Mergi la conţinut

Despre Demiterea Presedintelui


Dan Rosca

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Cu mortii a ajuns basescu presedinte si tot asa,cu ajutorul mortilor ramane presedinte ilegitim al acestei tari.Felicitari CCR pt. supunere oarba.

Deocamdata puscariabilii pdl raman in stand-by.

Sper ca la urmatoarea suspendare listele electorale sa fie cele reale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fine s a facut dreptate. pacat de inutilitate ei si de mizerica in care traim, nu stim nici sa castigam nici sa pierdem ,. suntem ..tara fara bac-ul luat

macar o mica bucurie ca mizeria n-a trimufat ..desi in curand o sa ne ingroape..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca ultimele evenimente l-au adus din nou la rampa pe Dan.Popescu nu Nastase.Popescu de la Motoveterani nu umflatu de la AMR.

Acum ca au ajuns de rasul curcilor ma incearca un sentiment de mila profunda fata de cei doi mascarici si cei ce au crezut in ei.Asa sunt eu milos fata de cei cazuti la pamant.Si nu este o gluma.Vorbesc serios.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Circul nu s-a terminat. Antonescu,( cea mai mare deziluzie in cursa prezidentiala) nu se lasa. Viseaza la 7,5-8,5 milioane de alegatori fideli lui , cand de fapt sunt doar satui de saracie si mizerie. Daca intr-un an nu apare nici-o figura noua pt presedinte, MRU este lider. Antonescu si Ponta sunt terminati, nu atat prin lene si plagiat cat prin lipsa oricarei idei. Practic de luni bune nu fac nimic si parca vor sa continue cu nimic, la infinit. Monumente de impotenta, sa fii la guvernare si sa dai nonstop vina pe Basescu ca te impiedica sa faci,... nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata puscariabilii pdl raman in stand-by..

Daca justitia are timp liber, sa se ocupe mai intai de Voiculescu, Voicu, ca au dosarele mai inaintate si de cei implicati in fraudarea referendumului. Nu trebuie iertati chiar daca nu le-a iesit manaria. Macar amenzi si cateva luni de puscarie sa se sperie pt alegerile urmatoare. Tare imi-e ca, in realitate cei 7,5 milioane pro demitere, sunt cu multe sute de mii mai putini, daca nu cu 1 milion. Dupa, justitia poate intra fara probleme si in PDL, ca tot si-a facut mana si eventual a prins curaj.

...mergem inainte,...prost, da' mergem inainte :excl::wallbash:

De cate ori am dubii cu directia in care mergem, ma gandesc la Ucraina si ma linistesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Antonescu,( cea mai mare deziluzie in cursa prezidentiala) nu se lasa.

Eu nu mi-amintesc sa fi participat Antonescu la vreo cursa prezidentiala.Aaaa....tu vorbesti probabil de maresalul Ion Antonescu? Ghici ce...nici el ca pe atunci era monarhie.Mai citeste!

Imi place foarte tare taria de caracter a lui baselu care a zis initial ca nu boicoteaza referendumul ca nu vrea sa castige la masa verde iar apoi de frica ca-si pierde functia si tot ce decurge din ea ,s-a sucit.De fapt nu s-a sucit ,asta a fost strategia cand a dorit impunerea cvorumului.Apoi si-a pus securistii sa intimideze CCR-ul (vezi Aspazia fosta colaboratoare) ca pe vremea lui impuscatu ca sa-i dea decizie favorabila.Si-a pus procurorii sa inventeze 500 de dosare penale ca sa dea Curtii motivatia sa spuna ca referendumul a fost fraudat.Ca sa intareasca asta l-au chemat pe papagalul ala de american sa-i sustina.

CCR a prelungit termenul de raspuns ca sa aiba timp sa o convinga pe tradatoarea aia. Pe ungur l-a convins promitandu-le autonomie.Si asta se vede din ultimile declaratii ale liderilor lor.

Si astfel o decizie cu 6-3.Un 5-4 ar fi trimis pe masa parlamentului decizia finala sau cel mult la Comisia de la Viena,si nu au vrut sa riste ca strainii sa vada realitatea ca suntem doar 15 milioane de alegatori.Dupa mintea lui baselu suntem 18 mil alegatori pe liste + 3 mil afara si + 3 mil minori pana in 18 ani.Total 24 mil de romani.Treziti-va,nu suntem mai mult de 15,5 mil de alegatori.Dar avem multi securisti care conduc de fapt tara asta.Cu ajutorul lor se pun si se dau jos presedinti.Ce conteaza ca 90% din participantii la vot au zis lui baselu sa plece.

Daca voi acum aplaudati triumful statului securist asupra poporului roman inseamna ca anii in care ati fost comunisti cu carnet rosu (ma refer la astia mai batrani nu la Foxu) v-au indoctrinat atat de tare incat nu ati scapat de sechele.Sunteti in stare sa cedati Ardealul doar ca sa tineti un mincinos inca 2 ani.

Chiar va place un stat in care democratia e incalcata de un grup care are 15 % reprezentare in parlament?Pentru asta au murit eroii revolutiei? Nu ca sa decida majoritatea?

Felicitari.Mai vorbim la urmatarea suspendare (ca doar nu va inchipuiti ca nu va mai fi alta pana in 2014).Dar mai stii? Poate se reface alianta PDL-UDMR-UNPR si revine iar Boc prim-ministru si apare iar Udrea, Videanu, Blejnar.Poate-l pune si pe Bouleanu la vreun minister ca a aratat devotament cauzei....

Intrebare de final: Cui i-e frica de Mona Pivniceru?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce depaseste 5-6 randuri este prea mult pt mine, ma plictisesc si renunt sa citesc. La ultima intrebare pot spune cui nu-i e frica de Mona Pivniceru, Voiculescu. Oricum lasati-o mai moale cu poporul roman. Explicati-i poporului roman ca in afara de 7,5 milioane mai trebuia ceva sa fie validare, respectiv cvorum. Nu a fost? PA! Cealalta parte din poporul roman (vreo 10 milioane) a inteles asta. Ne vedem la urmatorul referendum sau la alegeri, din 5 in 5 ani. In cursa prezidentiala era vorba de al lui Cacarau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce depaseste 5-6 randuri este prea mult pt mine,

Corect ,sunt prea multe argumente pe care sa le combati cand nu ai cu ce.

afara de 7,5 milioane mai trebuia ceva sa fie validare, respectiv cvorum. Nu a fost? PA! Cealalta parte din poporul roman (vreo 10 milioane) a inteles asta.

Te contrazici singur .Calculul tau arata ca sunt 17,5 milioane de romani iar daca din ei scazi minorii care sunt 3 milione raman 14,5 milioane.Iar o prezenta de 8,5 de milioane cum s-a inregistrat la referendum inseamna cvorum.

Nu trebuie iertati chiar daca nu le-a iesit manaria. Macar amenzi si cateva luni de puscarie sa se sperie pt alegerile urmatoare.

Crezi ca ar trebui bagat la puscarie si ...sa zicem... un fiu care si-a impiedicat tatal se mearga la vot?

PS- scuze daca am scris mai mult de 5-6 randuri ,sper sa nu fi adormit ca inca nu e 20:30

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Danute, schimba din cand in cand postul. Antena 3 nu este singurul post TV,... din fericire. Las-o cu fiul si tasu. E vorba de muuuulte voturi multiple si muuuulte babe care nu au iesit din curte , dar totusi au votat. Nu te fa ca nu intelegi despre ce este vorba. Masina de fraudat a PSD-ului, cea criticata de ponta, acum cativa ani, ca nu si-a facut datoria, acum fiind singura pe piata, a excelat. Eu nu fac calcule. Ce ara de arata s-a aratat. Romania a trecut testul loviturii de stat si votul, asa cum a iesit, a mai spalat din rusinea in care ne-au tarat uselismul. Daca o tin tot asa la toamna o dau in bara rau de tot. Atata prostie si infantilism nu credeam sa existe la niste oameni care se cred politicieni si vor sa conduca o tara. Sa dai mereu vina pe Basescu, persoana fizica, e prea de tot. Ce pretentii sa mai ai de la un guvern care s-a remaniat inainte de a guverna si care este caracterizat din interior ca "grupare infractionala organizata". Inca o data, Vacaroiu a fost un mare domn comparativ cu Cacarau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Danute, schimba din cand in cand postul. Antena 3 nu este singurul post TV,... din fericire.

Eu ma mai uit si la RTV si la Realitatea si vad ca spun aceleasi lucruri.Voi basistii ar trebui sa-i faceti statuie aspaziei cojocaru ca va scos din cacat.Avea si motive.Constiinta de securista prea incarcata.Culmea e ca membrii CCR au recunoscut ca sunt 14,5 mil de alegatori dar au invalidat referendumul pe motiv ca ei nu au cerut listele alea ci altceva.

Tu mai prinzi si alt post in afara de B1 ?

De ce nu raspunzi la intrebarea cu tatal si fiul? Nu-mi raspunde ca stiu raspunsul.

E vorba de muuuulte voturi multiple si muuuulte babe care nu au iesit din curte , dar totusi au votat.

Intr-adevar .conform Codrutei sunt pe rol 500 de dosare penale dintre care jumatate impotriva unor membrii PDL care au impiedicat votul cetatenilor retinandu-le buletinele. Asa ca sunt muuuulte fraude.

Romania a trecut testul loviturii de stat

De lovitura de stat prin vot democratic in parlament nu am auzit.Dar poate cultura ta generala e mai bogata ca a mea.

Eu zic iar si iar sa mai citesti.Nu mai pune botu' la tot ce debiteaza niste frustrati.Ca sa nu iti obosesti capul cu "Istoria loviturilor de stat din Romania" de Alex Mihai Stoenescu ca are mai mult de 5-6 randuri si adormi, propun sa citesti definitia in DEX sau pe Wikipedia

Te ajut eu:http://dexonline.ro/definitie/lovitur%C4%83 punctul 4.

si http://ro.wikipedia.org/wiki/Lovitur%C4%83_de_stat

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nastase si-a facut bocceluta. Asteapta liberarea!

Eu ma mai uit si la RTV si la Realitatea si vad ca spun aceleasi lucruri.Voi basistii ar trebui sa-i faceti statuie aspaziei cojocaru ca va scos din cacat.Avea si motive.Constiinta de securista prea incarcata.Culmea e ca membrii CCR au recunoscut ca sunt 14,5 mil de alegatori dar au invalidat referendumul pe motiv ca ei nu au cerut listele alea ci altceva.

Tu mai prinzi si alt post in afara de B1 ?

De ce nu raspunzi la intrebarea cu tatal si fiul? Nu-mi raspunde ca stiu raspunsul.

Intr-adevar .conform Codrutei sunt pe rol 500 de dosare penale dintre care jumatate impotriva unor membrii PDL care au impiedicat votul cetatenilor retinandu-le buletinele. Asa ca sunt muuuulte fraude.

De lovitura de stat prin vot democratic in parlament nu am auzit.Dar poate cultura ta generala e mai bogata ca a mea.

Eu zic iar si iar sa mai citesti.Nu mai pune botu' la tot ce debiteaza niste frustrati.Ca sa nu iti obosesti capul cu "Istoria loviturilor de stat din Romania" de Alex Mihai Stoenescu ca are mai mult de 5-6 randuri si adormi, propun sa citesti definitia in DEX sau pe Wikipedia

Te ajut eu:http://dexonline.ro/definitie/lovitur%C4%83 punctul 4.

si http://ro.wikipedia.org/wiki/Lovitur%C4%83_de_stat

Antenele si-au facut datoria. Toaca de ani buni aceleasi teme si au prins in mreje tot mai multi, care prefera sa judece cu capul lui Ciuvica, Gadea sau Badea, decat cu cel propriu. Diferenta este ca ei sunt platiti regeste sa vomeze in direct, seara de seara si din asta-si castiga existenta, sa-l salveze pe Voiculescu de puscarie. Hotii striga, hotiiiiii! Ca fapt divers ma uit la toate posturile si fac media.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io nu inteleg rostul discutiei despre cati s-au prezentat sau nu la vot si etc.

e simplu... trebuia majoritate (50%+ 1) sa fie demis si nu a fost... cine a organizat referendumul? tocmai aia care il vroiau jos... la revedere.

din partea cui a fost numita Aspazia Cojocaru (o persoana de MARE caracter - am sa tin minte numele ei) nu tot de PSD? - la revedere.

ai un joc, regulile sunt stabilite de la inceput. pana si copii se enerveaza cand vreun ofticos inventeaza reguli noi din simplul motiv ca nu poate sa accepte ca a pierdut... ca un prost.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot mai multi, care prefera sa judece cu capul lui Ciuvica, Gadea sau Badea, decat cu cel propriu.

Tocmai tu spui asta care gandesti cu capul lui baselu? Cand ti-a zis baselu sa stai acasa cu botul pe labe si sa nu te duci la referendum ai gandit cu capul tau?Cand ti-a zis baselu ca e lovitura de stat ai gandit cu capul lui si ai acceptat in loc sa cauti in DEX.Deci voi basistii nu sunteti in stare sa ganditi singuri.Trebuie sa vi se spuna ce sa ganditi.S-a vazut si cand erati la putere ca nu-i lasa baselu pe parlamentarii vostrii sa voteze ca sa fie sigur ca nu trece o motiune.Voi mergeti dupa el ca oile.

Nastase si-a facut bocceluta. Asteapta liberarea!

Corect se spune ca asteapta eliberarea ca doar nu l-a facut si pe el general ca pe turcescu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni,

din cate vedeti cine si-a propus sa dezbine si sa invrajbeasca oamenii unii impotriva altora, a reusit al dracului de bine daca pana si pe un forum dedicat unei pasiuni care de regula uneste oamenii, s-a ajuns la aceste discutii care mai au foarte putin pana sa degenereze intro ura reciproca, inversunata. Celebra expresie "Divide et impera" este regula suprema a conducatorilor fara sustinere majoritara si contine adevarul absolut dar crunt, pentru ca a fost testata in mii de ani si de fiecare data cu succes. In ultima perioada am vazut invrajbirea bugetarilor impotriva privatilor, a pensionarilor impotriva salariatilor, a pacientilor impotriva medicilor, a romanilor impotriva ungurilor si a multor altor categorii de nivel mai mare sau mai mic dar ca sa vad ca oameni legati puternic de o pasiune vor ajunge sa fie dezbinati de aceasta strategie de a conduce un popor, n-as fi crezut.

Propunerea mea este ca acest topic sa fie inchis acum cat inca nu e prea tarziu si sa ne limitam pe acest forum la discutiile legate de pasiunea care ne uneste si sa nu cadem si noi in capcana intinsa intregului popor. Poporul, din pacate, e majoritar needucat si in consecinta nivelul de intelegere este atat de redus incat aproape ca nu exista dar lucrul asta totusi nu e valabil aici, in randul nostru, deci haideti sa nu ne infierbantam aici si sa nu ne pierdem ratiunea pentru porcariile politicienilor.

Va invit asadar sa pastram pe acest forum spiritul de respect ce cu greu a fost cladit aici si sa lasam parerile sau apartenentele politice pentru alte locuri, forumuri etc. Mi-e destula greata in lumea reala de zi cu zi ca sa mai suport aceasta senzatie si aici in lumea virtuala si culmea, alaturi de prieteni.

Concret, eu cer inchiderea acestui topic.

Respect tuturor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concret, si io-s de acord cu Toni! :good:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest topic este acum închis pentru viitoarele răspunsuri.
  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...