Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

Lucs

vand Anuntz Bomba ! Nu Vand Nimic !

Recommended Posts

Nu vand nimic, fiindca iarna nu-i ca vara si nici vara nu-i ca iarna, piatza stagneaza, tranzactiile treneaza, lumea cumpara doar jucarii pt copii de Mos Craciun. Va invit deci pe toti sa va postati anuntzurile incepand cu Echinoctziul de Primavara de pe 21 Martie, sau chiar pe 1 Aprilie, poate va parea o pacaleala si ramanetzi cu fierul in curte! Sarbatori Fericite si sa ne mai auzim sanatosi la Sfantul Asteapta cand s-o-ntalni hotul cu prostul si surdu cu roata cu mutu cu iapa. Sa fie-ntr-un ceas bun !

Persoana de contact: Io vara nu dorm, da iarna...

Telefon: nul

Marca: Hero Honda

Model: UNITED

An de fabricatie: 2013

Numarul proprietarilor: 13

Rulaj: peste cap.

Putere: 6 cai

Cilindree: 7 litri

Tara: Romania

Oras: Cucuietzii din Padure

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic că foamea e mare, dau fieru` şi am de mămăligă, Dacă nu am avea nevoie de bani nu am mai vinde nimic, am fi toţi cumpărători.

Link la postare

Nu mai insistati ca nu mai am ! S-au dat toate ! Am vandut tot, plec din tara, pe luna sau pe marte, colonizeaza astia spatiul, ce galaxie vreti ? va pun pile... detalii pe privat si doar contra cost, 50E/caracter, strang bani de bilet... Topic inchis !

Link la postare

da,dar vidul e de Anglia, nu e omologat pt U.E. nici nimicul nu mai e ca inainte,cand macar avea o valoare... trebuia sa-mi dau seama ca e pacaleala dupa pret, o ron, cam ieftin sa fie de calitate. si nici macar n-a venit ambalat...

Link la postare

Nu vand nimic . !??!??? Acest enunt e voit inselator si cu un pic de atentie s-ar fi putut evita situatii de nemultumire , gen Motoreta.

Omul spune in anunt ca nu vinde nimic. Adica intr-o mana are nimic si nu-l vinde ! De vandut ,vinde altceva,dar nu nimic si aici apare problema. E un anunt comercial daca are inclus cuvantul "vand", negatia cred eu, e doar pentru culoare ! Rezulta ca vinde ceva ,altceva decat nimic. Dar ce ?? In bunatatea lui ,initiatorul anuntului ne da indicii : "lumea cumpara doar jucarii pentru copii" E lipsit de sens ca atunci cand stii exact ce cere piata sa incerci sa vinzi altceva. In categoria -jucartii pentru copii ,intra de la motorete de 1800cmc,pana la suzete,zdranganele,trompete ,..sau cadoul neprimit al copilului care a fost neascultator.Stiu ca ne aflam in fata unui posibil cerc vicios,dar nu e ,discutam doar de incertitudine si nesiguranta in ceea ce priveste produsul cumparat, cat si data de livrare. Aceste lucruri sant subliniate f. clar de : " la sfantul astepta , cand s-o intalni hotul cu prostul , mutul cu iapa ,..etc

Practic omul vande ceva. Ce ?

-Surprize!!

Ni un cumparator nu va sti ce contine coletul primit,asa ca nu e cazul sa fie dezamagit daca nu gaseste nimic in cutie. Surpriza e chiar coletul in sine,..sau ideea de colet si nici nu costa mult !

Tinand cont de perioada din an am senzatia ca anuntul e influentat de mos Craciun care cel putin in cazul meu a venit de multe ori doar cu nuielusa ,asa ca tinand cont de experientele anterioare nu cred ca voi cumpara ce vinde omul care nu vinde nimic. Asa ca formulez :

-Nu cumpar ce vinde cel ce nu vinde nimic

chiar daca vinde speranta unui cadou cat de mic .

Link la postare

nebun esti tu si cine iti permite tie sa vb asa. eu am expus o teapa luata de pe forumul asta. nimicul cumparat a venit fara ambalaj si era si uzat, posibil sa fi fost folosit intens. nici nu ma mira, trebuia sa-mi dau seama ca romanii tot timpul spun ''sunt falit, nu mai am nimic in buzunare''. daca-l luam de afara era impecabil, astia au bani si nu zic asa si nici nu baga mana in buzunar mereu sa caute ce nu au.

N-am mai stat sa ma uit daca era vid in el ca am zis ca e diferenta de temperatura de vina, la -20 grade se contracta si vara la +40 se dilata, n-am vrut sa acuz omul fara intentie. Asa ca de acum incolo o sa casc bine ochii, sa-ti fie rusine Dinu Patriciu.

Link la postare

Cum naiba sa nu o iei razna iarna?

Am venit acum de la tara si inca nu ma pot dezmorti de frig.

Parca altfel e vara nu cand te racoresti indiferent cum nu?

Ce facem frate? Daca sunt doritori pun capat acestui anunt dubios care contine evident de multe capcane pentru cei care cred in vidul cumparaturilor la pret redus :lol:

Link la postare

Pune-ti capat nebuniei, io << nu vand nimic >> sper ca am specificat destul de clar si sunt asaltat zilnic cu zeci de telefoane si mailuri si d-astea... nu se poate...

Precum spuneam mai deunazi s-a dat tot, nimicurile au plecat ambalate frumos spre toata tzara, europa chiar, cu plata ramburs, m-am umplut de bani, acu' lasati-ma domnilor sa-i cheltui, n-am timp sa tot raspund la mesaje...

Nu mai am, s-au dat, nici macar <<nimic>> nu mai am !!!

Link la postare
Oaspete
Acest topic este acum închis pentru viitoarele răspunsuri.

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.