Mergi la conţinut

Nu Iti Vine Sa Crezi....


Sergiu22

Recommended Posts

Nu o sa va vina sa credeti ce s-a intamplat astazi.Aveam un anunt pe internet cu un quad de vanzare Yamaha Warrior 350,astazi ma suna un baiat care zicea el este din Sibiu ca vrea sa vada quad-ul,ma intalnesc cu respectivul "CUMPARATOR",ii arat despre ce este vb si zice ca vrea sa faca o proba,s-a urcat si dus a fost.Daca ma puteti ajuta in recuperarea lui v-as fi foarte recunoscator sau macar ceva indicii.O sa pun si ceva poze cu el.Yamaha Warrior 350 negru seria sasiu L7YA130011B37KO.Las si un nr de tel 0751534851.

post-24486-1237907018_thumb.jpg

post-24486-1237907034_thumb.jpg

post-24486-1237907049_thumb.jpg

post-24486-1237907060_thumb.jpg

post-24486-1237907075_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o sa va vina sa credeti ce s-a intamplat astazi.Aveam un anunt pe internet cu un quad de vanzare Yamaha Warrior 350,astazi ma suna un baiat care zicea el este din Sibiu ca vrea sa vada quad-ul,ma intalnesc cu respectivul "CUMPARATOR",ii arat despre ce este vb si zice ca vrea sa faca o proba,s-a urcat si dus a fost.Daca ma puteti ajuta in recuperarea lui v-as fi foarte recunoscator sau macar ceva indicii.O sa pun si ceva poze cu el.Yamaha Warrior 350 negru seria sasiu JY43GJ0333C038401.Las si un nr de tel 0751534851.

Ce e cel mai grav ca daca ai declarat asta la politie nic macar nu e infractiune , e abuz de incredere , i-ai permis sa plece cu el si i-ai dat cheia cu mana ta , deci uita ca i se va face vreun dosar penal , ca si la inchirieri nu se incadreaza la furt , sau furt calificat nicidecum , un fel de prosteala care se numeste abuz de incredere si pentru care nu va face in viata lui macar o zi de arest. Atentie si pentru altii , nu mai dati nici cu buletinul.Ori le puneti tracker GPS , ori alarma cu telecomanda cu functie ca atunci cand iese din raza de 200-300m sa i se opreasca motorul,ori proba o faceti impreuna ,daca-ti da incap e nasol intra la belea sigur. Imi pare rau dar macar sa invatam din greselile altora.Altfel maine vor lua altul

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta chiar m-a lasat pafff. E cam de-a rasu-plansu, da nici tu nu ai prea fost pe felie. Bafta sa-l gasesti, dar fara macar sa iti fi trecut prin mana vreun soi de act de identitate al aluia sa stii macar orientativ ceva, sansele tale bat spre 0. Imi pare rau pentru intamplare. Asta ne invata ca in Romania tupeul unui hot intrece orice iar frica nu exista pentru ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta chiar m-a lasat pafff. E cam de-a rasu-plansu, da nici tu nu ai prea fost pe felie. Bafta sa-l gasesti, dar fara macar sa iti fi trecut prin mana vreun soi de act de identitate al aluia sa stii macar orientativ ceva, sansele tale bat spre 0. Imi pare rau pentru intamplare. Asta ne invata ca in Romania tupeul unui hot intrece orice iar frica nu exista pentru ei.

Dupa cum am mai spus am mai avut moto de vanzare,dar pana nu o patesti nu te gandesti ca ti se poate intampla tie,au trecut 2 zile si mie tot nu imi vine sa cred.Cat despre infractor,am doar un nr de tel care mai mult ca sigur este o cartela de la orice chiosc care dupa ce a dat tel.a aruncat-o.Tupeu ordinar in orice caz,mai nou trebuie sa dormi cu motoreta in pat sa fi sigur ca nu se intampla ceva...Nu mai am cuvinte...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: MAN, s-a mai intamplat, si a mai fost un user care s-a plans pe aici ca i-a dat cumparatorului moto "la proba" si nu s-a mai intors... si ala tot asa , nu i-a cerut nici macar o carte de identitate ...nimic...

asta e... nu esti nici primul si sigur nici ultimul care "o comite"... :yes: totusi daca mi s-ar intampla mie , as ramane "un pic" perplex... cam incredibila situatia...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa mai rasucesc cutitu in rana .........intreaba pe strazile alaturate sau pe cele in directia in care a plecat,daca in ultimele zile nu sa incarcat ceva ,,motocicleta''in ceva dubita........intreaba persoane mai in varsta si s-ar putea sa ai rezultate,bafta....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa mai rasucesc cutitu in rana .........intreaba pe strazile alaturate sau pe cele in directia in care a plecat,daca in ultimele zile nu sa incarcat ceva ,,motocicleta''in ceva dubita........intreaba persoane mai in varsta si s-ar putea sa ai rezultate,bafta....

Am incercat toate variantele nimeni nimik parca a intrat in pamant,ms oricum de sfat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Am incercat toate variantele nimeni nimik parca a intrat in pamant,ms oricum de sfat.

mai frate. il mai tii minte cat de cat pe ala? du -te la politie si uita-te prin dosarele lor cu poze ale recidivistilor. sigur e pe acilo. si poate il gasesti chiar la el in curte,daca ai noroc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai frate. il mai tii minte cat de cat pe ala? du -te la politie si uita-te prin dosarele lor cu poze ale recidivistilor. sigur e pe acilo. si poate il gasesti chiar la el in curte,daca ai noroc.
Am fost chiar atunci cand sa intamplat am facut si portret robot acuma sper sa il gasim..
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Da, daca eram in alta parte al lumii... nu se intampla! Am invatat ca moto in special nu se da la proba, decat daca lasa banii la vanzator... de urcat cu el in spate ca pasager n-o faci... cine dracu' stie cu ce bou iresponsabil ai de-a face? Daca o tavaleste e a lui, si pa... Sa nu mai faci nici daca ti-e var sau vecin. Ti-o da pe jos si zice: Frate, imi pare rau, lasa ca o facem...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti din sibiu ? oke am memorat numarul tau de telefon ...sunt in aceias situatie Ieri 30.06.2009 mi-am bagat motorul in garaj azi dimineata 01.07.2009 am constata lipsa lui inclusiv garajul spart Promit ca inainte sa te sun in cazul in care il vad ...sau iol prind, sa-i rup picioarele !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...