Mergi la conţinut

R1 Sabinrace


Recommended Posts

iar deveniti rai si iar se supara CREATORUL pe noi si ne da cu ploaie si cu ulei de ala RARUL (nu Motul ca e prea slab pt caracteristicile pilotesti ale GOD-ului) ... propun sa facem un sacrificiu in cinstea LUI ... eu zic sa ne aducem toti mobrele la modificat ... poate doar asa sa ne ierte GENIUL CREATOR

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar va credeti in stare de ceea ce vorbiti si in realitate sunteti niste bursuci ascunsi in boscheti.

Auzi tu cine imi spune ce si cum cu MV Agusta. Marsi ma cu oboseala ta.

Restu nici macar atat n-au dar macar aici pe butoane, pot sa spuna si ei ceva...

Tu te gura ce-ti merge... Al dreq...

Acest topic are posibilitatea sa arate cine sunteti voi si ce aveti in grajdi in cazul in care va puteti face cu lucrurile pe care le comentati dar stiu ca n-am noroc si ca de obicei foarte rar dau peste cineva macar sa vrea sa ma urmeze. Macar un pic.

Noni sau cine poate. Va rog taiati ultimele 2 pagini cu comentariile gainilor. Nu fac parte din filmele mele. Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa vad mai? Am primit invitatie pentru Mugelo. Circuitul va fi inchiriat de Italieni si ma pot incadra in respectiva petrecere.

In ala Romanesc n-am sa ma duc caci daca nu stiai taxa e de 800e in acest moment iar din Martie va creste.

Deci Mugelo ma atrage sau mai am varianta Pascota si antrenamentele HungaroRing si pe unde mai merge.

Tu oricum nu mai mergi demult dar daca vrei sa te dai cu mine atunci mult mai ieftin si mai fun ai posibilitatea de a-l suna pe Trancanici si sa mergi cu noi la Mugelo Italy.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de invitatie...o sa raman sa ma distrez putin la serres-ul mioritic :) nu am nici mobra, nici pregatirea si nici banii pentru mugello si alte circuite adevarate

daca cumva vrei sa te injosesti sa apari si tu pe acolo, la greci, be welcome...si nu lua acest raspuns ca pe unul acid

apropos; la serres e 150 eur ptr 3 zile in martie...nu 800...:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sabin...ady a glumit...nu te asteapta nimeni, nu esti vreun standard care trebuie ridicat sau intrecut, esti depasit total de fooooarte mult timp din toate punctele de vedere...asta in caz ca-ti dai singur calde noaptea ca ar vrea cineva sa te arda...liniste-te ca nu e cazul...omenirea in general are tendinta sa progreseze...evident ca exista si exceptii...dormi linistit acum caci sint sigur ca si rossi viseaza sa fie ca tine :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vrei ma ? Sa ma arzi pe mine? Si vrei sa te si sponsorizez ptr asta? Bine mai baiatu-le. Daca merg in martie atunci renunt la Mugelo si vin in Grecia.

Io nu stiu ce-i in capusorul tau dar daca ti-o trag atunci ce? Si ce?

Nu ma mai agasa cu tampeniile tale de gradinita. Sa sti ca Tata e mai tare...Eeeee? Na!

Vreau sa vin la Seres si am aflat acum ca e o sesiune extra de antrenamente 3 zile la 150Epuroi. Adica super cool! Deci da. Si ca tot campionatu nu e 800 ci 1800 dar ca e cursa si la Brano... Adica super tare. 7 curse plus sesiunea de antrenamente la 1950euro. Da as vrea si eu sa mai stau tot sezonul dar inca n-am suport. Nu ma mai suport... Bagam la export...

Deci ok vreau si eu la seres. Sper sa reusesc pana atunci sa fac banisorii ca restu cos si merge...

P.S. Parerea mea: Foarte frumoasa aerografia celor 2, r1 2003-2005 de la BikersClub, asta seara. Superbe chiar.

Beau un pahar in sanatatea celui ce le-a pictat si gandit. Aplauze...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O zi de toata lauda...

Eu astazi am facut rahatul praf. Voi???

Am topit motorul la MV Agusta direct la prima sa iesire pe 2009 in timp ce se ducea ca glontul... Si s-a dus si inca merge dar a inceput sa bata ca o vaca cretina in MM de idioata.

Na ca nici n-am terminat de spus ca sunt aproape gata cu R1 de circuit ca am ramas fara motor de strase.

Dragi mei. Rog bajetii din strainatate si chiar din tara care imi pot da un site sau un nr de tel a unui vanzator de piese MV Agusta dar ma refer nu la vanzatori de acarete, surubele brizbrinele, ci de piese din interiorul motorului ! Adica cel mai probabil mi s-au dus cuzinetii de la o biela dar pana nu deschid toracele n-am de unde sa stiu.

Si colac peste pupaza, la intoarcere (fiind pasager pe un R1) am fost loviti din spate de o duduie pe o trecere de pietoni in plina culoare rosie. Ce credeti c-am facut? Am murit de ras si l-am tinut pe Driver sa n-o lase paia fara dinti. Era o pitica tatoasa ce incerca probabil sa ne arda. Si-a reusit...

Aia e. Daca nu gasesc piesele (ceea ce n-am gasit in cele 30 min de cautare) atunci in sfarsit motorul de GSXR 1000 va fi pus pe idioata asta.

S-a furat mireasa...

P.S. Vin ma la Seres si daca imi merge tot asa vin si la Dracu sa ne dam pe curbe... Tuti vorbele tale z z tiste...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E destul de nasol pt tine... dar yo tot nu m-am putut abtine sa nu rad =))=))......

Deci pana la urma se pare o sa o operzi si pe sarmana Agusta..... de care ziceai ca nu o sa te atingi :)) :))

Mai bine puneai anuntul ca e de vanzare inainte sa faca infarct .... ca poate scapa de tratament/operatie Sabin style....

Dar daca vrei sa ii pui inima de GSXR mai bine o lasi asa cum e.... sau o vinzi asa cum e.... Nu de alta dar poate respinge transplantul si o sa iasa ceva nasol...... :)) =))

Deci pana una alta fa un contral la inima lui YZF M1 sa nu patesti la fel ca la agusta ca atunci or sa rada baietii de tine... ca te fac astia cu scuterasele lor tunate :)) =))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba rasul e un lucru bun chiar si la inmormantare dar intre timp nu mai e Burebista presedinte si s-a cam schimbat stilul...

Multumesc lui Daan care mi-a dat o posibila pista pentru procurarea pieselor la MV. o MV edea poate are.

Azi fiind o noua zi imi vine sa plang dupa jucaria mea minunata. Deci trebuie s-o fac dar pana n-o desfac sa vad in realitate ce-a patit si cum arata restul componentelor din motor o voi lasa in asteptare.

Acum chiar ca n-o mai vand. Sincer ma asteptam sa cada ba chiar imi doream dar n-am facut nimic sa o stric. Am schimbat uleiul la 1500km si cand am luat-o adica la 20000 am schimbat filtre,bujii,antigel,lichide frana, cauciucuri, lant si pinioane, dar nu ca era nevoie ci ptr ca vroiam sa tina 100 de ani. Nu inteleg de ce s-a intamplat asta dar voi afla si va voi arata care a fost problema.

Io sincer cred ca e geloasa pe R1 ca doar de aia m-am ocupat si de ciuda a facut o smecherie sa intru si in motorasul ei.

Oricum n-a murit si oricum eram insotit de 5 gsxr1000 plus 3 R1 care le-am pierdut in zare la aceasta iesire... Probabil aveam vant de spate...

Deocamdata o puteti admira la BikersClub pe scena unde a ales ca ar vrea sa stea o perioada...

Ma duc la R1...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand nu era tatoasa,era o nasoala tare-n gura si inconstienta care putea sa ne omoare.Zi de rahat.Sincer cred ca italianca aia de pe podiumul de la bikers ne-a blestemat.A vazut ca tragi laR1 =)) si stateai cam pervers acolo in spate.Bine ca n-am patit nimic.Frane de solenta frate.Vezi cand scoti ”FIATUL” sa fie liber pe strada soare,...........ca stii bine ce-ai patit la ultimele inaugurari :frusty:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine brad ca e moale...

Imi place bordul de la CB foarte mult. E din carbon de ultima generatie ptr Auto dar suporta 12000rpm si sper sa fie super cu toate cadranele si setarile alea.

Astept proprietarul pentru ai vedea pozitia pe ea sa ii fac seaua in ergonomica corpului sau.

Hai la Scuteria Sabinrace, Hai.

post-9604-1234114537_thumb.jpg

post-9604-1234114739_thumb.jpg

post-9604-1234114879_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri in urma deceptiei ce-am avut-o cu Agusta am asamblat rapid R1 sa o scot la o prima incercare.

Am parcurs 3,5km de teste pe un mic circuit stradal.

Concluzii:

Se ridica prea usor pe-o roata.

Are prea multa putere jos din cauza exupului.

Mai trebuie coborata din ambele suspensii cu 5 cm

Sper sa termin pana diseara si ram airul sa-i pot monta carenele si sistemul de iluminat

Daca asa merge treaba cat de curand ma veti vedea cu ea pe strase.

P.S. Pozitia e foarte cudata dar motocicleta a stat bine in acceleratii violente cu amortizorul directie deschis la maxim. Deci sunt bine in axe.

Aaaa si franele... Aia sunt etrieri de Hayabusa.Adica sunt conceputi pentru a suporta 3 insi pe motorul meu in forja de Top. N-am inteles care credeati ca e problema cu ei ca au mers ceas si asa vor ramane. Trebuie testata inainte de Seres pe linie dreapta la 300 sa-i ard vre-o 3 frane consecutive pentru a vedea reactia atunci...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am hotarat inca cu suspensia. E doar prima parere.

Azi ii voi face poza laterala si o voi suprapune din nou cu a lui Rossi sa vedem ce si cum.

Stie cineva inaltimea lui Rosii? Oricum pare a fi in jurul lui 1,80 dar cine stie.

Dupa ce suprapun imaginile moto voi vedea daca Idiotu chiar in pozitia asta sta sau am gresit cu ceva si trebuie reanalizata dar nu prea cred... De data asta chiar imi doresc sa fi gresit ca e tare anapoda pozitia.

E un fel de cross si simti pe ea ca e foarte mica in axe cu toate ca n-am umblat acolo.

Iar picioarele la inaltimea mea imi stau pe varfuri. Pe unghii... O fi balerin sifiliticu...

A lui Pedrosa cum o fi. O s-o suprapun si paia sa vad diferentele ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca n-am poze sa va mai arat dar se lucreaza la greu pe cele 2 motoare cu linie Febr si Martie.

Probabil maine va arat cam ce si cum dar nu sunt lucruri de vedere ci electrice si centrari si multe altele ce nu mai am chef sa le mai si spun.

Cat despre calutul meu cazut la datorie, l-am adus acasa si urmeaza sa-l desfac cand oi avea timp. Deocamdata nu vad nici Seresu si nici MV ul.

Iar m-am acrit...

Asta ce mai e? : Warn: (25%)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...