Mergi la conţinut

Recommended Posts

31.03.2012

UN TARFIC MAI SIGUR PE DOUA ROTI !

Aceasta actiune se vrea a fi una mai ampla de aceasta data .

Se ve desfasura pe doua planuri :

- de la ora 10.00 plecare in parada cu motociclete si scutere pe arterele principale din Severin . Ne starngem in fata IPJ Mehedinti, incepand cu ora 9.30 Vom marsalui in coloana, insotiti de Politia Rutiera MH si vom imparti flyere in intersectiile importante din oras. Cerem participantilor : obligatoriu CASCA, ABTINEREA DE LA : SPRINTURI, MERS PE O ROATA, DEPASIRI RISCANTE ALE CELORLALTI PARTICIPANTI LA PARADA ! ,alte manevre care pot pune in pericol deplasarea in siguranta participantilor

- de la 12.00 se va pleca in mars cu bicicletele. Ne strangem incepand cu ora 11.45 tot in fata IPJ MH . Scopul actiunii : promovarea mersului pe bicicleta; atragerea atentiei asupra necesitatii pistelor pentru biciclisti.De asemenea se vor imparti flyere cu si despre avantajele mersului pe bicicleta.Tot Politia Rutiera va insoti grupul de biciclisti si deasemenea vor imparti veste reflectorizante acestora.

Detalii mai puteti gasi si pe facebook :

despre parada moto : http://www.facebook....68964956522550/

despre mars biciclistic :http://www.facebook.com/events/119215711542394/

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa parada...dar am putini participanti, poate din cauza timpului, a vremii, Si interesant ca s-au impartit flyere si conducatorilor auto, sa mai se uite si in oglinda, sa ne observe si pe noi...caci pana la urma impartim aceiasi sosea, aceleasi gropi...

Link la postare

frumoasa parada...dar am putini participanti, poate din cauza timpului, a vremii, Si interesant ca s-au impartit flyere si conducatorilor auto, sa mai se uite si in oglinda, sa ne observe si pe noi...caci pana la urma impartim aceiasi sosea, aceleasi gropi...

Multumim pt aprecieri!

In general la fiecare parada pe care am facut-o punem accent pe soferi...

Cat despre participanti,motociclistii inca nu-si dau seama ca nu CLUBUL are de castigat din asta,ci NOI TOTI. Clubul care organizeaza are rol de a "inchega" totul si nu in ultimul bani de a finanta asemenea idei si parade.

Link la postare

Cateva poze de la Parad moto de sambata,unde au participat si prietenii nostri din Serbia

stiu ca e utila dar urasc vesta reflectorizanta, felicitari ptr campania de atentionare! ar trebui mai multe actiuni de genu asta

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.