Mergi la conţinut

Accident Intersectia Calarasi Cu Delea Veche


Recommended Posts

Azi in jurul orei 14.30 aproape de p-ta muncii a avut loc un accident intre un motociclist (cu o fata in spate ) si un golf 2 decapotabil cu numere de bulgaria.

Din pacate nu am reusit sa opresc pt ca era politie si smurdu cu o multime de lume pe acolo.

Dupa cate am vazut la baiat i-a sarit casca din cap si era balta de sange si fata era intinsa si ea pe asfalt.

Dupa cum arata golfu lovit in portiera stg fata se pare ca a vrut sa intoarca si nu sa asigurat. Motociclistul venea de la unirii catre p-ta muncii si asta cu golfu i-a taiat fata.

Urat sentiment cand vezi cum nenorocitii astia dau peste motoare intr-o veselie si te gandesti ca poate erai tu sau poate ca urmezi....

Saptamana asta era sa o patesc de 2 ori in acelasi fel. O tipa cu un smart a vrut sa intoarca pe 1 Mai si era sa ma ia pe sus si la izvor un mos cu un logan a vrut sa faca stg fara semnal fara nimic....a tras pur si simplu de volan.

Daca nu eram atent , in amandoua cazurile ma luau pe sus de nu ma vedeam....

Aveti griija ca nu este de gluma cu tembelii astia din trafic.....

Speram cu totii ca baiatul din accident sa traiasca si sa nu aibe consecinte grave....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei ce ii cunoaste va rog anuntati familia DB-01-DSZ KTM DUKE nu stiu mai multe detali decat ca baiatul este din targoviste si sta cu chirie in bucuresti despre fata nu stiu nimic momentan se afla la spitalul de urgenta floreasca multa santate si sa auzim de bine asfalt uscat

post-23401-0-80722700-1341500838_thumb.j

post-23401-0-53630600-1341500847_thumb.j

post-23401-0-98684700-1341500856_thumb.j

post-23401-0-78920000-1341500876_thumb.j

post-23401-0-45205900-1341501235_thumb.j

post-23401-0-49824300-1341501244_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate motociclistului cat si pasagerei. Mergeti mai prudent si cu ochii la fiecare posibil obstacol cand sunteti in rahatul asta de trafic...

Asfalt uscat si atentie sporita!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau( sincer) ptr cei doi si ptr multi altii care incearca gustul amar al necazului .

Ma uit insa la fotografii si vad o furca rupta din "jug" si ma gandesc ca ala cu "golf"-ul avea o viteza f mare cand l-a pleznit pe baiatul asta .

Ptr ca el , motociclistul , desi are limita maxima de 50 in oras , a adaptat viteza in functie de trafic , deci rula cu mai putin...

N-aveti decat sa puneti mana pe pietre , dar nu pot sa ma intreb de ce ptr unii e vb doar de " era sa..." , iar la altii chiar se intampla?

Accidentul , (ca d'aia se cheama asa) e o chestie neprevazuta ; dar , exista factori favorizanti .

De ce , bunaoara , LucianU a reusit sa e...vite si altii nu?

Nu-mi pot scoate din cap accidentul in care un baiat a fost ucis pe podul Otopeni(parca) de catre un idiot(gabor) care era pe sensul opus , lemuzina lui a rupt parapetii si l-a facut cocolos... Naspa , ceasu' rau pisica neagra , n-avea baiatul cum sa evite.

Dar la faza cu "mi-a intors in fata " , "a virat fara semnal" si altele de genul , imi pare rau...

Daca ar fi asa , aici in Franta ar trebui sa moara astia pe capete , din simplul motiv ca ai doar un francez dintr-o suta care semnalizeaza . Si atunci?

Sa le dea Dumnezeu sanatate celor doi . Iar voi , ceilalti aveti grija cum mergeti !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu tine, de aceea am spus si eu Atentie sporita si mers mai prudent. Sambata trecuta si eu eram cu pasager si am evitat trei astfel de neatentii.

Inca o data, sanatate celor doi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca l-am vazut pe baiat ieri pe la cinema Gloria si chiar ma miram si ziceam uite KTM verde...eu unul nu mai vazusem culorile astea pe motoreta.

Imi pare rau de ce vad si citesc insa din punctul meu de vedere ar trebui sa invatam cum sa ne purtam singuri de grija si sa o lasam mai moale refularile care se concretizeaza in gaz ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suntem striviti ca niste insecte de bolizi si limuzine sau carute cu ITP pe spaga la care freaca fier pe fier la frana care eu intre scaun si volan un idiot/a , dar totusi cred ca in ce zice R1der refularile te trag catre asfalt si nu asta e buba viteza cu care te indrepti catre el este ......

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt motociclist, eu sunt doar un mic beneficiar de motoreta care a acceptat, inteles si concluzionat ca rareori e vina altora, ca mai sunt si altii in trafic, ca ne credem zmei, ca suntem mai baieti daca mergem in pla goala si/sau cu ochelari etc.

Eu am patit-o din vina mea de multe ori sa zicem. De la nisip, gropi, frane care credeam ca stiu sa le pun, cauciucuri de kkt pana la sine de tramvai. Eu recunosc ca sunt vinovat, recunosc ca ITP fals sau pe naspa nu are legatura ca eu ma vars si ma rup, recunosc ca vaca sau boul care ma poate lovi cand eu uit sa ma uit pe bord si sa vad ca am peste viteza legala de oras cu mult, nu isi doreste sa ma imprastie, recunosc ca unul cu caruta trebuie doar spart la bot dar pana la urma asta ii este nivelul.

De aceea raman la toroapa din 85 si ma gandesc sa nu revin la gusturile vechi cu motoreta de viteza ci sa imi iau un cazan de enduro sa ma bag la un namol :biggrin:

Parerea mea,,,,

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Refulari, nervi, impresii, fite, probleme la servici, probleme acasa s.a.m.d. le cam lasi acasa cand te sui pe motor, eu unul cel putin cand plec cu motorul, chiar si pentru o plimbare prin Bucuresti, incerc sa-mi eliberez mintea de orice mi-ar putea distrage atentia in trafic. Nu sunt cunoscator si am doar 2000 de km rulati pe motorul de la semnatura, in aceste doua luni, de cand m-am urcat pe el si pana in ziua de azi am mers cu ideea ca toti din jurul meu sunt orbi si ca eu trebuie sa fiu atent la ei, nu ei la mine. Am reusit sa evit situatii din cele mai urate doar pentru ca am mers preventiv si nu pentru ca as avea cine stie ce experienta. Imi cer scuze pentru off topic dar sunt din ce in ce mai dese cazurile in care multi motociclisti scapa mana in gaz si se imprastie din cauza unui obstacol pe care-l poti evita cu usurinta la o viteza de 50-60 km/h.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu merg la genul atunci cand il vad pe unu care trece pe langa mine mai tare ma gandesc oare stau pe loc ??? nu alerg , merg foarte preventiv , nu merg in fitze pe o roata sau altele si totusi suntem invizibili pe asfalt si de aici indiferent de viteze poti sa il gusti pe asfalt din en motive si toate de la soferi de genul descris mai sus . faptul ca suntem INVIZIBILI E PORBLEMA NOASTRA A MOTOCICLSTILOR FIE CU FITZE SAU NU .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Important este pt mine sa invat ceva pe greseala altora.

Este mai bine asa decat sa incerc eu pe pielea mea si dupa sa regret.

Ne pare rau ca se intampla accidente cu moto tot mai des dar din toate putem invata cate ceva ca sa nu fim chiar noi urmatorii care zac pe asfalt....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...