Mergi la conţinut
motorhead

Chesca Miles – Un Alt Fel De Biker Babe

Recommended Posts

chesca-miles-1.jpg

Daca ti-ai imaginat ca stunt-ul este doar pentru barbati nu neaparat foarte aratosi esti departe de adevar. Stunt-ul este pentru cine are curajul sa il faca, indiferent de sex, religie si mai ales indiferent de aspect.

Vine sa ne convinga Chesca Miles, britanica de nici 22 de ani care isi imparte viata intre pasiunea pentru stunt si cariera de fotomodel. Trebuie sa ai o satisfactie deosebita sa ajungi si in paginile revistelor de moda si in cele ale revistelor moto. Si asta fara a renunta la echipament.

Chesca este prima femeie stunt-rider profesionista din Marea Britanie si confirmarea calitatilor de stunt-erita a venit odata cu invittatia de a participa la Thunderspirit in 2011.

Ea spune ca a inceput sa mearga pe doua roti pe un Suzuki GN125 pe care l-a urat, apoi a tecut la un Fazer mai vechi si in cele din urma a ajuns la un CBR600 F4i, pe care il iubeste.

vezi pagina oficiala si pagina de Facebook

chesca-miles-1 chesca-miles-10 chesca-miles-11 chesca-miles-12 chesca-miles-13 chesca-miles-14 chesca-miles-2 chesca-miles-4 chesca-miles-5 chesca-miles-6 chesca-miles-7 chesca-miles-8 chesca-miles-9

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

la cratita faaaaa!!!!!!!! gata am sosit. buna rau fata:). ma uit cu simpatie la fetele motocicliste si pe aici prin oras. bine ca din ce vad nu fac accidente sau eu nu am auzit. bravo ei!

:))))

citeam comentariile unui video al unei fete stunter (am uitat care) si era unu' care zicea ceva de genu' ca e super high tech bucataria aia :))

ntz ntz ntz

mie-mi place cum ridica motorul (ca sa nu mai zic de ce face cu el), f frumos si fara efort.

demonstreaza ca nu trebuie sa ai muschi ci tehnica :)

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.