Mergi la conţinut

Politia


Dark Angel

Recommended Posts

De prima data de cand am fost oprit si pana in prezent am fost oprit de aproape toti politistii din Alexandria, sub niste pretexte uneori aberante si alteori atat de hilare incat te intrebi unde pot unii inmagazina atata prostie!

Faze de genul:

-da tu ce te plimbi atata? lasa ca vin eu cu radaru

-Parca ne intelesesem sa nu te mai plimbi noaptea.

-si mie cand mi-o dai sa merg cu ea?

-tu nu-ti dai seama ca terorizezi orasul? (asta e tare) =))

-Cat ai dat pe ea?(toti)

-actele la control, le-am mai vazut si ieri da vreau sa le mai vad o data!

M-ati mai oprit si ieri - Da, dar poate acum ai baut!

De ce m-ati oprit? - Pai de ce vii pana aici si aici intorci?

sunt la ordine zilei si devin chiar enervante! :chair:

Amenda pana acum tot nu am luat...

<{POST_SNAPBACK}>

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Anul asta m-au "oprit" decat o singura data !!! De ce am pus ghilimele la oprit ?? Sa va explic :

Intr-o noapte cand ma duceam acasa pe la ora 02.30 am avut ghinionul, (sa nu zic ca am fost prea prost si dobitoc), sa raman fara benzina exact cand mai aveam vreo 1 km pana acasa (eu stau in Voluntari) !!! Ce era sa fac ? Daca tot mai aveam putin pana acasa am inceput sa imping motoru !!!

  Dupa vreo 100 m de impins apare masina de politie langa mine !!!

Dialog :

politistu: - ce faci ma ??

eu          - ma duc acasa

            - si de ce impingi motoru

            - am ramas fara benzina

            - daaaaaaaaaa !!! Esti sigur ??  :bash:

            - nu dar asa cred  :fuck:

            - aaaaaaaa esti din astia jmecherii tu ma !!! ia trage pe dreapta

      trag pe dreapta bineinteles, ce era sa fac??  :Jumpy:

            - casca de ce nu o porti ??

            - ??????????  poftim ???

            - da ma ce te uiti asa la mine de ce nu ai casca in cap

            - sefule ai chef de caterinca la ora asta ?? pai dupa ce ca e cald afara si mai am si geaca asta de piele pe mine, mai imping si motoru vrei sa tin si casca in cap ?? pt ce ??

            - cum ma pt ce ?? nu asa scrie in regulament ?? sau tu cumva nici nu stii

            - ba stiu, dar parca trebuie sa o port cand merg cu ea, nu cand o imping

            - auzi ba tu esti cam tare in gura am impresia, ia scoate actele

            - am si eu o intrebare daca se poate !!! am facut ceva ??

            - lasa ba vrajeala si scoate actele alea

            - nu le am la mine

            - aaaaaaaa deci asta inseamna ca nu e motoru tau !!! l-ai furat !!!

            -  :focus:  hahahahahahahaha poftim ??? bai nene ce tampit ar fi furat un motor care nu merge ??

            - hai la sectie sa te verificam

            - si cu motoru ce vrei sa fac !!! il las aici ?? statie nu aveti ??

            - ba da, dar nu mai are baterie

            - :chair:  :chair:  :chair:  :shok:  :shok:  Uite domne ia telefonu meu si suna-l pe George, (asta fiind si el un gabor la noi la sectie mai mare in grad decat asta care ma oprise), si iti zice el cine sunt, motoru e in regula inscris pe numele meu,  parca nu ma vezi in fiecare seara pe aici

            - il stii pe George ? ai nr lui de tel ?

            - bineinteles

            - hmmmm sa te cred sa nu te cred ?? ce masina are el ma ? a lui pers ?

            - un opel vectra an '99, culoare rosie, geamuri fumurii, nr b-77-flr

            - pai de ce nu zici ba baiatule asa de la inceput ?? unde stai ?

            - la prima statie pe strada cu primaria veche

            -pai zi ba asa !!! soldat pune mana si ajuta-l pe baiatu asta sa impinga motoru !!!

            - lasa ma stai acolo pe ea ca te impinge asta ca e fortos si ii place !!! hai ba soldat ce mai stai dai a 2-a !!!  :scooter:  da maine dupa ce ii pui benzina vii pe la noi la sectie sa il faci si pe el o tura ca e baiat bun si merita si el !!!

            - da jupane cum sa nu !!!

            - hai ca noi te lasam ca avem treaba !!! bafta !!! soldat dupa ce il duci pe baiat acasa vii la sectie !!!  :hunter:  :mega_shok:  :pokey:

Bineinteles ca m-a impins ala vreo 20-30 m pana nu i-am mai vazut pe gabori si i-am zis sa plece ca o imping eu pana acasa !!! Asta e se mai intampla !!!

<{POST_SNAPBACK}>

super tare =))=))=))=))

ce patrupede incornorate sunt shi politzii ashtia =))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sint din Voluntari Feroce! Am stat la "Cocorilor" si apoi pe "Ecaterina"! 30 de ani apoi m-am mutat in Rahova!Cred ca te stiu din vedere.Noi pe la 14 ani umblam cu mobrele prin Andronache.Pe Misu il stii,care sta pe Stefanesti,colt cu Tibucani?Sau poate il stii de Musca Tete?Sau pe Blondu? Poate ne vedem odata ca eu vin des prin Voluntari la prieteni si iesim pe undeva!

In alta ordine de idei anul acesta m-a oprit politia o data ca am avut 96 intre arc si Victoriei.M-a luat radarul din fata si am oprit totusi...Pina la urma ne-am dat la birfa si mi-a dat o amenda de 300.000 nu stiu pentru ce...E mai veche treaba.

Asfalt uscat baieti!

post-3351-1124315300_thumb.jpg Si eu sint din Voluntari Feroce! Am stat la "Cocorilor" si apoi pe "Ecaterina"! 30 de ani apoi m-am mutat in Rahova!Cred ca te stiu din vedere.Noi pe la 14 ani umblam cu mobrele prin Andronache.Pe Misu il stii,care sta pe Stefanesti,colt cu Tibucani?Sau poate il stii de Musca Tete?Sau pe Blondu? Poate ne vedem odata ca eu vin des prin Voluntari la prieteni si iesim pe undeva!

In alta ordine de idei anul acesta m-a oprit politia o data ca am avut 96 intre arc si Victoriei.M-a luat radarul din fata si am oprit totusi...Pina la urma ne-am dat la birfa si mi-a dat o amenda de 300.000 nu stiu pentru ce...E mai veche treaba.

Asfalt uscat baieti!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...