Mergi la conţinut
  • 0

Sal All


CaddY

Întrebare

Pt inceput sa va spun ca, bineinteles sunt si yo incepator, am 17ani :P . M-am gandit la un Ducati SS 1000 DS (992cmc) dar citind pe forum am vazut ca tot recomandati unu` mai mic, si m`a gandit la ceva de 600, ce zici? Ce imi recomandati mai exact? Acum ma intreb daca e undeva un curs de specializare in orashu meu, ceva am gasit pe www.scoala-moto.ro dar e tocmai in Bucuresti.. yo sunt din Galati. Danke , ne mai auzim

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

  • 0

:blink:

io cre ca tu ai fantezi cu ducati ala,ce nu`tzi eie o hayabusa(1300) sau un r1, tot 1000 are ....

cat despre alea de 600 :huh: ... nici atat ...

daca vrei ceva mai mare asha ... ia un 400, shi dupaia potzi sa treci la altceva ... ;)

sa vezi cum o sa cazi cu asta de 400...

dupa asta o sa fii multzumit ca ai inceput pa ceva mai mic

take care :ph34r:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

mai caddy mai, da daca tu ai 17 ani, ia spune-mi cum ai tu carnet ? stii tu, o hartiutza plasticata usor portocalie, unde scrie undeva un "A"... acuma probabil ca o sa implinesti curand si 18 ani.. da daca parintii (sau poate chiar tu) te ajuta cu banii, eu nu zic nimic, dar iti recomand sincer sa te gandesti ca s-ar putea sa nu ai bani de motocicleta...

asa ca daca totusi partea financiara nu-i problema, ar fi cel mai bine ca in timpul scolii sa te tii mult de instructor sa te invetze ce poate si nu doar poligonul. si daca instructorul nu vrea, sa gasesti pe cineva cu mai multa experienta cu care sa mai mergi pe la inceput

acuma, ca multe se invatza dupa ce te ridici de jos, asta-i altceva, dar macar ai putea sa reduci numarul de zgarieturi de pe motor, nu de alta, dar poate vor altii mai saraci (asa, cam ca mine) sa o cumpere cand te saturi de ea..caz in care iti recomand sa o dai si tu pe o lada de bere catre subsemnatul, pe care sa o bei cu mare placere (da' nu cand trebuie sa conduci dupa)

cu acestea fiind zise, ai grija de tine si gandeste bine inainte sa-ti cumperi motor (in aceasta directie vezi ca este un ghid pe site unde iti si spune cam la ce ar trebui sa te uiti daca o iei la sh), ca sa-ti vina ca o manusa si nu ca o poza buna de pus in rama

bafta si sa auzim numai de bine!

:beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

andrei's , n`am zis ca am carnet :) dar prin aprilie o sa dau de A si de B si ma interesez de pe acum de una-alta. Oricum nu stiu ce legatura are prima parte din ce ai zis cu ce ma intereseaza pe mine, :unsure: in fine. Cat despre faza cu intructoru` bineinteles ca o sa ma tin de el si de scoala , pt ca, normal vreau sa invat cat mai multe (cine nu ar vrea?). Si oricum o sa vad ce o sa fac nici yo nu vreau doar poligon ca doar n`o sa ies afara cu motornu` sa ma plimb doar prin poligon :)) Oricum sa stii ca apreciez ce ai zis mai putin prima parte care e rautacioasa si ironica. Numai bine, bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...