Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

rositemaster

vand Casca Nolan N43 Air Alb; Marimea L - Noua!

Recommended Posts

Mi-am cumparat-o din greseala cu o masura mai mare si trebuie s-o vand ca sa-mi iau alta.

Pret mai mult decat decent - 850lei/189euro

Nu negociez (inca), nu fac schimburi (niciodata)

Tel: 0722.445.178 Florian

Persoana de contact: Florian

Telefon: 0722445178

classifieds-35652-0-89858200-1342617282_classifieds-35652-0-98050200-1342617282_

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

In plus la modelul standard: Incuietoarea diferita (microlock), interiorul detasabil ptr spalat (am inteles ca e si din alt material mai fin), cozorocul in plus. - Poate si alte lucruri pe care le poti afla la o analiza mai atenta sau cu un mail la nolan.it

Este o practica obisnuita la Nolan sa faca versiuni low-cost cu finisaje mai slabe ptr castile lor... de regula cele mai slabe se numesc "special", in cazul asta "40th edition".

Uita-te aici http://mymoto.ro/online/index.php?/topic/75-oferta-nolan-iulie-2012/ la mai toate castile special vs classic...

Concluzie, nu contest ca oferta mymoto e una buna... dar e ptr alta casca. ;)

Link la postare

Pe mine m-a tentat casca asta de anu' trecut si de prin primavara m-am tot caznit s-o cumpar.

Ca info, ca acum o stiu f bine, casca e geniala ptr oras si in afara la viteze decente. (cred ca e valabil la ambele variante, standard sau 40th edition)

E foarte bine aerisita, campul vizual e mare, sta lejer... dar are ceva care imi spune ca nu mi-ar fi bine daca m-as tavali cu ea la 200km/h (aziv amatorilor...)

Link la postare

bine, la 200 nu ne salveaza nici mama castilor, asta-i clar...

cat despre N43,nu sunt foarte convins ca o vreau; e misto designul dar o banuiesc zgomotoasa raaau la peste 90-100, in plus daca zici ca finisajele-s mai slabe la aia de 140 de roni iarasi nu ma coafeaza... la testul sharp nu a fost deci nu stim cate stele de siguranta are... in fine, renunt la ideea nolan N43, desi as vrea sa-mi schimb casca.

trebuie sa trec de nivelul entry-level la casti, ca m-am saturat (am avut mai multe open face, apoi caberg rhino, acum airoh mathisse, niste semi-junghiuri adica).

Link la postare

Este zgomotoasa numai daca lasi aerisirea din crestet deschisa (care reprezinta o suprafata fffffffff mare din casca).

De aici si deferenta de zgomot la review-uri in N43 si N43 Air (vanduta exclusiv in europa, in US n-au luat aprobare DOT ptr gauroiul ala de aerisire).

Eu sustin inca o data ca N43 Air este cea mai tare casca de oras pe care am vazut-o pana acum...

Link la postare

PRET NOU (FIX) 160 euro / 700 LEI

este modelul CLASSIC N-COM (captuseala, incuietoare, finisaje e top), a nu se face confuzie cu 40th edition care e o parnaie low-cost :)

pret de lista 250 euro, la promotie my moto 190 euro

oferta in romania: http://www.mymoto.ro/oferta_nolan.html

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.