca :laugh:

Spectacolul copiilor chiar ar fi dragut :thumbsup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Garantez pe spectacolul copiilor, sper sa fie ceva unic si reconfortant si pentru voi, la fel cum a fost si pentru mine cind i-am vazut prima data.

In rest, taraful poate sa taca la comanda si sa ne puna muzica solicitata de noi, fiindca ei detin instalatia de sonorizare. Un stick plin de muzica buna am tot timpul la mine, asa ca avem ce asculta in cazul in care nu ne convine ce lautaresc ei! Adevarul este ca va fi o cheltuiala in plus la nota totala de plata, adaugata listei cu fructe, alcool, suc si dulciuri, cheltuiala care se va imparti la numarul total de participanti. Dar asta e...sper sa iesim mult mai ieftin decit in oricare alta locatie din zona. :victory:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Garantez pe spectacolul copiilor, sper sa fie ceva unic si reconfortant si pentru voi, la fel cum a fost si pentru mine cind i-am vazut prima data.

In rest, taraful poate sa taca la comanda si sa ne puna muzica solicitata de noi, fiindca ei detin instalatia de sonorizare. Un stick plin de muzica buna am tot timpul la mine, asa ca avem ce asculta in cazul in care nu ne convine ce lautaresc ei! Adevarul este ca va fi o cheltuiala in plus la nota totala de plata, adaugata listei cu fructe, alcool, suc si dulciuri, cheltuiala care se va imparti la numarul total de participanti. Dar asta e...sper sa iesim mult mai ieftin decit in oricare alta locatie din zona. :victory:

hm... vor fi probleme....

Cheltuiala cu fructe, alcool, suc si dulciuri nu e in regula sa se imparta la nr. total de participanti. Poate unii nu au nevoie de asa ceva sau poate unii vor vin roze si tu vei avea doar rosu si alb, nu mai vorbesc si de gust.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, cred ca m-am grabit si m-am exprimat gresit! Vinul si tuica se vor comanda in functie de cerinta fiecaruia, deci va fi omul si sticla, iar cei care au fost la Tismana stiu asta. Fructele vor fi in cantitati mici, zic asta ca sa fim in rindul lumii, si aceatea vor fi asezate pe mese in platouri destinate, ca si la nunti/botezuri... Prajiturile si/sau tortul le voi lua in functie de solicitari. Mai avem varianta inghetatei sau a clatitelor. O alta varianta ar fi fara dulciuri, dar cu foc de tabara si fripturi, frigarui, etc..., fapt care ar schimba datele problemei. Acestea is detalii de care ma voi ocupa mai tirziu, dupa ce am certitudinea ca nu mai am alta varianta mult mai buna in zona. :drinks:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunire 2012 Sacelu Gorj 22-24 iunie 2012

Participanti:

Ivan - Capitan de plai

1.Topgun - 1 camera/2 persoane

2. Bogdan Harea - 1 camera/2 persoane

3. Enduristii - 1 camera/2 personalitati

4. AdiVFR - 1 camera/2 persoane

5. Angi - 1 persoana

6. posibil SV-Gobi - 1 persoana

7. Louis Cyphre - 1 persoana

8. Balumotociclistu-1 persoana

9. Rul - 1 camera/2 persoane

10. doru 1900- 1 camera/ 2 persoane

11. young spirit - 1 camera/? persoane

12. Dan Rosca - 1 camera/2 persoane

13. Marin Mircea - 1 camera/? persoane

14. Marian Popescu - 1 camera/? persoane

15. Sorin Gruesc - 1 persoana

16. DoruMaster - 1 camera/ 2 persoane

17 Adi Mijaica - 1 camera/ 2 persoane

18. Familia Simion - 1 camera/ 2 persoane+ Margo

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trece-l si pe Mijaica cu 1 camera , 2 pers. Am vorbit in seara asta cu el.

Poate facem un stiker pt intalnirea de anul asta. Nu ma pricep la desen si editare, dar subventionez 100 buc.

Ivane, s-a stabilit prin Cod. ESTI SEF. Din partea mea si cred ca sunt in asentimentul multor membrii ai mai multe libertati si mizam pe discernamantul tau in alegerea variantei cele mai convenabile pt desfasurarea Intalnirii 2012. Cu sau fara taraf dpmdv tu hotarasti. ai toata sustinerea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiti pe pace, Bogdane! Ce nu-mi place mie, n-o sa va bag voua cu forta pe git...si daca voi avea alternative, o voi folosi pe cea mai buna.

Mai este timp pina atunci si voi avea cind sa triez variantele, sa fac cea mai buna alegere d.p.d.v. financiar-distractiv-cazare-masa...

Cind voi bate in cuie stabilimentul si detaliile, voi deschide un topic nou, unde va trebui sa transfer tabelul cu participanti de aici si doleantele fiecaruia in materie de bautura, dulciuri, fructe... (sa stiu ce si cit sa cumpar). Pina atunci, astept inscrierile, fiindca nu bat palma cu directorul pina nu am minimum 100 persoane inscrise. :drinks:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunire 2012 Sacelu Gorj 22-24 iunie 2012

Participanti:

Ivan - Capitan de plai

1.Topgun - 1 camera/2 persoane

2. Bogdan Harea - 1 camera/2 persoane

3. Enduristii - 1 camera/2 personalitati

4. AdiVFR - 1 camera/2 persoane

5. Angi - 1 persoana

6. posibil SV-Gobi - 1 persoana

7. Louis Cyphre - 1 persoana

8. Balumotociclistu-1 camera / 2 persoane

9. Rul - 1 camera/2 persoane

10. doru 1900- 1 camera/ 2 persoane

11. young spirit - 1 camera/? persoane

12. Dan Rosca - 1 camera/2 persoane

13. Marin Mircea - 1 camera/2 persoane

14. Marian Popescu - 1 camera/? persoane

15. Sorin Gruesc - 1 persoana

16. DoruMaster - 1 camera/ 2 persoane

17 Adi Mijaica - 1 camera/ 2 persoane

18. Familia Simion - 1 camera/ 2 persoane+ Margo

19. Stefan 45 -1 camera /2 persoane

ivane nu te dezminti ! ce mama te-a facut ? excelenta oferta....subscriu !!

te trecem pe lista Gabi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal, Gabi's plus sotia vor un apartament regal, si eventual trebuie sa-i inchiriez si-un garaj pentru autobuz! :scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-as ruga sa luati legatura telefonic si cu cei ce nu intra pe forum pentru a le da ceva detalii despre intalnirea din acest an!

Poate facem un stiker pt intalnirea de anul asta. Nu ma pricep la desen si editare, dar subventionez 100 buc.

Enduristule, Toni va rog sa va ganditi la un stiker INTALNIREA CLUBULUI MOTOVETERANILOR 2012, SACELU-GORJ, 22-24 IUNIE. Proiectati-l si trimiteti-l pe email.

Cred ca nu este necesar vreun vot pentru alegere.

De confectionare ma voi ocupa eu.

Deci, spor la treaba.

Respect!

Normal, Gabi's plus sotia vor un apartament regal, si eventual trebuie sa-i inchiriez si-un garaj pentru autobuz! :scooter:

Din ce stiu eu, vine cu autobuzul, ca de-asta are permis categoria D pentru Goldwing. :flex:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In privinta stickerelor va pot ajuta si eu . Stikere adevarate , profesionale , colant adevarat . Orice culoare , marime si forma se poate rezolva . Mentionez ca orice donati contra acestor stikere , bani , haine , incaltaminte , jucarii , se vor duce la o scoala de copii nevazatori din Buzau . DUMNEZEU SA-I IERTE PENTRU HANDICAPUL LOR . Hai sa-i ajutam noi cu putin . Facem doua lucruri deodata . Avem si stikere si ajutam si acei copii . Cine are indoieli vorbim joi la sedinta , sau poate reuseste cel care le face si vine personal , va explica mai multe el[producatorul] :scooter:

Si eu 1 camera 2 persoane

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Enduristule, Toni va rog sa va ganditi la un stiker INTALNIREA CLUBULUI MOTOVETERANILOR 2012, SACELU-GORJ, 22-24 IUNIE. Proiectati-l si trimiteti-l pe email.

Cred ca nu este necesar vreun vot pentru alegere.

De confectionare ma voi ocupa eu.

Deci, spor la treaba.

Respect!

Inca nu e 100% sigur ca va fi la Sacelu, chiar Ivan spune asta. Deci hai sa mai asteptam un pic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i sigur 100% ca va fi la Sacelu, dar va fi 100% in Gorj, si cam in aceeasi zona si aceeasi perioada. Asa ca va astept in continuare cu inscrierile. Daca vom fi peste 100, pot demara actiunea de negociere scrisa si pot veni cu detalii, amanunte interesante si utile. :good:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunire 2012 Sacelu Gorj 22-24 iunie 2012

Participanti:

Ivan - Capitan de plai

1.Topgun - 1 camera/2 persoane

2. Bogdan Harea - 1 camera/2 persoane

3. Enduristii - 1 camera/2 personalitati

4. AdiVFR - 1 camera/2 persoane

5. Angi - 1 persoana

6. posibil SV-Gobi - 1 persoana

7. Louis Cyphre - 1 persoana

8. Balumotociclistu-1 camera / 2 persoane

9. Rul - 1 camera/2 persoane

10. doru 1900- 1 camera/ 2 persoane

11. young spirit - 1 camera/? persoane

12. Dan Rosca - 1 camera/2 persoane

13. Marin Mircea - 1 camera/2 persoane

14. Marian Popescu - 1 camera/? persoane

15. Sorin Gruesc - 1 persoana

16. DoruMaster - 1 camera/ 2 persoane

17 Adi Mijaica - 1 camera/ 2 persoane

18. Familia Simion - 1 camera/ 2 persoane+ Margo

19. Stefan 45 -1 camera /2 persoane

20. Sulu Gabriel - 1 camera/2 persoane

21. Dan Anghel - 1 camera/ 2 persoane

22. Anghel Nicolae - 1 camera/ 2 persoane

23. Orlando NoS66 - 1 camera/ 2 persoane

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...