Mergi la conţinut

Locul unde povestesc motoristele


Lila

Recommended Posts

Hello giaredrose77! (cum zici ca te cheama?)

As spune sa incerci un chopper, dar desigur ai spune ca iti plac doar vitezistele.

Am stat pe un Fireblade si mi-sa parut foarte joasa, si ce e mai important de asta mult prea usoara. E destul sa ajungi jos doar cand te opresti pe loc si atunci te poti lasa in lateral usor, doar sa nu fie motorul prea greu sa nu-l poti tine inclinat.

Stiu enduristi de inaltimea ta, calaresc BIG-uri. Inaltimea seii e peste 800 mm (doar saua este mai uzata in parte pe care tre`sa sara la fiecare oprire :jump: )

Se pot lasa suspensiile destul de mult, eu de ex mi-am lasat Africanu` mai jos cu 20 cm aprox, ca statea in varfuri si pe asfalt.

Gaseste-ti repede ceva ca vine vara :banana:

<{POST_SNAPBACK}>

Multumesc pentru sfaturi, Levike. Intr-adevar Fireblade e mai joasa dar mi se este incomoda pozitia in care stai pe un rr. Vreau sa merg km buni fara sa intepenesc si un f e mult mai comoda. In plus, cunosc pe cineva care si-a luat una nou noutza si a trantit-o din prima zi. Tipul trecuse de pe un cbr f de 600 pe asta si are zeci de mii de km parcursi. Eu n-am atata experienta. Pt mine si 600 e mult dar e o motocicleta de tinut, nu cred ca m-as m-ai gandi sa o vand. Uitam, eu sunt Gia. Si sper sa se mai termine odata cu vremea asta aiurea. Oricum eu locuiesc intr-un oras in care ploua 5 zile pe saptamana, asa ca bucurati-va macar voi se asfalt uscat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde e orasul acela, unde ploua 5 din7 zile, pe langa Londra? :nea:

Eu locuiesc intr-o tzara unde-i tot mai putzin asfalt in favoarea gropilor :hunter:

de asta as vota pt touring-enduro(F650 ?), daca vrei sa "umblii" mult.

Ciao Gia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde e orasul acela, unde ploua 5 din7 zile, pe langa Londra? :nea:

Eu locuiesc intr-o tzara unde-i tot mai putzin asfalt in favoarea gropilor :hunter:

de asta as vota pt touring-enduro(F650 ?), daca vrei sa "umblii" mult.

Ciao Gia!

<{POST_SNAPBACK}>

Undeva prin Moldova. Pacat de locurile astea ca sunt frumoase dar drumurile lasa mult de dorit. Cel putin prin chei este o adevarata aventura sa mergi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-3424-1115309639_thumb.jpgSaliu, eu sunt Rocksana si de pe data de 19 mai 2004 fac parte din Clubul East Side Dogs din Iasi (www.eastsidedogs.go.ro) si inca nu am motor, dar voi avea macar permis curand, ca m-am cam saturat sa conduc motoare pe neve sau prin poligoane. Sunt noua pe aici si ma bucur ca si fetele au un cuvant de spus, vad ca miscarea voastra ia amploare. Pacat ca in Iasi suntem cam putine, ma refer la cele care vrem sa avem motocicletele noastre si care nu ne lasam conduse de altii stand pe locul din spate ;). Aici viata e cam grea si uneori iti mai rezerva si surprize placute sau neplacute, iar banii pentru un motor se strang cu sacrificii mari. Eu mi-as dori un Harley, dar din pacate cred ca tot la o japoneza de 600 am sa ma limitez. Am condus de la Dnepre pana la Kawasaki, dar nu stiu de ce chopperele mi-au intrat in sange (fie ele si sovietice). Visez cam mult .....asa ca, pana la urma, pentru gropile de pe strazile iesene si bugetul meu redus va trebui sa ma limitez la un leasing pentru o Honda Touring, care cred ca va fi si second hand. Pana la un Harley, pentru mine cel putin, este inca o cale lunga de parcurs. Va pup pe toate si tineti-o tot asa.
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am urcat deja pe doua CBR 600 f si pe un CBR 600 r. Nici nu pot atinge asfaltul. Probabil ca si le-au reglat ei pt inaltimea lor. Nici nu stiu cum sa procedez. Daca o comand de pe mobile si imi iau vreo tzeapa? Parca nu mi-as lua una fara sa o pot incerca...In plus, nici n-as avea cu sa-mi dau seama daca are vreo problema si nici n-am pe cine sa iau cu mine. Am vazut ca sunt in Sebes si Medias firme care aduc la comanda de afara. Stie cineva daca sunt de incredere?

<{POST_SNAPBACK}>

Eu ii stiu pe unii in Tg mures care aduc din Austria si Germania si suntsuper Ok

De la ei mi-am luat si eu si nu am avut nici o problemapana acum....Doamne fereste sa am de acum incolo! www.motomobil.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am urcat deja pe doua CBR 600 f si pe un CBR 600 r. Nici nu pot atinge asfaltul. Probabil ca si le-au reglat ei pt inaltimea lor. Nici nu stiu cum sa procedez. Daca o comand de pe mobile si imi iau vreo tzeapa? Parca nu mi-as lua una fara sa o pot incerca...In plus, nici n-as avea cu sa-mi dau seama daca are vreo problema si nici n-am pe cine sa iau cu mine. Am vazut ca sunt in Sebes si Medias firme care aduc la comanda de afara. Stie cineva daca sunt de incredere?

<{POST_SNAPBACK}>

Incearca asta http://www.alfamotors.ro/motociclete/ din Bucuresti, par a fi baieti ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

10x pentru tine

Apasu77 conduc o soacra mai adreacu ca a ta IJ Jupiter 4 in 2 cilindri

Am ulei si mizeriuni si in fund cind merg mai mult cu ia ...dar setimentul nu difera prea mult asa ca bafta si poate ne vedem la arc daca nu se mai rupe ceva la motor ca asa se intimpla de obicei

Drum uscat si fara dobitoci

post-1154-1116444549.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:yahoo: Salut, mă cheamă Andrada am 19 ani şi sunt din Mureş. Vara trecută mergeam pe o Planeta 5 şi tot atunci am avut marele noroc să am parte de o Yamaha Diversion de 600 cmc (cea din poză). Sper ca într-o zi să întâlnesc şi eu enduro-ul acela la care să ajung cu picioarele la pamant (misogini de constructori) pentru că iubesc muntele şi cam toate drumeţiile se axează pe zone din munţi.

În rest ce să zic? Ne vedem pe la întâlniri... :ninja:

post-3414-1118053650_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:Jumpy::wub: oauuu! dar ce ai facut pt motorul ala? nu de alta dar fac si eu! :D cu asa frumusete de motor.....mai rar fata norocoasa ca tine!

...Ce sa zic drum uscat si poate ma inveti si pe mine sa merg :D si nu imi e rusine sa ma invete o fata (daca o fata stapaneste asa ceva ...stie ea ceva ce restul nu stiu) :thumbup::red:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Iti dai seama ca ai cea mai tare motocicleta? Felicitari pt suma de km pe care deja ai parcurs-o.

Este superba (pe franare, pe viraje).... si o meriti. Poate ne vedem la Arc sa biscutam cand innodam o plimbare. Am stat prost cu timpul pana acum. Pleci la intrunire Constantza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, fetelor, sunt Maria. Adr sa o stapanesti fericita,soro.

Am carnet de 2 ani, sunt din Buc si cam atat, experientza aproape zero. Strang bani pt un moto nou, dar miercuri m-am oprit la Arc si cred ca tu erai, Lila, cu gen stang pe jos in giratoriul de la Arc si pe udatura, are u for real?!! :jump: Cred ca erai tu, daca te-ai tuns fatza de poza din pag 1. Asa ca m-am hotarat, iau moto mai repede obligat-sfortzat caci nu se mai poate. Va rog fetelor, sfatuitzi-ma si pe mine cum sa incep, imi place RR-ul la nebunie. Ati mai inceput vreuna pe o motocicleta de viteza ca fiind prima? Cu inaltimea stau bine. Poate venitzi miercuri la Arc si ma lasati sa le vad si eu mai bine. Adr, este in leasing? Potzi oferi ceva detalii?Honda Dorobanti e sing dealer?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...