Mergi la conţinut

Oameni De Vanzari Needed!


Kosh

Recommended Posts

Salutari!

Cum spune si titlul, caut "oameni de vanzari" in domeniul creare website-uri, mentenanta si optimizare seo.

Ar fi preferabil sa stie cate ceva desprea site-uri, ce avantaje aduc, insa nu-i obligatoriu. Nimeni nu s-a nascut invatat, prin urmare caut pe cineva dornic sa invete si sa munceasca! In mare este vorba de a identifica ceea ce doresc clientii si de a plasa informatia catre echipa tehnica. Asta-i in mare: mentinerea relatiei intre client si echipa de dezvoltare.

Am nevoie de persoane care sa stie sa vanda, sa aiba experienta in relatii cu clientii, restul se invata. Va trebui sa stii ce-i aia un site, ce avantaje/beneficii aduce, ce-i aia optimizare seo si de ce este nevoie de asa ceva... stii tu: chestii generale.

Obligatoriu iti cer doar experienta in vanzari si o cunoastere peste medie a limbii romane si a limbii engleze.

Detalii despre obiectul de activitate se afla pe website-ieftin.ro

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Nu chiar ...

Responsabilitati

1. Identificare de clienti noi

2. Mentinerea relatiei cu clientii existenti

3. Promovarea serviciilor web

4. Stabilirea de intalniri cu clientii cu scopul de a identifica cerintele de proiect

5. Stabilirea unei comunicari eficiente intre client si echipa de dezvoltare a proiectului (designeri / programatori)

Cerinte

1. cunoastere peste medie a limbii romane;

2. cunoastere medie a limbii engleze;

3. operare calculator nivel mediu;

4. experienta demonstrabila in vanzari;

5. cunoasterea mediului online, cunostinte teoretice despre website-uri si structurile acestora, etc.

6. identificare particularitati ale site-urilor furnizate ca exemplu de catre clienti.

Detalii complete

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut o perioada asta si pot sa spun ca e multa munca de lamurire cu clientii. E foarte greu sa lucrezi cu oamenii in general, mai ales atunci cand trebuie sa-i convingi sa scoata banu din buzunar. Legat de salariu ar trebui sa fie peste mediu pe economie, plus bonusuri, pentru ca nici programul nu e tocmai de 8 ore.

L.E. Sunt si eu curios care ar fi salariul pana la urma, tot asa pe pm, confidential.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...