Mergi la conţinut

Vfr V5


Recommended Posts

Stie cineva ceva de motoreta asta despre care se aud zvonuri? Singurul lucru aproape confirmat e ca se va chema tot VFR. Four sau Five reprezinta aceeasi initiala :D

Singura stire si cateva imagini am gasit in aceeasi forma precum in link-ul de mai jos pe cateva site-uri.

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/new...s-casual-shoes/

P.S.

Daca e adevarat, e cel mai pisdos motor de tourer :vinsent:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, n-am mai facut operatiunea, dar eu sunt de moda veche, mi se pare ca ai mult mai mult control la o cutie clasica fata de cea secventiala. si e mai fun :clapping:

daca ar oferi schimbarea de la buton ca optional, da, ar fi ceva, dar sa nu ofere deloc o cutie clasica, nush.. nu mi se pare ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In majoritatea lor cutiile de motociclete sunt secventiale. Adica treci in ordine prin toate treptele. Banuiesc ca asa s-ar petrece si in cazul schimbarii treptelor de pe ghidon. Si la cutiile automate de pe autoturisme se trece prin viteze pe rand. Deci schimbarea treptelor e tot secventiala desi nu e cutie secventiala tipica. Dar sa nu ne dam cu presupusul :P

Pe mine motorul ma fascineaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
In majoritatea lor cutiile de motociclete sunt secventiale. Adica treci in ordine prin toate treptele. Banuiesc ca asa s-ar petrece si in cazul schimbarii treptelor de pe ghidon. Si la cutiile automate de pe autoturisme se trece prin viteze pe rand. Deci schimbarea treptelor e tot secventiala desi nu e cutie secventiala tipica. Dar sa nu ne dam cu presupusul :P

Pe mine motorul ma fascineaza.

cred si eu ca te fascineaza... V5... mortii masii ...deja o dam in moto-GP... "de serie"... :rolleyes:

SI CE DACA SCHIMBI LA BUTON?! DEJA E MAI SIMPLA MANEVRA... SI ESTI SI CU DEGETELELE APROAPE DE FRANA FATA! SAU AMBREIAJ... sau e si fara ambreiaj? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Interesant...

Inteleg... V2, V4, V6, etc.. da V5 mi se pare cam ciudat, nu prea inteleg logica... ce echilibru mai are motorul ala? Intro parte 3 pistoane si in alta 2... mis curios cum s-o auzi :D

Da oare V4-le de ce nu-i mai bun si au trecut la V5? Japonezii astia cu ochii lor mici fac numa minuni :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...