Mergi la conţinut

Bmw K1200R...nume De Cod Balaurul


Recommended Posts

De cateva zile am intrat in posesia unui K1200r.

Abia astept sa se usuce strada si am si incalecat in saua balaurului.

Motorul are dotari full options (fara tapiterie piele stinker.gif ) dintre care enumar dual abs,ESA,compiuter bord,manere incalzite,precum si multe alte extrase: oglinzi,manete,semnalizari led ,suport numar Rizoma,toba Akrapovich "tunata" de EZ Tuning,scut,grile aluminiu Touratech,far xenon,etc...

O sa mai postez si poze cu ea curata!

Ps:daca are cineva de vanzare un softbag Bmw de vanzare,sunt interesat!

post-7120-0-11067900-1329317480_thumb.jp

post-7120-0-68409200-1329317489_thumb.jp

post-7120-0-61448100-1329317507_thumb.jp

post-7120-0-12464200-1329317519_thumb.jp

post-7120-0-78231300-1329317527_thumb.jp

post-7120-0-87701700-1329317540_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kewlpics.gif Felicitari ! Ai gasit ! Cat a fost ? KM? L-ai luat din tara? Arata bine ! Stiu si sursa de inspiratie ! http://1.bp.blogspot.com/-2ogeUNwJbqo/Tda4bakIyNI/AAAAAAAAAAg/C8vo52nH5Y0/s1600/bmw-k1200r-wallpapers-4.jpg

Ce detalii nu vrei sa dai, poti sa imi spui pe PM, si eu sunt interesat de unul. Eu consider foarte atratactive naked-urile de 1000 +, spre deosebire de unii :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haualeo, a vandut Senseiu' Balauru'? Cunosc motoreta, nu cred ca a fost pe jos sau lovita vreodata, n-am condus-o personal dar cei care au mers au fost impresionati. Am facut multe drumuri alaturi de motoreta asta si fostul proprietar.

Intr-adevar de la el am luat Balauru'!

Datorita vremii nefavorabile nici macar nu am incalecat mobra....dar o sa vina si momentul ala!

foarte frumos, visez si eu la un bmw in viitor

sa-l stapanesti sanatos !!!

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba motocicleta !!! SINISTRE MODIFICARI (tuning) !!!!

sper sa nu te superi pe mine , dar motocicleta asta arata extrem de bine stock . Chiar nu are nevoie de tablele alea facute la uzinele FAUR . Sfatul meu este sa scapi de ele cat mai repede si sa pui piesele stock . Si in acelasi timp sa schimbi prezoanele de la sistemul de franare din fata , in rest , SA O STAPANESTI SANATOS si sa ai mai multa grija de ea decat a avut fostul proprietar .

Nu sunt fan BMW , dar motoreta asta chiar imi place si am auzit numai lucruri bune despre ea .

PS : Inca o data sper sa nu te superi pe mine , dar respectivele elemente de tuning SUNT SUB ORICE CRITICA !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai AliG ce sa zic...daca ne-ar place la toti de aceeasi femeie ,am ajunge sa ne dam in cap si am ramane nef...

Tablele alea facute la uzunele Faur impreuna cu farul, crede-ma ca valoreaza cat motocicleta ta,iar daca poza de la avatarul tau pt mine reprezinta un cocalar!

Scuza-ma si sper sa nu te super pe mine,dar remarcile tale SUNT SUB ORICE CRITICA !!!! :)) :))

See Ya!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca te-ai suparat !!! Chiar nu am facut respectivele comentarii cu rautate , iar referitor la valoarea "tablelor" si a farului ... chiar nu ma intereseaza cat costa ! Referitor la remarca cu motoreta mea si cu valoarea ei , motoreta de la semnatura a fost prima mea motoreta si dupa ea au mai venit inca vreo trei destul de bune . Asa ca hai sa lasam la o parte comentariile de genul "Tablele alea facute la uzunele Faur impreuna cu farul, crede-ma ca valoreaza cat motocicleta ta" . Momentan sunt fara moto , asta pentru ca nu mai am timp de ele si nici nu prea mai am pe unde sa le tin dar crede-ma ca daca as mai avea ceva timp la dispozitie as putea sa-mi iau orice motoreta as vrea .

Acestea fiind spuse , imi cer scuze daca comentariile mele au parut putin mai rautocioase , chiar nu asta era intentia mea .

Inca o data , este o super motoreta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și mie îmi place k1200/1300R, alături de v-max și mt 01, face parte dintre motoarele cele mai masculine, asta în clasamentul sergiulius. felicitări pt achiziție. Cât a fost prețul.... sunt curios, poate cândva mi-oi lua și io....

Și mie îmi place cum arată stock. Dacă ție îți place modificată... e bine, că tu ai dat căciula de bani pe ea :-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Anul trecut mi-am depășit recordul de viteză la sol călare pe K1300 R. Motorul ce m-a făcut cel mai fericit și încântat dintre nu așa multele călărite de mine... Așa că este în cătarea mea cu bătaie lungă.

Sper să mor pe motor cândva.... nu vă abonați la organe că nu vor supraviețui :thumbup:

Ai rămas dator cu poze cu motorul curat Balaure, de când s-a uscat afară anul trecut și ai ieșit cu fiara la plimbare, ai și uitat de alte fotografii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man,poze nu am apucat sa-i fac,deoarece la mine sezonul 2012 a fost unul scurt (s-a terminat pe 13 mai intr-un parapet.Cu un Transalp,nu cu asta).

Mai atasez inca doua poze facute anul trecut.In legatura cu modificarile,acestea sunt reversibile...adica se poate monta oricand farul original,demonta scutul,montat toba originala,etc :) )

post-7120-0-98275400-1359992843_thumb.jp

post-7120-0-20513600-1359992860_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thanks man, tu ai spus ca pui foto... eu doar te-am tras de maneca sa o faci :good:

Bine ca ti-ai revenit dupa nefericitu' eveniment! Zi-ne si noua cum s-a intamplat... poate invatam ceva...

Ai si piesele originale la ea?

Avem tot! In legatura cu patania mea....nu prea e de invatat mai nic din ea! Strada,noaptea,curba,camion din contra-sens ,nisip...derapaj,parapet...blue screen :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 years later...
Pe 15/2/2012 at 15:53 alex22_xxx a scris:

De cateva zile am intrat in posesia unui K1200r.

Abia astept sa se usuce strada si am si incalecat in saua balaurului.

Motorul are dotari full options (fara tapiterie piele stinker.gif ) dintre care enumar dual abs,ESA,compiuter bord,manere incalzite,precum si multe alte extrase: oglinzi,manete,semnalizari led ,suport numar Rizoma,toba Akrapovich "tunata" de EZ Tuning,scut,grile aluminiu Touratech,far xenon,etc...

O sa mai postez si poze cu ea curata!

Ps:daca are cineva de vanzare un softbag Bmw de vanzare,sunt interesat!

post-7120-0-11067900-1329317480_thumb.jp

post-7120-0-68409200-1329317489_thumb.jp

post-7120-0-61448100-1329317507_thumb.jp

post-7120-0-12464200-1329317519_thumb.jp

post-7120-0-78231300-1329317527_thumb.jp

post-7120-0-87701700-1329317540_thumb.jp

Sal, ma bate gandul.la achizitionarea de un naked si nu stiu ce asa aleg guzzi griso ori  modelul asta de moto dar telescopul fata mi se pare f foarte ciudat?? Parerile voastre ale posesorilor m.ar ajuta...asfalt !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...