Mergi la conţinut

Marime Combinezon


me.alex90

Recommended Posts

vreau sa imi iau si eu un combinezon dar este marimea 52...pe site la louis am vazut masurat in cm si mi sar potrivi, dar pe forum la alti care vand alte marimi se potrivesc pe 1,85 cm...imi poate spune cineva daca se potriveste marimea 52 la combinezon pe cineva cu 1,85?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Pai cred ca gasim ceva oferte pe net pentru tine, m-am mutat din Bacau de 11 ani, nu stiu daca in perioada asta s-o fi deschis ceva dar ma indoiesc. marimea 56 cred ca sigur iti vine iar pielea se si lasa destul de mult deci la inceput o sa fie fix dupa care se lasa pe marimea ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca gasim ceva oferte pe net pentru tine, m-am mutat din Bacau de 11 ani, nu stiu daca in perioada asta s-o fi deschis ceva dar ma indoiesc. marimea 56 cred ca sigur iti vine iar pielea se si lasa destul de mult deci la inceput o sa fie fix dupa care se lasa pe marimea ta.

Asta la costum ... daca iau doar geaca tot 56 ar trebui sa caut .. si la pantaloni tot 56 ? Sau e valabil doar la tot combinezonul ? Si ptr casca, ar trebui sa ma orientez la tabelul postat mai sus ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din experienta iti zic ca tabelele cu marimi sunt bune in cele mai multe cazuri pentru geci, costume si pantaloni. Ti-am recomandat 56 pentru ca ai spus cam ce dimensiuni ai.

Pentru casca, incaltaminte si manusi nu recomand sa cumperi inainte sa probezi si am sa-ti dau si motivele:

- confortul unei casti are legatura si cu forma capului si a castii. Doar Arai parca face 3 tipuri de forme pentru casti.

- la incaltaminte trebuie sa stii foarte bine lungimea talpii in cm sau inch si nu sa te iei dupa numerotarea din ultima vreme a calapoadelor care difera de la un producator la altul

- o manusa pana nu o probezi nu stii cum vine. poti avea o palma cu degete lungi si subtiri sau din contra palma lata si degete scurte si butucanoase. eu n-as cumpara fara sa probez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in principiu poti sa te orientezi dupa tabel, dar e cel mai bine ori sa o probezi, ori, daca iti iei de pe net, sa dai un telefon inainte...masoara-te tu si zi-le cat ai la cap...materialul din interior se mai inmoaie putin dupa ce porti casca o luna, asa ca daca la inceput ti se pare putin mica, nu te speria.

edit: sau mai bine te uiti la ce a scris cesar:p

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este pe site la Arai un film care te indruma sa-ti descoperi modul in care iti vine cel mai bine o casca pe cap. eu l-am mai pus mai demult pe forum pun link-ul si aici.

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau poate am sa reusesc sa vorbesc cu cei la magazin dupa ce cumpar produsul, sa il pot schimba cu altu de alta marime daca nu imi vine... sper sa reusesc metoda asta. De probat nu prea am unde...

Ce ziceti de casca asta? Stiu ca echipamentul e o parte foarte importanta, dar nu am bani sa dau cu miile pe combinezon si sutele pe casca ... deci ma uit la ceva intre.. nici prea prea, da nici foarte foarte :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca il cumperi online, cu livrare la domiciliu, conform legii ai 10 zile in care sa il returnezi fara motiv. daca pe site acest lucru nu este specificat, termenul se extinde la 30 de zile. asta in cazul in care cumperi de noua, de la magazin, cu factura/chitanta (act doveditor).

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am sa raman la casca asta ... cu combinezonul e mai greu ca vad ca-s cam scumpe ... am gasit ceva pe un site romanesc la vreo 10 mil ... acu nush ... poate pana la urma o sa iau doar o geaca de piele cu protectii .. cu toate ca ar fi bine sa-l am tot ca incepator ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...