Mergi la conţinut

Into The World - Pe Moto Prin Africa Si Mai Departe


Recommended Posts

he he he, v-am vazut in trafic :thumbup: ... poate trec si eu pe 25 oct

nice :)

vazut / placut

(ce ramane de facut?) :smile:

ne am fi bucurat sa ne cauti printre cei 1200 de oameni care au trecut ieri pragul expozitiei; poate la urmatoarea ocazie :) am muncit mult sa punem cap la cap expozitia asta, si raspunsul e pozitiv, iar asta se pare ca pledeaza pentru ca sa mutam tot calabalacul intr-o alta parte, pentru una sau doua saptamani. pana luni speram sa avem ceva concret :)

ecouri...? le asteptam si noi

daca ati fost si ati vazut, asteptam parerile voastre

cat despre o carte sau documentarul la care visam, speram sa gasim deschidere si sa le transformam in realitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

v-am vazut pe-amandoi, insa vor fi alte ocazii sa va intind mana - a fost balamuc mare! :thumbup:

asa e, a fost multa lume si timpul a trecut foarte repede, nu am apucat sa salutam nici macar prieteni sau cunoscuti vechi care cumva au aflat de vernisaj si au venit. speram ca ti a placut set-up ul :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor! Ar fi nedrept sa inchidem garajul si gata, nu? Asa ca mutam expozitia de pe 9 noiembrie la minunata casa-galerie <Nou 9>, pe Aviatorilor la nr.9; vineri 9 noiembrie va asteptam acolo la un drink, proiectii, muzica si ne mai gandim ce... Expozitia va ramane deschisa acolo doua saptamani. :) in curand vom face si un eveniment pe Facebook si un poster.

Pana organizam la Nou 9, sambata asta, pe 3 noiembrie, suntem invitati si sunteti invitati la Atra Doftana la o zi de intalniri intr-un cadru relaxat, la munte. Va asteptam! Multumim si bafta tuturor. A fost o bucurie sa vedem atata lume la garaj, ar fi fost cool sa apucam sa si stam un pic de vorba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ati ratat seara din Garajul McCann aflati ca redeschidem expozitia vinerea asta, 9 noiembrie la nou 9, pe bulevardul Aviatorilor nr.9. Vernisajul e la 19.00, si berea si carbogazoasele sunt din partea noastra. Apoi expozitia ramane deschisa pana pe 22 noiembrie. Nou 9 este casa care are la subsol un magazin de biciclete, foarte aproape de statuia Aviatorilor, pe stanga. Desigur ca nu vor lipsi muzica si proiectiile video, si motocicleta noastra albastra.

afis_africa_forum.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cluj

Poate v-am plictisit cu anunturile, dar asa e cu bulgarele de zapada... Urmatorul mesaj e pentru clujeni. La indemnul unui motociclist si incurajati de generozitatea ardeleana (multumim!), aducem expozitia in Cluj. Miercuri 5 decembrie de la 19.00 vom fi la L'Atelier Cafe (Str. Memorandumului 9, la etaj) pentru vernisaj si o prezentare ca intre prieteni. Intre 5 si 14 expozitia vor ramane acolo, iar din 15 decembrie, pana pe 17 ianuarie o selectie de portrete africane vor fi gazduite de Libraria Carturesti. Pe FB sunt detaliile. Ne vedem acolo :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

azi m-am intalnit cu Ionut si cu Ana.

mi s-a nazarit sa ma intalnesc cu oamenii speciali care au calatorit cu motocicleta si sa scriu despre ei. e doar o farama, mica mica, de respect pentru acesti oameni si m-am gandit ca pot inaugura seria aceasta de ... interviuri (ca sa le spun astfel - desi nu am procedat ca la un interviu clasic - urasc modalitatea obisnuita a interviului dar nu am un alt cuvant, o alta definitie; am renuntat pana si la creion, pentru ca nu a fost vreme de notat, oameni acestia au atatea de spus). pentru ca asa calatorie, precum cea din Africa, eu n-am mai vazut... Ana si Ionut au acceptat sa ne intalnim si sa imi asculte intrebarile despre Africa si despre noul lor proiect, o calatorie in America de Sud, ce va incepe in curand - in ianuarie!

doi oameni cu sufletul frumos.

am renuntat sa fac poze - pozele lor sunt senzationale, ce rost are sa-i pozez si io la masa, intr-un bar?

insa i-am intrebat tot ce mi-a trecut prin cap si mi-au raspuns cu enorm de mult bun simt, sinceritate si cu multa caldura, chiar si cand am spus prostii...

am sa scriu povestea intalnirii cu Ana si Ionut in curand. respect, oameni!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi m-am intalnit cu Ionut si cu Ana.

mi s-a nazarit sa ma intalnesc cu oamenii speciali care au calatorit cu motocicleta si sa scriu despre ei. e doar o farama, mica mica, de respect pentru acesti oameni si m-am gandit ca pot inaugura seria aceasta de ... interviuri (ca sa le spun astfel - desi nu am procedat ca la un interviu clasic - urasc modalitatea obisnuita a interviului dar nu am un alt cuvant, o alta definitie; am renuntat pana si la creion, pentru ca nu a fost vreme de notat, oameni acestia au atatea de spus). pentru ca asa calatorie, precum cea din Africa, eu n-am mai vazut... Ana si Ionut au acceptat sa ne intalnim si sa imi asculte intrebarile despre Africa si despre noul lor proiect, o calatorie in America de Sud, ce va incepe in curand - in ianuarie!

doi oameni cu sufletul frumos.

am renuntat sa fac poze - pozele lor sunt senzationale, ce rost are sa-i pozez si io la masa, intr-un bar?

insa i-am intrebat tot ce mi-a trecut prin cap si mi-au raspuns cu enorm de mult bun simt, sinceritate si cu multa caldura, chiar si cand am spus prostii...

am sa scriu povestea intalnirii cu Ana si Ionut in curand. respect, oameni!

pai exact asa am patit si eu :)

multam fain oameni!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...