Mergi la conţinut

N S E W Moto, Accesorii Enduro Turing


Recommended Posts

Ia fi atent ce minunatie am descoperit:

Remorca moto pliabila.

De cate ori am dorit sa cumpar o motocicleta neinmatriculabila pt enduro m-am lovit de problema transportului. Varianta sa cumpar si o remorca nu era fiabila din lipsa de spatiu de depozitare. Dar vazand filmul de mai jos am sperante. Pretul e cam mare dar poate reusim sa facem noi una,care sa fie si omologabila.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

O idee excelenta . Pe timpuri am avut o tricicleta Pegas . O roata in fata si doua spate . Portbagajul in spate . Rotile erau pa-remise pe 16".

Vad ca solutie mai buna decat cea cu atasul .

Pentru caine ii faci un portbagaj in fata .

Ia gândește , ticluiește si ... la treaba .

 

P.S .

Si pentru ca esti deschis la raționalizări  , adapteaza-i si un motor electric . Tricicleta  accepta ca sarcina si o baterie mai greoaie .

Daca reusesti acest proiect  ...

Eu sunt unul din primii clienti. De cand ma tot bate la cap sotia pentru un triciclu .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg in continuare pe atas. Principalul argument este cainele, deja obisnuit in atas si il am oarecum in raza vizuala. Barile astea vor ramane pe bicicleta, putand fi totusi demontate, iar atasul prins de ele demontabil usor poate chiar fara scule. Asta e planul.

684318A7-8BBF-446D-85CB-6D4EE74E6A13.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 05.10.2017 at 16:55 Enduristul a scris:

Ia fi atent ce minunatie am descoperit:

Remorca moto pliabila.

De cate ori am dorit sa cumpar o motocicleta neinmatriculabila pt enduro m-am lovit de problema transportului. Varianta sa cumpar si o remorca nu era fiabila din lipsa de spatiu de depozitare. Dar vazand filmul de mai jos am sperante. Pretul e cam mare dar poate reusim sa facem noi una,care sa fie si omologabila.

 

 

Interesanta ... dar scumpa. Spune ca pentru o motocicleta usoara costa intre 2090 si 2553 euro! Pentru o motocicleta grea intre 2511 si 2974 euro. Prea mult zic eu. O remorca moto noua buna, e in jur de 1000 de euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 18.02.2018 at 12:48 bogdan_harea a scris:

Merg in continuare pe atas. Principalul argument este cainele, deja obisnuit in atas si il am oarecum in raza vizuala. Barile astea vor ramane pe bicicleta, putand fi totusi demontate, iar atasul prins de ele demontabil usor poate chiar fara scule. Asta e planul.

684318A7-8BBF-446D-85CB-6D4EE74E6A13.jpeg

 

 

Desigur , este mai fistichiu si mai practic . Poti sa dezvolti o afacere cu atas-uri bicicleta - flexit .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...