Mergi la conţinut

Caut detinatori de Vespa


Pixel

Recommended Posts

Salut tuturor scuteristilor.

Intentionez sa cunosc cat mai multi detinatori de Vespa atat din Bucuresti cat si din alte localitati, pentru a infiinta in viitorul apropiat un Club Vespa in Romania, pentru ca spre deosebire de alte tari, la noi in tara nu exista asa ceva.

Astfel, daca aveti cunostinte care detin Vespa modele vechi (Primavera, PX, ET) sau noi (LX, LXV, GT, GTS), va rog sa raspundeti sau sa trimiteti PM. Nu conteaza capacitatea cilindrica, dacasunt in 2 sa 4 timpi, daca au schimbator sau sunt "twist and go", ci doar sa fie Piaggio Vespa. :D

Eu voi lua legatura si cu dealer-ul Piaggio din Bucuresti (de unde am cumparat si eu Vespa) pentru a contacta o parte dintre detinatori.

Cu cat vom fi mai multi cu atat mai bine. Apoi va voi cere sfaturi celor mai experimentati si care fac parte din cluburi de motociclisti consacrate aici in Bucuresti, lagat de organizarea unui club, statut si alte detalii pe care momentan nu prea le cunosc.

Multumesc,

Ionut Cristian Pavel.

post-6140-1190286346_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

scuze de off topic, am pentru voi o husa protectie picioare contra vantului, am cumparat-o azi din targ si cand am ajuns acasa am constatat ca nu este buna, husa arata bine , pe o parte si de cealalta o pernita care se umfla si in caz de accident nu te lovesti la picioare. am uitat sa specific ca husa este numai pt vespa ,datt fiind faptul ca are si un mik desen cu scuterul.

p.s. scuze pt off topic , dar ma gandeam ca poate v-ar interesa, eu cand am vazut-o prima oara nu mi-a venit sa cred ,fiindca asa ceva am vazut numai pe afara. ma scuzati de deranj. numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
scuze de off topic, am pentru voi o husa protectie picioare contra vantului, am cumparat-o azi din targ si cand am ajuns acasa am constatat ca nu este buna, husa arata bine , pe o parte si de cealalta o pernita care se umfla si in caz de accident nu te lovesti la picioare. am uitat sa specific ca husa este numai pt vespa ,datt fiind faptul ca are si un mik desen cu scuterul.

p.s. scuze pt off topic , dar ma gandeam ca poate v-ar interesa, eu cand am vazut-o prima oara nu mi-a venit sa cred ,fiindca asa ceva am vazut numai pe afara. ma scuzati de deranj. numai bine

Salut,

M-ar intereseaza o astfel de husa. First, spune un pret sa vedem daca suntem pe aceeasi pagina. Doi, trebuie sa vedem daca se potriveste pe scuterul meu care nu este o Vespa - nu cred ca m-ar deranja desenul..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi k e pe motociclism.ro club deja infintat...sunt mai multi posesori de vespa...numai bine

Salut,

M-ar intereseaza o astfel de husa. First, spune un pret sa vedem daca suntem pe aceeasi pagina. Doi, trebuie sa vedem daca se potriveste pe scuterul meu care nu este o Vespa - nu cred ca m-ar deranja desenul..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...