Mergi la conţinut

Ma Duc Sa Votez Cu Basescu!


Doru BMW

Votati pentru Basescu?  

57 membrii au votat

  1. 1. Votati pentru Basescu?

    • DA, votez pentru Basescu, vreau sa ramana presedinte.
    • NU, votez contra lui Basescu, il vreau demis.
    • Nu ma duc sa votez


Recommended Posts

Bravo Romania, inca o data majoritatea au votat cu picioarele si aici ma refer la cei care nu s-au dus. Ne meritam soarta pe deplin. Degeaba avem imnul "Desteapta-te romane"...."Croieste-ti alta soarta".......scuzati limbajul ..."niste prostani"

Acum nu vom mai stii cine e mai vinovat, ala ca a revenit ori astia ca au pierdut !!! Inca doi ani de ceata !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caline, sunt convins ca daca esti bun in ceea ce faci rusii te vor primi cu bratele deschise. Daca nu prea mai au sanse rusii sa misune pe aici, mai bine te duci tu la ei :)

Si eu sunt convins ca tu poti mai mult de atat, dar eu nu ma cobor la nivelul tau. Ce am postat eu si ce raspuns ai dat tu te defineste in mare masura. Inca odata se confirma faptul ca va place sa improscati cu noroi.

exagereaza cu tot. pt mine nu e valabila vorba aia a lui sadoveanu cu "lumina vine de la rasarit". de la rasarit pt mine nu vin decat crivatul si ceva basini rusesti urat mirositoare.

Vezi ca stai prost cu geografia... Exact de la rasarit din tara soarelui rasare vine mare parte din lumina si sa mai zic de tehnologie??

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu cred ca suntem in sicriu insa daca cumva ne lasa cineva sa mai luam cate o gura de aer o scoatem la capat. ce apreciez la poporul asta e vitalitatea. nu vrea sa moara dom'ne. e ca pisica, ca tiganul. declaratia ca aia au carierele terminate am auzit-o in multe locuri, nu cred, se schimba intre ei si revin. terminat e cand pleaca si nu mai auzi de el. cat despre solutia de iesire, iar nu sunt de acord, cred ca sunt in cautatrea unei metode de a-si conserva pozitia nu de a o abandona. ca sunt numai niste maimutoi, nu cred ca mai are cineva vreo indoiala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt convins ca tu poti mai mult de atat, dar eu nu ma cobor la nivelul tau. Ce am postat eu si ce raspuns ai dat tu te defineste in mare masura. Inca odata se confirma faptul ca va place sa improscati cu noroi.

Imi pare rau ca nu esti in stare sa vezi legatura. Dar nu este vina mea.

asa cum ma asteptam, de-abia de-acum incolo incep valurile alea mari.

1. basescu le propune astora un mar otravit, o asa numita coabitare insa doar la nivel declarativ;

2. Crinutz si Victorel, marionetele lui Voiculescu, au mizat in aparenta totul pe o singura carte si au pierdut, cand erau siguri de castig.

3. urmeaza Basescu -insa iesirea lui din scena politica va mai dura... deocamdata insa, in etapa asta el ramane cu fraiele: ca vrem, ca nu vrem.

1. corect, dar ce ma uimeste ca in loc sa joace si ei la fel, sa accepte doar la nivel declarativ, ei se bat in declaratii care mai de care mai razboinice. Ar fi mai castigati daca ar accepta o coabitare, oricum ar juca ambele tabere la bluff. In felul asta ar mai avea putin timp la dispozitie sa se mai organizeze si ei.

2. au avut o carte beton. Aici intervine insa skill-ul jucatorului. Nici un jucator experimentat nu se arunca aiurea... practic si-au dat singuri cu sec :D

3. Basescu asta da, e gata. Dar cine stie, poate o arunca pe EBA in lupta :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu l-au demis, am glumit doar... putem bea berea chiar in seara asta - cum ai timp. lasa-mi un PM unde sa te sun.

tardiv, tocmai m-am sinucis, am dat pe gat o sticla de kalamatina fara sa mananc, ma astept la dureri de cap groaznice. las' ca o bem alta data, eventual pe la mine ca se poate ragai in voie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma intreb acum ca maine poate o sa judec mai la rece ( am baut ceva de oftica si am baut un pic mai mult si amestecat ) cand rahat o sa realizam ca trebuie sa ne trezim indiferent de cine e la carma tarii ( fara sa fac aluzii ).

Pana nu o sa schimbam noi coada de la lopata si nu o sa asteptam sa vina altii s-o schimbe pt noi nu vom putea munci. Nimeni nu ofera ajutor neconditionat.

Parerea mea: o meritam...capra, capra care ne face in ciuda..., pe care toti tanjim sa o vedem decedata :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

tu clar nu stii cine este vadim tudor... :)

sunt prea bătrân ca să le ştiu pe toate....

Pai spuneti si voi cine ar trebui sa conduca tara ca sa nu mai existe corupti..?

Nu te cunosc dar dacă ai candida, eu sigur te-aş vota

Cel mai potrivit la conducere e Dan Diaconescu Direct. Vine cu o maaare foame.

Şi o selecţie naturală pe măsură. Apoi RO va fi populată de nemţi şi toate se vor rezolva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu il cunosc pe Vadim, intradevar. Insa m-am saturat sa il ascult pe Ponta si pe Antonescu, manati de undeva din spate de mai vechea noastra cunostinta "Ilici". Nici Basescu nu a fost un sfant, insa macar s-a luptat cu ei cat a putut si cat inca mai poate. Tot ce stiu este ca Vadim e mult mai presus decat Domnul DOCTOR IN DREPT Ponta..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acelasi aspect e cu tiganii care nu's tigani. Adica ne pot reprezenta oricand.

Acelasi lucru e si cu Ponta: daca Iliescu a rupt barierele nesimtirii nu trebuie ca si Ponta sa o faca. Deocamdata timpul lui Ponta alocat pt schimbari a fost prea mic si e in continuare.

Idem si cu Antonescu.

Nu cred ca trebuie sa ii judecam chiar pe toti pt unii din trecut.

De ce nu judecam si Germania? Ca tot a lui Hitler a fost?

Nu's fan Ponta dar ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Populatia germana nu a avut de ales. La fel a fost si in Romania cu Ceausescu. Ideea este ca daca cei de la putere ar fura macar jumatate din cat fura acum, tara asta ar fi in top 5 pe plan economic la nivel european. Poate exageres putin cu cifrele dar..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am mirat de cata prostime din oltenia a pus botu la prosteala lui Voiculescu-Ponta-Antonescu... Dar asta e viata, asta-i tara in care traim.

da bah, si cand te gandesti ca-s oltean la origini.... imi vine sa bag glont pe teava si sa-i zgarii pe toti la gat.

partea aia a tarii e la pamant complet. economic, social, politic si moral. traiasca galeata cu mici.

fi-ne-ar scarba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum v-am zis, de unde vreti conducatori cum trebuie iesiti dintr-o astfel de populatie? multe din cele pe care le remarcati nu au legatura cu saracia ci cu lenea, prostia...de-astea de tin de om, cat e de harnic, de curat..etc. oricum de departe cei mai prosti sunt aia cu pp-dd. pt restul am intelegere. cat despre pdl, da sunt mai buni la propaganda, au auzit ca exista internet si baga acolo dar de-amboulea ca pentru dobitoci, nimic elaborat, doar foarte agresiv. toate forumurile care permit acest lucru sunt intoxicate de aceeasi propaganda basista. astia par toti unul sau macar dintr-o mama, posteaza fix aceleasi lucruri. despre concurenta, cum va inchipuiti ca ratarea in persoana ajunge sa ocupe cel mai inalt post din stat? pt ca statul asa cum e acum e ratat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...