Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

bikeshop

vand Memorie Ram Ddr 2

Recommended Posts

Salut motociclisti! Postez la sectiunea asta, desi nu vreau sa cumpar, ci sa cer o parere. (Rog un moderator sa mute topicul la sectiunea potrivita. daca am postat gresit).

Problema sta in felul urmator: calculator de generatie putin mai veche, stat la el, inchis peste noapte, deschis dimineata, ecranul negru si atat. Primeste curent procesorul/coolerul/harddisk-ul etc. Suspectez placa video, asa ca inlocuiesc placa video integrata cu una dedicata. Problema persista. Imi zic sa testez pe rand componentele calculatorului, iau un calculator mai vechi de la mine si incep cu HDD-ul. Pun Hdd-ul meu pe calculatorul respectiv, aceeasi problema, zic nu e de la hard. Am facut asa pana am ajuns la placile de memorie ram. S-a intamplat (coincidenta) sa am doua placi ram, una dintre ele arsa(acum mi-am dat seama) si le-am testat pe rand. Una merge, deschide windows-ul, iar cand o montez pe cealalta imi face aceeasi problema ca si la calculatorul cu problema initiala. Singura treaba este ca eu pe vechiul calculator am DDR 1 iar calculatorul problematic (cel despre care e topicul, vedeta cum s-ar spune) are DDR 2 si nu pot face testul cu inlocuitul placilor intre ele. Intreb aici, s-a mai intalnit cineva cu problema asta? Ma poate asigura cineva de faptul ca e de la RAM si nu de la o alta componenta precum...placa de baza? Nu as vrea sa dau banii pe o placa de memorie ca apoi sa imi dau seama ca este de la altceva. Stima!

sursa

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.