Mergi la conţinut

Aprindere electronica Jawa 350


Recommended Posts

Si eu caut tot pt jawa da nu ma ajuta nimeni!!!!! :ranting:

Am vazut pe net (la nemti sau cehi???) o aprindere fff intresanta la pretul de 144Euro cu tot cu taxa, dar cand am vrut sa o comand (prin curier) imi cerea 200 si ceva de Euro.Stiti pe cineva care aduce in tara asa ceva da la MAXIM 170 Euro??.Daca stiti ceva va rog sa ne spuneti k astfel faceti doi oameni fericiti :D .Va multam anticipat.Asfalt uscat tuturor!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu caut tot pt jawa da nu ma ajuta nimeni!!!!! :ranting:

Am vazut pe net (la nemti sau cehi???) o aprindere fff intresanta la pretul de 144Euro cu tot cu taxa, dar cand am vrut sa o comand (prin curier) imi cerea 200 si ceva de Euro.Stiti pe cineva care aduce in tara asa ceva da la MAXIM 170 Euro??.Daca stiti ceva va rog sa ne spuneti k astfel faceti doi oameni fericiti :D .Va multam anticipat.Asfalt uscat tuturor!!

Esti salvat daca te mai intereseaza 0722.354210.Pe tip il chema Raul si e din Buc.Suna-l si discutati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti salvat daca te mai intereseaza 0722.354210.Pe tip il chema Raul si e din Buc.Suna-l si discutati.

Chiar k m-ai salvat :banana: .Mii si mii de multumiri.Acum abia astept momentu cand o sa-o pun :scooter: .Inca odata iti multumesc multttt!!!!!!!!.Asfalt uscat.Danke!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar k m-ai salvat :banana: .Mii si mii de multumiri.Acum abia astept momentu cand o sa-o pun :scooter: .Inca odata iti multumesc multttt!!!!!!!!.Asfalt uscat.Danke!!!!!

sa ne tii la curent... sa vedem si noi ce scoate avansul ala variabil din ea :D

am auzit ca merge mult mai bine... si mai tare :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Daca nu ai rezolvat problema cu aprinderea la JAWA 350 pot sa te ajut cu o mica modificare la cama si montind 2 bobine in paralel cu 2 aprinderi electronice cu led si ai scapat de marea boala a dereglarii platinelor acuma avind doat o singura platina .Eu am facut modificarea si rezultatul e peste asteptari nu mai am nevoaie sa mai reglez aprinderea nu mai folosesc condensatorii si platina e la 04 iar electrozii bujiei la 1 mm. iar in locul filtrului de aer am pus o baterie de masina de 44 Amperi iar la carburator un filtru conic care inbunatateste mult puterea. Mateloo

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gotronic face aprinderi electronice, adica cu senzori. celalalte facute tot de gotronic sunt doar tranzistorizate, neeliminand platina. platina pierde multe scantei datorita zborului. in plus nu trage niciodata in mers la aceeasi distanta. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

concret ce se deregleaza la aprindere?platina?

ai acea cateva scheme de aprindere electronica!,dar ramane platina.daca cineva imi poate oferi ceva poze despre delcoul la motor(cum ii prins,unde,dimensiuni..poate il pot ajuta sa rezolve problema).sau ceva desene.

Aprindere electronica cu 2 tranzistori

Aprindere electronica cu MC3334P

Aprindere electronica cu tranzistorul specializat MJ10012

Aprindere electronica cu L497/L482/L484

Cum montam aprindere electronica

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
concret ce se deregleaza la aprindere?platina?

ai acea cateva scheme de aprindere electronica!,dar ramane platina.daca cineva imi poate oferi ceva poze despre delcoul la motor(cum ii prins,unde,dimensiuni..poate il pot ajuta sa rezolve problema).sau ceva desene.

Aprindere electronica cu 2 tranzistori

Aprindere electronica cu MC3334P

Aprindere electronica cu tranzistorul specializat MJ10012

Aprindere electronica cu L497/L482/L484

Cum montam aprindere electronica

felicitari pt nivelul de cunostinte dar daca ne spui cum procuram un L484 in romania-ti dau un premiu ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...