Mergi la conţinut
  • 0

dayana

Întrebare

Recommended Posts

  • 0

Pentru poza foloseste paint-ul sau alt program de micsorat pozele la dimensiunea si marimea necesara.

In ceea ce priveste motorul, dupa cum au zis si altii care au trecut prin asa ceva, asteapta sa faci 18 ani, ia-ti carnetul si apoi apuca-te de cautat un motor pe masura si pe placul tau. Mai bine ai rabdare cateva luni si incepi motociclismul cum se cuvine, decat sa te grabesti si apoi sa iti para rau.

Eu unul chiar ti-as recomanda sa iti cumperi un scooter si sa te obisnuiesti pe 2 roti motorizate si cu traficul, iar la 18 ani deja o sa ai : ceva experienta pe 2 roti si mai important, experienta in trafic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

ia-ti un scuter, il poti vinde peste un an (sau doi) si iti iei motociclteta, nu paraitoare ! :wink:

si ce vrea ea este tot scuter.doar ca nu arata asa hidos ca ale celor de la pizza sau curierat sau ale tiganusilor cocalari fara casca.cineva mai sus zicea sa iti iei scuter ca sa prinzi o oarecare experienta in trafic,are dreptate asa ca daca nu ai rabdare cauta ce iti place si cumpara, la anul dupa ce faci scoala si iti iei plasticul poti sa cauti altceva mai mare,o sa iti priasca experienta acumulata cu ala are 5 trepte o sa te obisnuiesti si sa schimbi ok etc,pentru VARSTA ta eu zic ca este ok momentan oricum oricate sfaturi iti dam noi nu cred ca o sa le bagi in seama ca deja ti-ai setat in cap si sti ce vrei. :scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

si ce vrea ea este tot scuter.doar ca nu arata asa hidos ca ale celor de la pizza sau curierat sau ale tiganusilor cocalari fara casca.cineva mai sus zicea sa iti iei scuter ca sa prinzi o oarecare experienta in trafic,are dreptate asa ca daca nu ai rabdare cauta ce iti place si cumpara, la anul dupa ce faci scoala si iti iei plasticul poti sa cauti altceva mai mare,o sa iti priasca experienta acumulata cu ala are 5 trepte o sa te obisnuiesti si sa schimbi ok etc,pentru VARSTA ta eu zic ca este ok momentan oricum oricate sfaturi iti dam noi nu cred ca o sa le bagi in seama ca deja ti-ai setat in cap si sti ce vrei.

nu inteleg ce dumnezeu ai cu scuterele :scooter: mie mi se pare mai penibil sa te dai cu un scuter in forma de moto.un scuter poate arata destul de bine daca ai grija de el :P eu mi-as lua oricand un honda SH 300i :heart: arata mult mai bine decat ce vrea ea sa-si cumpere :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

si ce vrea ea este tot scuter.doar ca nu arata asa hidos ca ale celor de la pizza sau curierat sau ale tiganusilor cocalari fara casca.cineva mai sus zicea sa iti iei scuter ca sa prinzi o oarecare experienta in trafic,are dreptate asa ca daca nu ai rabdare cauta ce iti place si cumpara, la anul dupa ce faci scoala si iti iei plasticul poti sa cauti altceva mai mare,o sa iti priasca experienta acumulata cu ala are 5 trepte o sa te obisnuiesti si sa schimbi ok etc,pentru VARSTA ta eu zic ca este ok momentan oricum oricate sfaturi iti dam noi nu cred ca o sa le bagi in seama ca deja ti-ai setat in cap si sti ce vrei. :scooter:

mie nu mi se par chiar hidoase scuterele (unele sunt, dar din cauza ca nu sunt intretinute). insa mi se par penibile chestiile astea de 49cmc care vor sa arate ca niste motociclete, dar nu fac altceva decat zgomot. deci daca este sa fie scuter (49cmc), pai atunci scuter sa fie, iar daca este sa fie motocicleta sa aibe macar 125cmc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

nu inteleg ce dumnezeu ai cu scuterele :scooter: mie mi se pare mai penibil sa te dai cu un scuter in forma de moto.un scuter poate arata destul de bine daca ai grija de el :tongue: eu mi-as lua oricand un honda SH 300i :heart: arata mult mai bine decat ce vrea ea sa-si cumpere :))

Am eu o boala pe scutere,nu imi plac,nu este chiar asa penibil cum zici tu,dar fiecare cu fixul lui.nu vorbeam de maxiscutere sunt modele care le apreciez,daca nu ai vazut are 17 ani,cu siguranta daca avea permis nu opta pt un scuter,dupa cum vezi cauta ceva gen chopper deci are deja setata o imagine a ce isi doreste pe viitor,si se pare ca tu nu ti-ai luat scuter "oricand" ai un gs din ce se citeste la profil, :beer:

mie nu mi se par chiar hidoase scuterele (unele sunt, dar din cauza ca nu sunt intretinute). insa mi se par penibile chestiile astea de 49cmc care vor sa arate ca niste motociclete, dar nu fac altceva decat zgomot. deci daca este sa fie scuter (49cmc), pai atunci scuter sa fie, iar daca este sa fie motocicleta sa aibe macar 125cmc !

Este o parere a mea personala,eu consider scuteele foarte urate,altuia poate sa ai placa este fix o chestiune de gust.:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Si ce daca are 17 ani? Eu imi doream inca de la 16 ani motocicleta iar parintii nu m-au sustinut.Mi-au spus ca nu vor sa plateasca pt a ma trimite in mormant , sa ma descurc singura daca imi doresc atat de mult :glare:

Daca are rabdare pana in octombrie ,isi ia si plasticul,mai strange ceva si se alege cu o motocicleta decenta ,nu cu o gluma proasta :whistling: Trebuie sa se gandeasca si la echipament ( pentru care mai pui 400-500 eu - la asta chiar nu ar trebui sa caute chilipiluri :dry: ) ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Si ce daca are 17 ani? Eu imi doream inca de la 16 ani motocicleta iar parintii nu m-au sustinut.Mi-au spus ca nu vor sa plateasca pt a ma trimite in mormant , sa ma descurc singura daca imi doresc atat de mult :glare:

Daca are rabdare pana in octombrie ,isi ia si plasticul,mai strange ceva si se alege cu o motocicleta decenta ,nu cu o gluma proasta :whistling: Trebuie sa se gandeasca si la echipament ( pentru care mai pui 400-500 eu - la asta chiar nu ar trebui sa caute chilipiluri :dry: ) ...

Pasticul il poate obtine doar la anul pe vremea asta,probabil tot atunci si motoreta,chiar crezi ca va avea rabdare un an??probabil ca si-a cumparat deja"gluma proasta" cum zici tu,eu zic ca este ok sa invete pe ea,iar dupa ce are tot la mana poate sa isi ia si ce am eu daca crede ca are deja dovleacul copt.

motorcyclespecs.co.za

Bun site este cam acelasi lucru ca bikez.com,dar asta al tau are si video. :good:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Pasticul il poate obtine doar la anul pe vremea asta,probabil tot atunci si motoreta,chiar crezi ca va avea rabdare un an??probabil ca si-a cumparat deja"gluma proasta" cum zici tu,eu zic ca este ok sa invete pe ea,iar dupa ce are tot la mana poate sa isi ia si ce am eu daca crede ca are deja dovleacul copt.

poligonul se da si in decembrie daca nu ploua/ninge :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

poligonul se da si in decembrie daca nu ploua/ninge :)

Asta nu stiam,am o cunostinta care acum da maine are examen,iar scoala a facut-o in octombrie de asta ziceam.probabil difera de la oras la oras si vb de vreme.dar tot nu cred ca are rabdare pana atunci,

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Asta nu stiam,am o cunostinta care acum da maine are examen,iar scoala a facut-o in octombrie de asta ziceam.probabil difera de la oras la oras si vb de vreme.dar tot nu cred ca are rabdare pana atunci,

oh,are 17 ani,este ,micuta.Are timp :beach: intre timp poate ne spune si de cat timp/de unde pasiunea pentru moto ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

daca este sa fie scuter (49cmc), pai atunci scuter sa fie, iar daca este sa fie motocicleta sa aibe macar 125cmc !

asa zic si eu. dintre scuterele ce-mi plac mie: vespa, aprilia mojito, honda cub... astea mai retro... dar sunt scutere reusite si in plaja celor moderne, atat ca aspect cat si ca functiune. in rest, de acord cu tine.

si neaaparat cu acte, @ dayana ! :wink:

poate ne spune si de cat timp/de unde pasiunea pentru moto ...

poate ne spui si tu asta, in ce te priveste... in tot cazul apreciez evolutia ta. parca ai crescut, deodata! fara misto.

chiar imi place parcursul tau... :good:

eu chiar nu inteleg topicurile de genul asta. Cum adica "ajutor vreau sa-mi iau motor"?Vorbesc acum la general nu despre persoana care a initiat topicul asta. Nu sti nimic despre motoare? Pai cumperi o revista, o carte, un catalog, citesti specificatii, bagi la cap. Acum exista internet, daca te documentezi inainte nu ai cum sa nu-ti faci o idee.

Bun, dar cu totii simtim nevoia sa ne sfatuim cu cei ce impartasesc aceeasi pasiune cu noi... Si eu am trecut prin asta, cred ca mai toti de-aici.

Si foarte bun link-ul tau! Uneori, un link face cat o suta de sfaturi. Bravo! :good:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

poate ne spui si tu asta, in ce te priveste... in tot cazul apreciez evolutia ta. parca ai crescut, deodata! fara misto.

chiar imi place parcursul tau... :good:

multam fain,domnu' viespare! :happy: am crescut deodata?! :whistling: am aproape 2 ani de pro-bike.pasiunea mea pentru moto?de la 16 ani :laugh:

.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...