Mergi la conţinut

Moto-Rock Fest La Veliko Tarnovo


Recommended Posts

Vecinii si prietenii nostri bulgari organizeaza un festival moto rock in Veliko Tarnovo.

Pentru bikerii straini, adica si noi romanii, intrarea e gratis (doar intrarea!).

ORGANIZATOR: MC OLD BASTARDS BULGARIA.

Intrunirea are si o tematica cu o semnificatie speciala, mai jos regasiti programul:

This event will be held on 1 and 2 of June 2012.

This year festival is dedicated to the 100th Anniversary of the outbreak of the Balkan War. The main idea is all bikers to show that despite the horror of war, we have left behind all prejudices and we can live , ride and have fun together!

This is why we invite moto clubs from all countries that were involed into the Balkan War to join the moto-rock fest and to support the initiative.

During the event there will be LIVE performances by rock bands from Bulgaria /Signal and Fobos/, and 2 bands from Serbia / BANDX and Aivar Mleven/.

And our very special guest on stage will be Joe Lynn Turner / Rainbow/

EVENT AGENDA :

1-ST JUNE /FRIDAY/

7..00 P.M. – OFFICIAL OPENING OF THE FEST

08.30. P.M. – LIVE MUSIC –“ BANDX” – AC/DC TRIBUTE BAND /SERBIA

10.00 P.M. LIVE MUSIC – SIGNAL BAND /BULGARIA/

00.30 – AFTER PARTY – BAR ROCKA ROLLA

2-ND JUNE /SATURDAY/

01.00 P.M – RECEPTION OF THE MOTOCYCLE CLUBS FROM THE FOREIGN COUNTRIES

02.00 P.M – POKER RUN

04.00 P.M – CHROME CHALLENGE

05.00 P.M – GAMES AND CONTESTS

06.00 P.M- LIVE MUSIC – METALLICA TRIBUTE BAND /BULGARIA/

07.30 P.M. LIVE MUSIC – AIVAR MLEVEN-IRON MAIDEN TRIBUTE BAND /SERBIA/

09.00P.M. – LIVE MUSIC – FOBOS BAND /BULGARIA/

10.00.P.M. - LIVE MUSIC – JOE LYNN TURNER /RAINBOW/

00.30 -AFTER PARTY CLUB SPIDER

post-61824-0-09609700-1336511688_thumb.jpg

post-61824-0-48443800-1336511787_thumb.jpg

Invitatia fiind facuta, traiasca prietenia intre popoare ! beer.gif

The entrance for Romanian bikers is free. Please, post some information - Because it is choppers party there will be TWO PARKING places. One for the CHOPPERS and second for all OTHERS bikes(at the beginnings of the area). Both parking places will be in the area of the FEST and there will be guards.

Locul intrunirii este chiar in centrul orasului, la statuia cea mare.

post-61824-0-21024800-1336677185_thumb.jpg

Pentru corturi par a fi disponibile cca 150-200 de locuri. Organizatorii recomanda hotelurile din mai multe motive: 1. locuri insuficiente de campat pt toti participantii (nu suntem numai noi, au invitati din toata bulgaria si din alte tari vecine, anul trecut de ex. au fost rusii, si erau destui...); 2. concertele fiind tot acolo e posibil sa fie viermuiala mare, locul nefiind prea larg si poate ca nu se va putea dormi din cauza zgomotului; 3. nu stii cum va fi vremea.

So, uitati-va in link-ul cu hoteluri, cazarea la ei nu e scumpa. Orasul e mic, intrunirea e la statuie, deci de la orice hotel ajungi imediat, si viceversa. Din experienta, pretul obisnuit pentru o camera dubla e de 40 leva, dar la Veliko o camera dubla poate urca si la 50-60 leva daca alegi sa stai in centru insa chiar si asa pretul mi se pare abordabil. Taxi de asemenea e foarte ieftin, cu vreo 3-4 leva te plimbi din centru pana la vechea cetate, spre exemplu.

Eu nu voi uita acasa nici micul stegulet pe care uneori il port in calatorie. Tinand cont ca intalnirea are si o componenta legata de comemorarea razboiului balcanic (la care si noi, romanii, am participat) zic eu ca ar fi nimerit ca si ceilalti ce mai au stegulete romanesti acasa sa le arboreze la aceasta intalnire, asa cum sunt sigur ca si bulgarii sau ceilalti invitati straini o vor face.

Despre razboiul balcanic (de fapt au fost doua) puteti citi un rezumat echidistant aici: http://www.rri.ro/ar...sec=40&art=8410

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb orasul, foarte ok drumul pana acolo, iar la 6 km de veliko e arbanassi, un sat de vacanta dragut si cu cazari mai ieftine.

http://en.hotelarbanasi.com/gallery aici am stat anul trecut 50 de leva de camera, conditii extraordinar de bune...si ne-au pus la dispozitie si un garaj pentru motoare, cheia la noi...intrau cam 25 de motoare in el...

Eu sper sa reusesc sa ajung la festival, sunt oameni faini bikerii de pe la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sper sa reusesc sa ajung la festival

Si eu as vrea sa merg. Poate ne vorbim si mergem impreuna, dar sa se apropie timpul intalnirii. Pot confirma sigur cu 2-3-4 zile inainte, din pacate nu mai devreme: job-ul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cazari mai ieftine.

sunt si in orasul vechi, in Veliko, la pensiuni mici, la preturi similare: la cca 40-60 euro dubla - ca sa putem petrece in voie si mai aproape. si arbanassi e superb!

Cred ca sunt multi care vor sa merga asa ca nu ar strica o strigare de intalnire....

hai s-o rumegam, pare ca sunt si de pe forumul vecin doritori (de fapt, de acolo am preluat informatia, multumesc LeL) :beer:

pentru mine suna tare bine si chiar as merge!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Festina organizator...te asteptam...

Din pacate, nu pot fi organizator: deja e unul (una): LeL ... insa am sa ma straduiesc sa particip. Faza e ca nici nu-s sigur ca pot veni, de-abia cu cateva zile inainte voi sti sigur, cum am spus; d`aia ziceam sa rumegam. Nu m-as fi dat in laturi daca stiam ferm ca voi participa. Inteleg ca vrei sa vii? Vom tine legatura, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca vreau sa merg si mai stiu doua persoane care vor participa asa ca un grup cat mai mare cred eu ca e mai frumos.

Nu stiu daca am voie sa fac asta aici dar m-ar ajuta putin ajutor pentru un cont ...dincolo...pe celalalt forum...cred ca intelegi la ce ma refer.

Ma poti ajuta?Putem vb pe PM?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca am voie sa fac asta aici dar m-ar ajuta putin ajutor pentru un cont ...dincolo...pe celalalt forum...

Voie ai dar frumos nu mi se pare...

Si imi place sa cred ca realizezi ca e cel putin bizar sa ma rogi asta. In plus, pare-se ca motociclism.ro nu mai primeste, practic, noi membri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:thumbup: corect, tinand cont ca va fi pe 1 si 2 iunie. ...

Din motive de ploaie eu nu am fost...v-ati dus careva?

nu confunzi cu intalnirea de la Nikolovo? nici eu nu am fost, ca prea ploua. dar mergem la Veliko...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:biggrin:

Eu numai ce m-am intors din viitor si a fost super, astept sa vina evenimentul in prezent si ma mai duc odata.

drum bun

:thumbup: corect, tinand cont ca va fi pe 1 si 2 iunie. ...

nu confunzi cu intalnirea de la Nikolovo? nici eu nu am fost, ca prea ploua. dar mergem la Veliko...

Asa este...cand plecati?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este...cand plecati?

Pai pe 1, si pe doi seara intoarcerea... eu voi merge aproape sigur (doar treburi de job sa nu ma oblige la ramas acasa) si as vrea sa merg cu cea cu atas, mai stiu sigur ca vine inca un prieten cu moto cu atas, zu1u, nikon si cu tine ati mai spus ca ati veni, apoi de pe motociclism se pare ca vin si alti motociclisti...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NEWS: Programul intrunirii e anuntat, iarasi, aici. Sunt si date de contact....

Informations

43.082156988877, 25.637819347688, Pametnik Na Asenevtsi

Friday 1 June 2012, 18h30 till Saturday 2 June 2012, 23h30

Organized by : MOTO CLUB OLD BASTARDS

Event page on Facebook

Daca vin si fete...mi-as lua si Lilica (iubita)...asta daca nu are nimeni nimic impotriva... :biggrin:

Pai cum sa fie cineva impotriva? Fete vor mai fi. Iubita mea, din pacate, are mana rupta si va fi astfel nevoita sa ramana acasa, dar precis multi vin si cu "tovaraselele"...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe 1, si pe doi seara intoarcerea... eu voi merge aproape sigur (doar treburi de job sa nu ma oblige la ramas acasa) si as vrea sa merg cu cea cu atas, mai stiu sigur ca vine inca un prieten cu moto cu atas, zu1u, nikon si cu tine ati mai spus ca ati veni, apoi de pe motociclism se pare ca vin si alti motociclisti...

Mai copii, de ce n-ati zis ca veniti cu atas ? Cine are loc liber, jur ca merg in atas pana la Veliko. Jur pe 5 beri :angel: !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai copii, de ce n-ati zis ca veniti cu atas ? Cine are loc liber, jur ca merg in atas pana la Veliko. Jur pe 5 beri :angel: !!!

:-))) zicem acum... mai vine cios cu atasul, un Ural. la 5 beri per juramant, te cred ca spui adevarul! :-))))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, nu pot fi organizator: deja e unul (una): LeL ... insa am sa ma straduiesc sa particip. Faza e ca nici nu-s sigur ca pot veni, de-abia cu cateva zile inainte voi sti sigur, cum am spus; d`aia ziceam sa rumegam. Nu m-as fi dat in laturi daca stiam ferm ca voi participa. Inteleg ca vrei sa vii? Vom tine legatura, nu?

Festina, aduna mama, baietii ! Nu am probleme existentiale legate de organizare. Cu cat mai multi cu atat mai bine, sa iasa la numaratoare :gora:

AMR 9 zile ! Si Dany sa vina cu Lilica :throb: !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai primeste din oficiu ca nou membru.

Trebuie sa te recomande cineva care deja este membru acolo.

Daca ceea ce cauti gasesti si aici eu nu vad de ce tre sa am cont pe 2 forum-uri.

Ar trebui sa fim toti ca o familie pt ca avem ceva comun in sange nu sa fim unii de o parte si altii de alta parte.

Cand treci pe strada saluti pe orice motociclist,nu? Daca ne saluti pe noi cei de pe acest forum..... ce te faci.....?

Voie ai dar frumos nu mi se pare...

Si imi place sa cred ca realizezi ca e cel putin bizar sa ma rogi asta. In plus, pare-se ca motociclism.ro nu mai primeste, practic, noi membri.

.................

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai primeste din oficiu ca nou membru.

Trebuie sa te recomande cineva care deja este membru acolo.

Daca ceea ce cauti gasesti si aici eu nu vad de ce tre sa am cont pe 2 forum-uri.

Ar trebui sa fim toti ca o familie pt ca avem ceva comun in sange nu sa fim unii de o parte si altii de alta parte.

Cand treci pe strada saluti pe orice motociclist,nu? Daca ne saluti pe noi cei de pe acest forum..... ce te faci.....?

.................

Acel subiect era incheiat.

Departe de mine gandul de a separa ceva...era vb doar de informatie.

Nu mai conteaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...