Mergi la conţinut

De Ce Scriu Oamenii Pe Forumuri?


Doru BMW

Recommended Posts

Nu are rost sa invocati in discutie ce face unul sau cu ce se ocupa altul sau cat e de distrus sau de realizat in viata sa de zi cu zi. Cert e ca pe forumuri, multi utilizatori dezvolta o alta personalitate. mecanismul se cheama de-personalizare. Nu mai exista trup fizic. orice poate sa fie oricat de praslea vrea. Si cei mai "golani" sunt niste baieti care stau foarte bine ascunsi. In realitate nu-s nici golani nici smecheri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba eu cred ca numai distrusii in viata de zi cu zi dezvolta o astfel de personalitate devianta online. intr-adevar, astia ascunsi, care nu dau ochii cu nimeni din cauza distantei, altfel si-ar lua-o in bot rau de tot. care sunt normali in viata reala sunt normali si pe forumuri.

altfel, "multi da' prosti" nu mi se pare o solutie. sau ma rog, o fi pentru unii.

hai ca iar cad in mizeria astora de ajung sa discut oameni nu idei. ma opresc ca a inceput sa puta a sconcs pe aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Belbody,

Nu am contestat vechimea ta. Ce deduc este ca si tu atata timp cat pe motoretizm nu mai esti ce erai ai venit aici deci te incadrezi.

Nu am afirmat ca ai venit aici sa cauti cearta.

Am constatat ce ai citit tu mai sus si se pare ca nu sunt singurul.

Altfel nu stiu care cum e mai naspa dintre site-uri si nici nu ma strofoc sa aflu si nici nu ma intereseaza "gradele".

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei esti pe langa si pute .Si ca sa te lamuresti pe deplin, pe aici nu da nimeni pe tine niciun scuipat.

Nu mai activez pe "motomobrism" din cauza catorva jeguri ca si acest penibil dar vad ca a aparut si pe aici.Rog domnu moderator sa fie cu ochii pe acest individ si sa nu-l lase sa-si aduca mizeria si pe acest site.Si nu numai pe el.

Si mei este ceva .Vine nulitatea asta si jigneste intregul site si niciun moderator nu-l pune la punct.Mi se pare cel putin ciudat.

nea marin, cand activam eu pe probaic.ro matale probabil nici nu descoperisei internetul :|

Va rog sa-mi dati o explicatie despre cum am jignit eu acest site.

Va cunosc de undeva?

Eu as ruga sa se sesizeze un moderator si sa va atentioneze sa nu mai denumiti oameni "nulitati" fara nici o baza ci numai din auzite.

care sunt normali in viata reala sunt normali si pe forumuri.

Total de acord cu tine Dorule. Si cu rationamentul tau, cei care sunt muisti in viata reala asa sunt si pe forumuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da de acord dar nici sa dau avertismente pt diverse mizilicuri.

Repet: in alte parti iti iei direct warn pt ca ai zis ceva care nu coincide cu parerea moderatorului.

Apoi imi place sa cred ca in momentul in care se simte cineva lezat imi da PM si se rezolva problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema este atunci cand se discuta persoane in loc de opinii/idei. nu e vorba de lezat/ nelezat. urmariti si veti vedea cum primatelor de felui celei de mai sus le este imposibil sa discute despre ceva, ei nu pot sa discuta decat despre cineva, totul ducand in ultima instanta la injuraturi. ei au tot timpul ceva impotriva cuiva, nu contra ceva. in concluzie nu cred ca trebuie tolerate disputele sau atacurile personale de niciun fel. de fapt, astea numai la romani sunt posibile, cititi orice forum de oriunde, nu veti gasi asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa cred ca topicul acesta nu se va trasforma intr-o rafuiala...

In tot cazul, de e posibil, m-as bucura sa citesc replici fara apelative gen "primate", "nulitati", "acest penibil". Nu?

cititi orice forum de oriunde, nu veti gasi asa ceva.

Tocmai de aceea. Si nu numai... :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa fiu on-topic, as vrea sa-l intreb pe domnul Doru BMW care este aportul dumnealui de informatie la acest forum sau la cel in care nu mai activeaza. Chiar sunt curios.

Si ca sa evit inevitabila intrebare: "dar tu?" o sa va spun de pe acum ca pe acest forum nu am contribuit cu nimic, decat cu amuzament legat de expeditia lui Dan Popescu la Magadan, dar pe celalat forum contributia mea este semnificativa, incepand de la coltul comunistelor, enduristilor, curse interne si motogp unde am dat sfaturi si am oferit informatii ori de cate ori era cazul. Sa nu mai vorbim de sectiunea service. Eu de aia scriu pe forumuri ca sa IMPARTASESC din ceea ce stiu, daca stiu. Bineinteles ca mai exista si amuzament,, dar ce ne-am face fara.

Asadar, domnule Doru, de ce scrieti dummeavoastra pe forumuri? Sau era doar o intrebare retorica menita sa starneasca un topic de flame, asa cum fac de obicei postarile dumneavoastra?

PS: nu depasiti limitele bunului simt

cum primatelor de felui celei de mai sus

:confused:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta era belbody:

intre timp cred ca s-a razgandit.

Domnul Doru,

Vreau sa-mi cer scuze pt toata atitudinea mea pe forum fata de dumneavoastra, am sarit calul de cate ori urat, stiu, si imi cer scuze pe aceasta cale. Imi pare rau, sincer.

Nu sunt un om rau, nu sunt rau intentionat. Nu e nevoie sa-mi raspundeti, vreau doar sa cititi.

Un an nou cu cat mai multe impliniri,

Cu respect.

Bogdan

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor daca tot aveti ceva de impartit de ce nu vorbiti pe privat?

E musai necesar sa stiu eu divergentele dintre voi?

Topicul asta era initial pt altceva creat.

Belbody repet pana sa incerci sa faci ordine punand in prim plan inregistrarea ta pe acest forum, apoi sa precizezi care cum a plecat de dincolo era liniste cel putin pe acest topic. Asa ca nu cred ca e cazul sa faci in continuare supozitii si sa rastalmacesti vorbe.

Nu conteaza ca primul meu user pe care l-am si sters de altfel a fost aici inregistrat undeva prin 2003-2004 ca nici nu mai stiu bine.

E ultima data cand mai atrag atentia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand mi se pare ipocrizie sa sustii ca acest forum nu este pe placul tau si ca nu activezi aici pentru ca nu-ti 'satisface nevoile', dar in momentul in care apare o rafuiala personala te apuci sa postezi agresiv si fara numar.

In al doilea rand, postarea mesajelor personale este o incalcare a unei reguli pe care am "votat-o" acum ceva timp. Sau ma insel eu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta era belbody:

intre timp cred ca s-a razgandit.

Domnul Doru,

Vreau sa-mi cer scuze pt toata atitudinea mea pe forum fata de dumneavoastra, am sarit calul de cate ori urat, stiu, si imi cer scuze pe aceasta cale. Imi pare rau, sincer.

Nu sunt un om rau, nu sunt rau intentionat. Nu e nevoie sa-mi raspundeti, vreau doar sa cititi.

Un an nou cu cat mai multe impliniri,

Cu respect.

Bogdan

Nu m-am razgandit deloc.

In primul rand mi se pare ipocrizie sa sustii ca acest forum nu este pe placul tau si ca nu activezi aici pentru ca nu-ti 'satisface nevoile', dar in momentul in care apare o rafuiala personala te apuci sa postezi agresiv si fara numar.

Topicul asta se numeste "De Ce Scriu Oamenii Pe Forumuri?" si este strict problema mea cand scriu si de ce scriu. Nu e nevoie sa ma faci ipocrit, multumesc.

Nu este nici o rafuiala personala.

@R1der - nu stiu ce regulament aveti voi aici, dar eu cred ca am fost on-topic, discutam cat se poate de omeneste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca nu am venit acum, am cont din 2006. Si nu am scris pentru ca nu gasesc acest forum interesant si nici nu are trafic suficient pentru satisfacerea nevoilor mele. Scrii azi si ti se raspunde peste 2 saptamani (daca ti se raspunde). Acest forum e bun pentru monologuri, eventual. :|

In primul rand mi se pare ipocrizie sa sustii ca acest forum nu este pe placul tau si ca nu activezi aici pentru ca nu-ti 'satisface nevoile', dar in momentul in care apare o rafuiala personala te apuci sa postezi agresiv si fara numar.

vorba lui Cesar, cum comentezi? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca desi dispretuieste acest forum a intrat numai si numai ca sa se mai rafuiasca un pic cu Doru, ne arata destul de clar ca scandalul pe forumuri e viata lui.

Contributia lui pe forumul vecin o gasesc nula, desi el crede ca a facut si a dres. Are un grad de incapatanare nemaintalnit, in asta da, este cel mai bun.

Doru pe de alta parte este interesat de plimbari,mai cauta un partener de plimbare, pe vremea cand credeam si eu ca suntem o comunitate s-a implicat cu bani personali (foarte multi pentru nivelul la care se implica lumea in astfel de actiuni!) pentru anume cauze.

Faptul ca are multi bani si isi permite jucarii scumpe si mai activeaza si pe forumuri il face un pic o raritate si de acolo iar polemici si polemici.

Eu doar v-am zis cum se vede treaba din exterior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu v-am mai zis ca importul scandalurilor din alta parte nu duce la nimic bun.

Am ajuns sa-i cunosc personal pe multi dintre membrii forumului si am vazut cat de diferiti sunt unii pe forum fata de viata lor de zi cu zi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca desi dispretuieste acest forum a intrat numai si numai ca sa se mai rafuiasca un pic cu Doru, ne arata destul de clar ca scandalul pe forumuri e viata lui.

Nu prietene cu orizont limitat, intamplator mi-a aratat cineva ce chestiuni scrie nenea Doru pe aici si m-am simtit. Nu-mi place sa ma faca cineva in tot felul chiar si voalat fara sa intervin.

Contributia lui pe forumul vecin o gasesc nula, desi el crede ca a facut si a dres. Are un grad de incapatanare nemaintalnit, in asta da, este cel mai bun.

Inca o data, prietene cu orizont limitat, daca anumite sfaturi, informatii si nu mai zic de ajutor la modul fizic cat mai real al persoanelor de pe forum, nu te-au afectat sau interesat pe tine, asta nu inseamna ca sunt nule. Lasa-ma sa te numesc ignorant care vorbeste ca sa se afle in treaba, nu gresesc deloc. In cazul de fata tu esti un gica-contra care te rafuiesti cu mine. De ce? Ca nu franez la fel ca tine, probabil, un om care considera ca frana spate e inutila si se contrazice pe tema si nu accepta adevarul si il ia in ras, unicul "argument" ramas.

Doru pe de alta parte este interesat de plimbari,mai cauta un partener de plimbare, pe vremea cand credeam si eu ca suntem o comunitate s-a implicat cu bani personali (foarte multi pentru nivelul la care se implica lumea in astfel de actiuni!) pentru anume cauze.

Faptul ca are multi bani si isi permite jucarii scumpe si mai activeaza si pe forumuri il face un pic o raritate si de acolo iar polemici si polemici.

Doru nu face decat sa epateze. Eu il inteleg, e la varsta la care isi permite diverse si i-au cam murit laudatorii. El nu precupeteste nici o ocazie sau topic sa nu ne minuneze cu ce masini si motociclete scumpe are el. Sau pe unde a mai calatorit si cat de scarbit a ramas el.

De aia enerveaza pe toata lumea, nu numai pe mine, crede-ma. In rest, si eu cred ca este un om de treaba la urma urmelor, ca oricare dintre noi.

Eu doar v-am zis cum se vede treaba din exterior.

Repet, imi pare rau sa spun, dar "exteriorul" tau e unul foarte limitat. Ma dezamagesti, ca asa pari baiat bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene de 55 de kg in viu, degeaba o dai de gard, un om normal la scafarlie nu ar fi venit pe aici doar sa-l urmareasca pe Doru si sa i-o mai zica o data si pe aici.

Daca vroiai sa mai schimbi aerul sau pur si simplu timpul iti permite inca un forum (mai ales ca aici activitatea e la ralanti) veneai si ziceai: "Eu sunt BB, ce faceti mai baieti motoristi, sunt si eu pe aici, v-am salutat!".

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta am si facut, si am facut si o constatare: cum ca nenea Doru cum a fost ejectat de pe motociclism si-a facut cont aici, inca si mai mult: acest topic in care se plange ca scriu toti neavenitii pe forumuri.

Nu stiu cum se face, ca neavenitii nu sunt suspendati definitiv, in schimb el e.. :|

Da, stiu, noi neavenitii avem pile. :|

De ex: uite cum dezbate el ideea si nu persoana:

belbody e emigrant, traieste prin cehia. sigur are o munca de rahat si o viata asemenea

:|

Si da, acel PM scris de sarbatori a fost pe bune, dar dumnealui nu are taria sau puterea de a ierta niste nimicuri pe internet, el traieste intens viata la maxim, ma uraste pe viata pentru trei prostii scrise pe net sau ca l-am facut laudaros :|

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vroiai sa mai schimbi aerul sau pur si simplu timpul iti permite inca un forum (mai ales ca aici activitatea e la ralanti) veneai si ziceai: "Eu sunt BB, ce faceti mai baieti motoristi, sunt si eu pe aici, v-am salutat!".

Pai asta am si facut, si am facut si o constatare: cum ca nenea Doru cum a fost ejectat de pe motociclism si-a facut cont aici, inca si mai mult: acest topic in care se plange ca scriu toti neavenitii pe forumuri.

raspunsul este hilar in prima faza dupa care ii realizezi drama...

@Belbody: acum ca ti-ai facut intrarea si "l-ai facut de ras" si aici pe Doru, care va fi aportul tau pozitiv? Sper sa fie unul mai tangibil decat cel pe care nu a reusit sa-l defineasca Niko... Sau poate ca iti "salvezi" energiile pozitive si atitudinea proactiva doar pentru motoretism.ro? Iar aici pastrezi un cont pentru a-i mai aduce la realitate pe "astia care o iau razna cu jucariile lor" ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raspunsul este hilar in prima faza dupa care ii realizezi drama...

@Belbody: acum ca ti-ai facut intrarea si "l-ai facut de ras" si aici pe Doru, care va fi aportul tau pozitiv? Sper sa fie unul mai tangibil decat cel pe care nu a reusit sa-l defineasca Niko... Sau poate ca iti "salvezi" energiile pozitive si atitudinea proactiva doar pentru motoretism.ro? Iar aici pastrezi un cont pentru a-i mai aduce la realitate pe "astia care o iau razna cu jucariile lor" ?

Nu am spus ca as avea vreun aport pozitiv aici, desi unul e, doar ca nu-l vezi tu prea bine. Iti arata cine e personajul DoruBMW in deplinatatea functiilor sale. A se vedea postul de dupa tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...