Mergi la conţinut

Locul unde povestesc motoristele


Lila

Recommended Posts

cati are la roata gsxr? si cati R1?

ca la vibrochen R1 sta sus

de ce honda cand era rossi castiga?

de ce yamaha cand e rossi la ei castiga> exceptie facand anuil asta?

asta cu batalia intre superbike-uri nu noi o discutam ci cei care se dau intr-adevar cu ele.

mai depinde si de maiestria pilotului...

tastatura rulezzzzzz :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kimmie...zici ca ai carena zgariata de se vede naspa tare ??---s-o vezi pe a mea... :help: azi am prelucrat-o. Deh, daca ma uit dupa dreaq. Chiar am dat un ochi pe site-uri sa cumpar carena stanga noua :mega_shok: ...culmea e ca am countinuat ce am facut la prima cazatura ( zgariat si crapat)

Plm... si nu aveam viteza dar am iesit din carosabil si s-a rasturnat pe pietre

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kimmie...zici ca ai carena zgariata de se vede naspa tare ??---s-o vezi pe a mea... :help: azi am prelucrat-o. Deh, daca ma uit dupa dreaq. Chiar am dat un ochi pe site-uri sa cumpar carena stanga noua :mega_shok: ...culmea e ca am countinuat ce am facut la prima cazatura ( zgariat si crapat)

Plm... si nu aveam viteza dar am iesit din carosabil si s-a rasturnat pe pietre

a... da ce-ai patit?! everything ok?

dap, e zgariata dar am "mascat-o" in proportie de 60%. oricum... nu ma planag. am vazut nishte reactii in trafic de am ramas praf. :) la stop era unu intr-o dacie, care dupa ce s-a holbat la mine si-a tras mashina mai in fata. cand a vazut carena i s-a luat ranjetu. facea "moa'... ce-o fi patzit saraca... moa' bine ca nu si-a rupt ceva" etc. eu cam radeam in casca :))

asa ca vad julitura ca pe o cicatrice pe fatza, d-aia de samurai :)) de care tre' sa fi mandru pt ca dovedeste ca tu ai iesit invingator, or' something. :flex::D

eu zic sa nu cumperi alta noua... propun sa o chituiesti, lipesti, shmirgelnuiesti si sa o revopsesti. e mai ieftin si nu stii cand o mai dai de o creanga...

mai bine iti iei una noua atunci cand esti f convins ca nu o s-o mai julesti. sau cand o vinzi :D:beer:

take care :photo:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect Kimmie...daca am de gand sa cad, inainte, schimb carena aia crapata. Cand nu...o pastrez `pe aia buna. Acum serios...am fost la dealer si ma costa 124 eur carena stanga. Si asa voiam sa fac ceva cu ea, ca avea urme de la prima cazatura si cum ziceai si tu, e ca o cicatrice care o vede lumea si incepe sa-si imagineze unele lucruri!

Acum sincer, macar daca erau zgarieturi provocate de asfalt, dar erau niste pietre ascutite si bitum-ul de la marginea carosabilului (in cadere), si sunt destul de adanci urmele. Carena a crapat de la gaura carenajului pana in jos, si pana la jumatatea distantei de la semnalizator.

Eu?...admiram peisajul (prea mult) , si m-am trezit pe marginea drumului, inspre "iesire", era un sant pe margine, acolo s-a oprit. Aveam iar 20 Km/h. Nici nu stiu cum am ajuns in picioare pe asfalt, nu-mi amintesc, a fost o reactie ... generata de subconstient. Asta e...eu , bine sanatos, am facut o mica slujba dupa ce am vazut carena.

Oricum, daca pun una noua, imi pun si bare de protectie,,...si nu o sa mai atentez la plastic prea mult. :fuck:

PS: barele ar arata cam asa:

post-6597-1164152421_thumb.jpg

post-6597-1164152454_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca eu pe principiu asta merg prin buc. "daca nu-s atenta, cad". la cati &&*%&& sunt pe strazi... nu tre sa fiu doar atenta la gropi sau in fata. aici iti arunca mamaie de la etaju 5 cu borcanu in cap, copiii iti dau cu batzu in casca etc... :)) sau...trage unu dreapta peste tine pt ca i-a cazut scrum de tzigara in poala. asa ca io nu-mi schimb nene carena!!! :))

lumea oricum se uita dubios la mine. pt ca pe sha mai incape o persoana, asa ca :) ...

+ se stie in tot regatu ca am cazut. exceptand familia...

ei stiu ca am alunecat intr-o balta si ea a picat p-o parte asa... :D

la banii la care iei carena e super bine.. zic eu. dar nu ma prea pricep. zic comparativ cu o carena de-a mea. 2 noi = 1000 e la "baetzi". :)

poate in primavara viitoare cand o sa ma simt "bazata" o sa incep sa investesc mai mult in aspectu ei. inca visez la spinare :D dar ce ma fac daca vine un copil facut la nervi si imi indoaie spitzele in timp ce eu beau sucu la terasa cu" fiztobikerii" mei :)?

take care si opteaza pt ramforsaju ala pt ca da si bine si e si util. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca intervin... si eu va recomand bare de protectie!!...eu fara ele asi fi schimbat anul asta de cateva ori carenele, poate ca la unii nu le prea place cum arata dar sunt foarte utile atat pe fata cat si pe spate (suportul de valize laterale) ... la o cazatura nu pre serioasa se retuseaza rapid barele cu putina vopsea neagra si... :good: nu mai vede nimeni nimic !!

Asfalt uscat!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu ma deranjeaza cum arata barele alea. Sunt constient ca ajuta mult, de fapt chiar am mers la dealer sa intreb pretul (192 eur montate, pe fata),dar... :chair:

Azi uitandu-ma la carena, am avut impresia ca nu e chiar asa de rau, dar nu strica sa am una noua "por si a caso" (in caz ca) :D o mai prelucrez pe asta. De mentionat ca toate cazaturile si scaparile au fost pe partea stanga!

Ma gandeam ca daca aveam barele alea, nici nu s-ar fi atins carena de pietrele alea, ca era in partea de jos a carenei, unde trebuiau sa fie protectia.Asta e... mai cade omul.

LE: oare toti cadem? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu incerci traditionalele BULOANE (CRASH-PAD-URI)?

e mai simplu, mai ieftin.. si la cazaturi minore esti safe.

:D dap , toti cadem. cu cat mai repede, cu atat mai bine. de obicei astia care pica dupa 20 de ani de experienta pe moto ... au cazaturi f nasoale.

la inceput mai cazi de pe loc, mai o scapi in curba... u know... :)

o sa pun si eu maine nishte poze cu zuza mea (facute pe lumina JESUS!!!!) si o sa vezi si julitura mea. bleah.. (ata ete... facut buf. :( )

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai si tu dreptate....

da mi-am zgariat capacu ala de la baia de ulei ma... si tre sa iau altu cand o sa vreau sa o fac gigea... si ma doare sufletu maaa... ca de banii aia imi luam ceva de la arai. :)

cand iau banii poate dam si noi o fuga pana la baetii din electricienilor/energicienilor cum naiba ii zice la intersectia aia :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R1der...intr-un fel putem multumi lui Dumnezeu pt juliturile la carene si nu de oase rupte si capuri sparte. :D . Plasticele se lipesc, se vopsesc, se schimba, Doamne feri' de ceva mai rau. Bine ca suntem sanatosi....asa cum suntem. :D Eu nu's cu toate oile acasa, ca daca era asa imi luam un SUV sau un VAN...si caram prietenii si familia dupa mine pe la munte, mare. Sau ca toata lumea de pe aici :masina. De aia rulez singur. Mai sunt 2 romani care au Quad-uri, in rest toata lumea la casuta lui, om serios!

Majoritatea prietenilor cand au auzit ca imi iau motoreta :" o sa-ti rupi gatul"..."nu ai ce face cu banii"..."de 7 miare si ceva iti cumperi o masina buna din Germania"...si altele zise poate din grija purtata, sau din invidie.

De carenele astea nu ma plang...ceea ce doare este banul. Ca de cazut...toti cadem, mai devreme sau mai tarliu. "Vand motoreta necazuta"... HA HA hHA

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai circula o vorba prin Ibiza asta, cum ca: fete mari...si masini nebotzite nu circula pe strazi.Chiar am fost atent intr-o parcare...absolut nici o masina nu era in regula. Daca pe o parte arata impecabil....pe cealalta sigur era atinsa. Nici Guardia nu zice nimic....doar daca e mai grav. Eu la conserva am 2 pocnituri pe capota...prin lateral numai tabla stramba...si pe la spate la fel. Si circul linistit....asta e. Cam la fel cred ca e si la moto ..."necazuta" :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna fetelor,sunt super incantata de situl acesta,sunt noua pe aici si iubesc motoarele,din pacate inca nu am reusit sa im iau permisul,in ianuarie sper sa reusesc si pana atunci doresc sa im cumpar si un motor. :D si peurma pot discuta si eu mai multe cu voi de motoare am putina experienta la ora actuala. :flex:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...