Mergi la conţinut

Cum Sa Iti Recuperezi Motorul Furat


roofcrash

Recommended Posts

salutare...

am citit si eu pe net pe undeva, nu mai gasesc linkul, cum sa iti recuperezi motorul dupa ce ti s-a furat.. dar nu stiu cat de efective ar fi metoda asta...but anyway

ai nevoie de un telefon mobil ieftin care sa aiba urmatoarele abilitati :

-auto answer

-lights off all the time

-incarcator auto pt telefon pe care sa-l tai si sa-l conectezi la 12v

astfel incat telefonul sa fie alimentat continuu

sim card-ul sa poata primi apeluri timp de 1 an (exista serviciul asta la bani putini)

notezi numarul de telefon si IMEI-ul telefonului

dai nr de telefon si IMEI-ul politiei si ei ar trebui sa fie in stare sa localizeze motorul.

sunt curios daca politia romana poate sa faca asa ceva

pareri si sugesti, sunt binevenite

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare...

am citit si eu pe net pe undeva, nu mai gasesc linkul, cum sa iti recuperezi motorul dupa ce ti s-a furat.. dar nu stiu cat de efective ar fi metoda asta...but anyway

pareri si sugesti, sunt binevenite

eu din toti amicii mei carora li s-au furat motoare relativ noi... nu stiu pe niciunul sa fi fost trist.

toti s-au bucurat ca au luat de la asigurari mai mult decat ar fi luat vreodata pe piata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta daca ai un motor asigurabil, da. Dar vechiturile noastre cine le asigura?

On topic: cum cunosc eu politia romana si autoritatile in general (am experiente oarecum similare cu pompierii) nu se vor inghesui sa preia IMEI-ul si sa faca ceva inteligent cu el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Localizarea GSM nu se face atat de usor. Telefonul poate comunica celula in care se afla si masuratori legate de celulele invecinate. Prin metode specifice tehnologiei GSM se poate ajunge la o localizare mai mult sau mai putin precisa, chiar fara a fi nevoie neaparat de apel. Bine, daca este si un apel in curs ar trebui sa fie mai usor de realizat localizarea. Uneltele de localizare sunt in posesia operatorului mobil, dar procesul gasirii (cu aproximatie) al locatiei este laborios, necesitand timp si resurse umane. Nu cred ca se vor implica autoritatile in demersul asta. Iar operatorul nu o va face de capul lui in nici un caz. Nu e legal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...