Mergi la conţinut
  • 0

Probleme Cu Motorul Va Rog..ajutorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr


Aiba

Întrebare

care ma ajutati ma si pe mine ca sunt disperat req..nu stiu ce sa mai fac.....am un cross de 50 cmc-si mi-am pus kit de 80cmc...si fuge cu 60km\h de'abia ajunge la 60 ...si plus k in ultimele 2 viteze nu trage.....carburator original...galeria originala...doar finalul skimbat ..este de 125......in rest n am skimbat nimik...rodaj am facut 300km...si nu stiu de la ce este...si parka merge innecata.... nu este logik sa se duca macar la 70-80-90 km\h ..si nu urca in turatize.....daca nu e in sarcina atunci intra in turatize...dar cand e cuplata mai ales in ultimele viteze parka o tine ceva p lok...plsss...helppppp!! =((:unsure::wacko:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

  • 0

sal!

ziceai ca i-ai schimbat chitul

io te intreb

kitul de lant???

adica pinioanele si lantu?

daca ai schibat pinioanele

uita-te la pinioane.si numara dintii

nu cred ca sunt la fel

cred ca pe spate ai pus un pinion mai mic

cativa dinti conteaza f mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

nu....set motor 80cc......i-am pus si carburator de 21 mm jigler de 70...si ...se tureaza bine....eh si in ultimele 2 viteze nu se tureaza asa bine si nu mai trage...compresie are....nush ce req sa mai fac

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
2 t...am un chici de filtru sport cica....d'ala de la targ...un cacat

daca ai un 50cc si ai montat set de 80 (trebuie sa stii daca este de 80 sau 70cc ca difera piesele ce trebuiesc montate ) iti trebuie o toba de 8occ sport (finala nu te ajuta cu nimic)mai bine schimbai "cimpoiul primar"

Pt carburator de 21mm nu poti monta jugler de 70(minim80) iar apoi incepi sa reglezi cuiul de la jiglerul centrel(subar)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...