Mergi la conţinut

Accident Grav Dr. Taberei 34


mirciulik86

Recommended Posts

aalpine1 ...tu esti tipul cu 929 din fata sradului meu?

Cum ai ajuns acasa? Ai fost ametit? eu am cam fost un pic.

da eu is :D

dupa vreo ~80 de km prin oras am ajuns si eu acasa...

nu pot sa zic ca am fost ok dar nici rau nu mi-a fost ...

Salve, mai e de actualitate?

As vrea sa merg joi in cazul in care anuntul mai este valabil.

da mai e valabil !

cam ar trebuii sa fi pana in ora 11 la centrul de donare ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost azi la donat cu inca 3 prieteni. am ajuns acolo la 10.15. a aparut un nene in albastru care ne-a spus ca aaaa s-a inchis. e concediu. veniti maine de la 7.30. am dedus ca e concediu doar cand au chef sa se care .. in restul timpului nefiind concediu. nush daca ma mai duc maine si cu atat mai mult nush daca ii mai conving pe ceilalti sa faca inca o excursie pana acolo. va rog sa faceti un update a starii ariciului

intre timp am aflat (sunat acolo) ca programul mai nou este 7.30-10 pt ca e personalul in concediu si cei care au ramas nu fac fata mai multor donatori. nu prea ma prind cum e sa faci fata 2,5 ore pe zi .. dar cine mai vrea sa mearga sa tina cont de asta. De asemenea sa tina cont de faptul ca daca te duci la 10 probabil e tot inchis ... la fel si la 9.30 pt ca de fapt ti se fac niste formulare ai si de asteptat .. si daca donarea e pana la 10 astea trec de ora respectiva deci probabil pana la 10 se baga acu in mana .. dupa nu se mai baga. formularele probabil se fac pana pe la 9-9.30. Pt cei care doneaza prima oara va dura mai mult cu chestionarele samd.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de capitolul vieti prin care trece Ariciu si sper sa iasa cu zambet pe buze si mai intelept.

Imi pare rau de dificultatile pe care le aveti dorind sa donati sange. Aici e 24/7 si in 30 de min esti si servit cu o masa.

Daca cineva stiu la ce numar de tel poate fi contactat Ariciu il voi suna in momentul in care va putea raspunde la tel.

Pe PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare f rau pt cele intamplate lui Ariciu, cu atat mai mult cu cat un prieten de al meu a avut accident luni cam in acelasi stil, pe stefan cel mare un taximetrist i a taiat fata, iar acum sufera cu glezna sfartecata prin spital.

As dori sa mi spuna si mie cineva numele complet al lui Ariciu, sa merg si eu maine sa dau un mic ajutor, daca mai e nevoie. Rasp si mie pls cnv.

Asfalt uscat la toti, si sa va fereasca Cel de Sus de incidente.

O seara placuta la toti.

numele lui este Georgescu Mihai Costin sper ca sti programul nu??

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum i am promis lui Zoltan, m am interesat printre cunostinte la municipal de starea lui Ariciu,insa cele mai noi informatii sunt de marti de la o residenta care a fost in sala de operatie

informatiile nu sunt f noi, o parte dintre ele s au spus deja pe forum, este inca la ATI

intradevar are rinichiul dr scos, o portiune inferioara a ficatului taiata (intr1 nota optimista de stiut ca ficatul se regenereaza in proportie de 90%)

tot la acea vreme se oprise si sangerarea, hemoglobina era de 10g/dl, lucru imbucurator

deasemenea matri inca era intubat datorita bazinului care e fracturat

nu mi a spus nimic de splina, nu stiu motivul, e posibil sa fi omis

mai are o plaga urata pe spate , si la picioare

toata lumea spune ca e un mare norocos

sa speram ca lucrurile vor merge inspre bine in continuare.

daca mai aflu cate ceva va tin la curent.

o zi placuta sa aveti!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e nevoie de sange? si, in sfarasit, stie cineva la cat timp dupa operatii se poate dona? am avut un accident grav de masina acum fix 2 luni si m-au operat astia peste tot, plus bagat morfina in mine si alte alea suculete, am primit si eu sange de la multi oameni, iar acum as vrea sa mai "scot" din el. va rog, astept un raspuns, ca nu m-as bucura sa astept de pomana in fata spitalului in zi de saptamana si sa aflu ca nu am voie sa donez, ca nu a trecut suficient timp. mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

='Danielo' ciao .. mai sti ceva de ARICIU? AICI VAD CA NU SE MAI VB DELOC DE EL ... CUM E POSIBIL? TE ROG SI RAG PE TOTI CARE MAI STIE CEVA NOU DE EL ,CINE MAI I FACE VRE O VIZITA LA SPITAL SA SCRIE SI AICI PE FORUM MAI AFLAM SI NOI CEVA DE STAREA LUI!!! ... ma intreaba multa lume de el cum se mai simte etc... si nuj ce sa le rasp ca nu mai stiu nimik ... ... VA ROG PE TOTI CARE MAI STITI CEVA DE EL SCRIETI ... MULTUMESC DANIELO .. CURAJ MIHAI !!!! REZISTA ... SI INCET O SA TRECI SI PESTE DIFICULTATEA ASTA GREA .... KISS

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica e mai bine ....pe satanism.ro se zicea ca juca poker cu asistentele....deci e ok...

Bravo Ariciule....

:blink:cum mah?!?!?!?!?!?!? :rolleyes:

Ma bucur de ce citesc.

Daca stie careva un nr de tel. mi-ar face placere sa-l deranjez in spital.

:beer:

IMPOSIBIL Pentru anumite persoane...

daca mai este nevoie de sange contati si pe mine (0721558855 razvan).imi cer scuze dar am vazut mai tarziu :(

stiu cum este sa pierzi pe cineva drag intr-un accident cu motorul si vreau sa ajut si eu cat de mult pot.

insanatosire grabnica

CHOPPER "SCRIE" PE EL DACA VA MAI CONDUCE MOTOR! CU TOATE CA EU N-AS MAI AVEA "TUPEUL" ASTA...

Pentru el nu mai este nevoie de sange, acum 3 zile a fost transferat de la Terapie Intensiva la sectia Reanimare,deci este mai bine.Multumim tuturor celor care au donat ,si sa auzim de bine:D

CHIAR CA SA AUZIM NUMAI DE BINE... si poate-i vine mintea la cap.... viteza nu e buna! cand ii "dai" deja te bazezi pe altii... ceea ce este ULTIMUL LUCRU PE CARE UN OM NORMAL L-AR FACE.................................................ceea ce s-a intamplat este o greseala pe care o va tine minte!!!! insanatosire grabnica si sa aiba MARE GRIJA DE EL IN VIITORUL APROPIAT! eu sigur am....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...