Jump to content

Recompensez Cu Varf Si Indesat Un Ajutor Daca Se Dovedeste Bun!

Recommended Posts

Salut, nu am prea intrat demult p-aci fiind foarte ocupat in ultima vreme, si legat de acest fapt as dori putin ajutor care, cum spune si titlul nu va ramane nerasplatit, ba mai mult rasplata va putea fi chiar foarte importanta material, ca sa va faceti o idee se poate ridica pana la o motocicleta noua! :D Concret, as dori sa stiu care este adresa de email corecta al coorporatiei Honda eventual pe subdivizia motociclete sau marketing pt ca eu ce adrese am gasit au fost foarte generale si nu au fost se pare cu noroc.....

Multzam anticipat!

nu exista asa ceva, o adresa a corporatiei honda, cum nu exista o adresa a niciunei corporatii de asemenea dimensiune. in functie de ce doresti, tema discutiei adica, pe grupe de produse, locatie geografica...etc, te adresezi cui ai nevoie. comunicarea este arborescenta, la fel ca si structura companiei. nu exista short-cut-uri. asa e peste tot. nu scrii la ceo si apoi ala iti directioneaza tie mail-ul catre persona responsabila, trebuie sa te adresezi strict unde trebuie. cat despre faptul ca dai tu un motor nou pe o adresa de mail fugi frate de aici, ai tras pe nas? a, acum mi-am dat seama, tu esti ala de injura pe pm, nu trebuia sa-ti raspund.

nu exista asa ceva, o adresa a corporatiei honda, cum nu exista o adresa a niciunei corporatii de asemenea dimensiune. in functie de ce doresti, tema discutiei adica, pe grupe de produse, locatie geografica...etc, te adresezi cui ai nevoie. comunicarea este arborescenta, la fel ca si structura companiei. nu exista short-cut-uri. asa e peste tot. nu scrii la ceo si apoi ala iti directioneaza tie mail-ul catre persona responsabila, trebuie sa te adresezi strict unde trebuie. cat despre faptul ca dai tu un motor nou pe o adresa de mail fugi frate de aici, ai tras pe nas? a, acum mi-am dat seama, tu esti ala de injura pe pm, nu trebuia sa-ti raspund.

Nici nu ma astept sa ma poti ajuta tu(se vede ca esti prea comunist si ingust ca nu poti percepe ca, cineva poate fi atata de generos cu ceva care chiar daca il ajuta in aparenta putin dar poate pt acel cineva e defapt un ajutor imens....s-apoi ne miram ca ne merge asa rau, pai daca n-ai cu cine!)....auzi acolo ca nu exista, chiar si in structura arborescenta pe care si eu o cunosc se poate ajunge la ceo destul de direct cu o simpla redirectionare de la departamentul de relatii cu publicul :) ....altfel cu alte corporatii cum crezi ca am mai colaborat, ma rog unii chiar mai stiu ceva sa faca pt bani in tzara asta nunumai sa ii fure sau sa fraiereasca pe altul, totusi nene benvist daca imi dadeai solutia si reuseam colaborarea cu departamentul de marketing de la Honda jur ca si tie(nu-ti port pica) iti luam si un BMW S1000RR sau K1600-le :tongue: .....pt "premiul" asta bineinteles sansele nu-s mari, dar exista, si daca nu iese treaba decat partial cred ca si un CB 500 de 1000E ca premiu(cu simpla munca pt un post poate chiar mai scurt decat asta a tau) e de primit nu crezi?!

haha paranoia frate. am avut k1600 acum 2 ani cand a aparut. il gasesti de vanzare la bavaria daca vrei sa il cumperi sa-l dai cadou dar vezi ca are cca 16,000km cred, mai bine iei nou daca tot faci un gest frumos - hahaha. pentru moment nu ma mai intereseaza alt bmw, am un gsa. esti rupt de orice realitate, crede-ma. incearca sa te ciupesti vezi daca simti ceva.

31819126.jpg

ceea ce cauti tu, nu exista. nu in keirestsu.

exemplul este incorect, honda nu este keiretsu, este o companie relativ noua, organizata mai degraba dupa modelul occidental nu dupa modelul arhaic japonez. toyota este keiretsu. honda nu e self sufficient impreuna cu alte companii din grup, cu actionariat incrucisat. spre exemplu, finantarea o ia de la grupuri bancare apartinand concurentei (mitsubishi).

Persoana cu care trebuie sa stai de vorba este Takanobu Ito,president and CEO!

da, domnul e motociclist:

exemplul este incorect, honda nu este keirestsu, este o companie relativ noua, organizata mai degraba dupa modelul occidental nu dupa modelul arhaic japonez. toyota este keirestsu. honda nu e self sufficient impreuna cu alte companii din grup, cu actionariat incrucisat. spre exemplu, finantarea o ia de la grupuri bancare apartinand concurentei (mitsubishi).

As one might expect, there is also a Honda keiretsu; and most of Japan’s large manufacturing firms maintain some sort of keiretsu network

”only Toyota and Honda subsist as winning keiretsu successors”

”Honda’s keiretsu group and Isuzu’s keiretsu group on the other hand, show an increase in the equity share between 1993 and 2008”

etc...

haha paranoia frate. am avut k1600 acum 2 ani cand a aparut. il gasesti de vanzare la bavaria daca vrei sa il cumperi sa-l dai cadou dar vezi ca are cca 16,000km cred, mai bine iei nou daca tot faci un gest frumos - hahaha. pentru moment nu ma mai intereseaza alt bmw, am un gsa. esti rupt de orice realitate, crede-ma. incearca sa te ciupesti vezi daca simti ceva.

Bine mai jiji bekali, tu le stii pe toate, ai avut de toate, esti un alt zeu neincoronat al motociclismului si automobilismului, ciac noris de romania, totusi un lucru ma intriga, si anume DE CE TE FWTE GRIJA MEA?! .....sau joci dur si nu ai fi multumit, bine, iti iau daca ma ajuti si Veyron nou ca oricum stiu ca nu o sa reusesti :)))

PS: la ce povesti ai tu esti muuult mai rupt de realitate mai rau decat ARN-ul care era macar mai amuzant...

ceea ce cauti tu, nu exista. nu in keirestsu.

Tocmai de aceea am postat acest topic pt ajutor pt ca nu ma pricep decat foarte putin la corporatiile japonezi si la stiulul lor de capitalism care stiu ca e atipic si total diferit de cel auropean si american :)

As one might expect, there is also a Honda keiretsu; and most of Japan’s large manufacturing firms maintain some sort of keiretsu network

”only Toyota and Honda subsist as winning keiretsu successors”

”Honda’s keiretsu group and Isuzu’s keiretsu group on the other hand, show an increase in the equity share between 1993 and 2008”

etc...

exista un anumit grad de integrare pe care il vei regasi in orice transnationala dar cum am spus nu e un exemplu bun, nu are 100% resurse proprii din grup, asta inseamna keiretsu. honda e atipica si exista cu o reputatie mai buna in strainate decat in japonia. mai citeste, nu orice text de pe net e 100% adevarat. pe net e toata stiinta dar si toata prostia lumii.

on topic: ai fost frate la doctor? e speranta?

cauta pe google ambasada japoniei....

si cica mai este pe la noi 1 nene japonez care vinde mobre de la ei.. si are garaj ceva....

umbla vorba ca este cam bolnav.... a luat virusul tepelor acute din romania....

si le da pe aici....

sa nu se cronicizeze... gen :thumbup:

exista un anumit grad de integrare pe care il vei regasi in orice transnationala dar cum am spus nu e un exemplu bun, nu are 100% resurse proprii din grup, asta inseamna keiretsu. honda e atipica si exista cu o reputatie mai buna in strainate decat in japonia. mai citeste, nu orice text de pe net e 100% adevarat. pe net e toata stiinta dar si toata prostia lumii.

on topic: ai fost frate la doctor? e speranta?

Ma bucur ca esti cel mai mare fan al meu, tie iti dau un autograf pe casca fara sa stai la coada daca vi cu benveul GSA la mine la palat ;)

si cica mai este pe la noi 1 nene japonez care vinde mobre de la ei.. si are garaj ceva....

umbla vorba ca este cam bolnav.... a luat virusul tepelor acute din romania....

si le da pe aici....

pai poate chiar asta vrea. il cauta pe shogun sa-l dea in primire pe ronin.

• 2 months later...

Trebuie sa iei legatura cu HTR (Honda Trading Romania) ! Toata conducerea companiei este "made in japan" si au legatura directa cu HONDA Ltd. (adica compania mama de la Hamamatsu) .

Astept premiul :yahoo: !!!