Mergi la conţinut
Autentifica-te  
Ride2Escape

moldova Ca La Inceput.....

Recommended Posts

Si pentru ca nu am mai postat de mai bine de 5 luni pe acest site, mai mult pentru faptul ca am fost ocupat cu serviciul si sezonul era terminat, m-am gandit ca cel mai bine e sa sparg eu gheata din moment ce nimeni nu a avut curajul.

Parca nu imi era bine sa vad Botosaniul in stadiu de inert. Tentative au mai fost si pe alt site de a strange randul si de a ne aduna, dar nu prea a avut roade. Multi probabil au intrat, s-au uitat si au iesit.

Propun cu ingaduita dumneavoastra de a posta pe sectiunea dedicata noua, informatii cu privire la achizitionarea de piese, intretinere, persoane care se ocupa de servisari, intalniri, etc.

Din pacate din ce am observat in orasul nostru doar cei cu "vitezane" si "chopere" sunt mai uniti, in sensul ca isi organizau cel putin o intalnire pe saptamana, restul categoriilor ramanand la acelasi nivel : zero barat .

:.

Probabil fenomenul de Single Rider primeaza. Cei drept la cat e de mare orasul nu prea poti face unele activitati.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc f_zoltan !

O informatie utila pe care unii o cauta e aceea : Unde ne facem itp la motoare ?

In trecut se facea pe strada Savenilor, apoi s-au mutat in Catamarasti, iar momentan si definitiv in Zaiceisti la 10km de Botosani.

Ce trebuie sa stiti, e faptul ca acum, cei de acolo chiar ii fac itp. Spre exemplu in trecut se rezumau doar la seria de motor, cadru si putin aspect, o poza si la revedere.

Acum te verifica la aspect, adica sa nu aiba interventii asupra constructiei motorului, suduri neconforme, forme iesire din gabarit. Apoi urmeaza luminile de tot felul :bord, semnalizari, far, lampi stop. Serii de cadru si motor.

Frani fata, spate testate pe calculator pe dracia aia de rola. Dimensiunea anvelopelor, aici doar daca e unul mai zelos , in rest nu cred ca baga prea tare in seama.

Din ce am observat nu intra in discutie noxele, mai mult cred din cauza ca mai sunt motoare in 2 timpi care daca ar fi sa le testeze s-ar da peste cap circuitele din calculator :))

Link la postare

Wow, s-a deschis sectiune pt. Botosani. Cred ca am sa trec mai des pe aici.

E adevarat ca suntem multi dar dezbinati din pacate. Principiul de solo rider il aplic si eu de ani.

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.