bogdan_harea

N S E W Moto, Accesorii Enduro Turing

171 postări în acest topic

Fac un anunt scurt aici. Am inceput fabricarea in serie a cutiilor de aluminiu pt bagaje. Incerc sa le fac ca pt mine, respectiv sa indeplineasca toate cerintele pe care eu le astept de la ele. Am folosit tabla de duraluminiu greceasca de 2mm aliaj 5045. Coltarele sunt tot din aluminiu de 2 mm, ambutisat, balamalele din inox de 1,5 mm, iar incuietorile (2 pe fiecate cutie) cu cheie sau lacatel cu cifru. Etansarea cu garnitura de cauciuc care se clampeaza intr-un canal, deci poate fi inlocuita usor daca se uzeaza. Garnitura este cea pe care o folosesc de multi ani la tamplaria de aluminiu. Cutiile vor fi vopsite electrostatic interior si exterior, deocamdata in doua culori, negru mat si argintiu. Pt membrii Clubului Motoveteranilor pretul va fi promotional, pt acoperirea cheltuielilor de fabricatie, si doresc sa primesc in schimb si observatii sau sugestii legat de calitate, de la motociclisti experimentati. In completare parbrize turing si suporti de parbrize pt motoarele care nu au in dotare, protectii de motor si rezervor. In plus vopsesc electrostatic orice piesa de motor. Prima cutie este pt BMW 650 al lui Popescu. Revin cu poze.

Noni şi foxbat apreciază

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Cu motocicleta la mine pt cateva zile se pot face si suportii pt cutii. Azi am vopsit primele piese electrostatic cu noua instalatie si au iesit super, negru mat. Vorbim joi la sediu.

Link la postare

Sa vada si ochii nostri.

Link la postare

Bravo bogdane si la mai mare.

iti aduc slru-ul sa i faci una mare pe coada?

decizi tu culoarea :)

Link la postare

felicitari! dupa cum am inceput sa te cunosc sunt convins ca vor fi super ca design, finisare si ca rezistenta. poate poti aduce maine una la sedinta. mult succes!

Link la postare

Spor la treaba si sunt convins ca o sa iasa un lucru fain!!!daca vrei sa bagi o pereche in teste ma ofer voluntar si promit ca la mine o sa aiba parte de tratament variat si contact cu toate tipurile de suprafete !!! :boxing:

Link la postare

Fac un anunt scurt aici. Am inceput fabricarea in serie a cutiilor de aluminiu pt bagaje. Incerc sa le fac ca pt mine, respectiv sa indeplineasca toate cerintele pe care eu le astept de la ele. Am folosit tabla de duraluminiu greceasca de 2mm aliaj 5045. Coltarele sunt tot din aluminiu de 2 mm, ambutisat, balamalele din inox de 1,5 mm, iar incuietorile (2 pe fiecate cutie) cu cheie sau lacatel cu cifru. Etansarea cu garnitura de cauciuc care se clampeaza intr-un canal, deci poate fi inlocuita usor daca se uzeaza. Garnitura este cea pe care o folosesc de multi ani la tamplaria de aluminiu. Cutiile vor fi vopsite electrostatic interior si exterior, deocamdata in doua culori, negru mat si argintiu. Pt membrii Clubului Motoveteranilor pretul va fi promotional, pt acoperirea cheltuielilor de fabricatie, si doresc sa primesc in schimb si observatii sau sugestii legat de calitate, de la motociclisti experimentati. In completare parbrize turing si suporti de parbrize pt motoarele care nu au in dotare, protectii de motor si rezervor. In plus vopsesc electrostatic orice piesa de motor. Prima cutie este pt BMW 650 al lui Popescu. Revin cu poze.

va salut , sunt interesat de un pret pt 2 jante moto . mersi .

Link la postare

La jante depinda de culoare. Inca nu am pe stoc decat cateva culori. Despre pret prefer sa discut cu obiectul in fata. Ma poti suna la 0722646373.

Link la postare

Sculele sunt gata in proportie de 90%, tabla este in depozit, mai astept profilul de inchidere, din care am numai o cantitate redusa si cateva maruntisuri. Vino saptamana asta sa-ti pun parbrizul.

Link la postare

Sculele sunt gata in proportie de 90%, tabla este in depozit, mai astept profilul de inchidere, din care am numai o cantitate redusa si cateva maruntisuri. Vino saptamana asta sa-ti pun parbrizul.

Bogdan, motorul îl am la Craiova și momentan nu am acceptul doctorului de a merge pe motor.

Probabil duăa Sacelu voi veni cu el la București!

Link la postare

Ale lui Popescu sunt gata, da nu se pune, ca au fost facute prototip deci fara scule si dispozitive dedicate. Prima serie va fi adevarata :good: Am sa vin joi cu una dintre ele la sedinta pt vizionare. Nu ma grabesc cu poze pt ca nu sunt relevante. In poze toate sunt minunate, dar cand le ai in mana te doare capul.

Link la postare

inca un client pentru suporti si cutii, ma intereseaza maxim.

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.