Mergi la conţinut

Despre Tiganizare Si Tiganie


Cesar

Recommended Posts

avand in vedere ca am o meserie care implica lucaratul in astefel de conditii adica in mai poate pot sa va spun si eu o parere.am vazut ca se discuta aici despre "manelizare" si despre tigani oh ma scuzati "rromi".

1. cum sa nu fie fenomenul in floare daca protv promoveaza acest stil de viata si vine copilu de 14 ani zi zice uite nene cum trebe sa faci in viata ca aia la tv.de revelion sau alte sarbatori is in floare manelistii muzica de petrecere pardon palgiat grosolan, in loc sa chemam interpreti ca andra sau de muzica populara nu ma pricep :) nu frate il chemam pe guta cu dantura in fata. dar in principiu aici tine de fiecare ce gusturi are si nu imi permit eu sa spun ce ar trebui sa faca toti dar daca te regaseti in

exemplele lor pacat...

2. in primul rand sa nu generalizam nu toti tiganii sunt la fel am prieteni care sunt de aceasta etnie si sunt foarte ok insa multi altii care nu fac nimic niciodata dar se intampla sa fie prezenti furt, bataie si omor. dupa cum stiti am fost implicat intrun acceident lovit de un tigan fara permis fara asigurare si na ce a zis "care e prosti care a pus lumi ziua pe stalp si rosii ale draq" in fine omul nestiind unde lucrez si eu zicandui ca o sa il dau in judecata daca nu plateste a inceput ceva tipic pt ei m-au asteptat in fata blocului unde stau crezad ca ma sperie si nu mai fac nimic insa spre nefericirea lor am arma cumaprata :), eram la o cafea cand m-a sunat mama ca sunt vreo 10 tigani in fata blocului,care erau 8 de fapt, si au intrebat un vecin de mine. am vorbit la munca despre situatie si ca este posibil sa am nevoie de ajutor, colegii au raspuns m-au lasat la colt si au inceput sa filmeze. m-am dus singur si au inceput "fraticule daca nu vrei sa ai probleme cu noi uita ca sa nu te rupmem blablabla" si unu m-ai infipt a tras de haina care o aveam pe mine ca sa imi arate cat de bazati sunt numai ca problema sub haina un pistol si in 10 sec cand au venit si colegii si hop schimbare de situatie " a sefule mancatias ca nu stiam ca am glumit si noi blabla " pacat ca legea nu este ca la americani ca nu mai apucau sa isi vada dosarul pt amenintari. acum eu sunt obisnuit cu ei si nu imi este frica dar daca era cineva care nu este obisnuit cu astfel de chestii ce facea? asta este tara in care traim legi pt infractori ca sa poata scapa de raspundere.

sunt multe situatii de genul asta dar sunt si multi tigani care sunt oameni respectabili.

Sunt de acord in mare proportie cu parerea lui SL152 (cum te cheama?)si pot sa zic ca asta am incercat si eu in mare parte sa zic poate ca nu m-am exprimat bine sau poate uneori am fost prea vehement.Eu cred ca nu trebuie sa cadem in nici o extrema si sa privim lucrurile cu realism,parerea lui SL152 parandu-mi-se cea mai realista si echilibrata.

"sunt multe situatii de genul asta dar sunt si multi tigani care sunt oameni respectabili.":hi:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord in mare proportie cu parerea lui SL152 (cum te cheama?)si pot sa zic ca asta am incercat si eu in mare parte sa zic poate ca nu m-am exprimat bine sau poate uneori am fost prea vehement.Eu cred ca nu trebuie sa cadem in nici o extrema si sa privim lucrurile cu realism,parerea lui SL152 parandu-mi-se cea mai realista si echilibrata.

"sunt multe situatii de genul asta dar sunt si multi tigani care sunt oameni respectabili.":hi:

Ce te-as bate numa'n gura...

Mai baga o tigara de cannabis sau macar un bat de-asta-n c/r si dupa mai vorbim CUM STA TREABA CU CIORILE BORATE!

ah uitam : da-i si foc... :russian_roulette:

:giljotiini:

post-2120-12677243067507_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce te-as bate numa'n gura...

Mai baga o tigara de cannabis sau macar un bat de-asta-n c/r si dupa mai vorbim CUM STA TREABA CU CIORILE BORATE!

ah uitam : da-i si foc... :russian_roulette:

:giljotiini:

Incorigibil.:lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce te-as bate numa'n gura...

Mai baga o tigara de cannabis sau macar un bat de-asta-n c/r si dupa mai vorbim CUM STA TREABA CU CIORILE BORATE!

ah uitam : da-i si foc... :russian_roulette:

:giljotiini:

Ti-am zis io ca esti dealer autorizat...:biggrin: tu nu si nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni ce ati vrea sa faceti?

Sa ii omorati pe toti sau sa ii bagati in lagare de concentrare?

Sa ii omorati prin munca silnica?

Asta e solutia pentru voi?

Tocmai asta-i ca pe saracii tzigani munca ii omoara, ei nu tre sa munceasca, domne feri! :giljotiini:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din munca nu se moare Eugene!

Lagarele de concentrare sunt o solutie viabila in condiiile actuale de poluare si degradare a societatii. De asemenea in lagarele respective se poate lua solutia sterilizarii astfel reusind sa salvam ce mai putem din societatea asta. Aici nu vorbesc de vreo etnie anume aici vorbesc strict despre fenomenul asta, Roman, Tigan, Ungur, Tatar, ce vrei tu daca nu stii sa te comporti in societate si iti asiguri venituri prin furt sau inselaciuni sau ce vrei tu, asta zic eu ca este solutia.

Sig heil! :biggrin:

Acu stiu ce urmeaza... :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce ne facem daca bagam hotii in lagar,nu ramanem fara politicieni? Nu am putea sa traim fara ei,cine ne-ar mai invata cum sa muncim,cum sa respiram,etc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:thumbdown: urat ... FOARTE URAT ...

ce a mai ajuns si RROMania asta...

Vitei respective ii trebuie taiat gatul si pisata pe cap , de fata cu parintii ei , sa stie ce si cine sunt EI TZIGANII BORATI DE FAPT!

Later Edit : acum trebuie sa vina dobitocul desavarsit aproape de perfectiune , cel ce a fost membru HELL'S ANGELS , cel ce a fost INDIAN INTR-O ALTA VIATA , cel ce s-a nascut tigan (dar de fapt este un roman cretin de cand a iesit din masa), si mai nou e "lup" sau ceva de genul (mai degraba lingau de cururi ...) si sa-mi zica ca de fapt e un trucaj , e de vina pixelul albastru , RUSINE DINU PATRICIU ...

ma duc sa vomit...

:shit:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce e si mai urat e ca romanii adopta aceste comportamente si manifestari, d'aia se duce dracului societatea, lumea in loc sa citeasca o carte se uita la tv la cacaturile de emisiuni de divertisment cica... unde sunt chemate toate jegurile de manelisti si tigani borati cu lanturi la gat.

Nu-i de mirare ca tot mai multi dintre noi doresc sa ii vada facuti sapun pe astia... Da nici asta nu-i o solutie, ca pe urma aia care scapa vin si ei ca si evreii, ca vezi doamne au fost persecutati, ca holocaust, ca nustiu ce, dar daca ati vedea ce au ei scris in Talmud despre noi cei care nu suntem evrei ati ramane socati... E la fel si cu tiganii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:thumbdown: urat ... FOARTE URAT ...

ce a mai ajuns si RROMania asta...

Vitei respective ii trebuie taiat gatul si pisata pe cap , de fata cu parintii ei , sa stie ce si cine sunt EI TZIGANII BORATI DE FAPT!

Later Edit : acum trebuie sa vina dobitocul desavarsit aproape de perfectiune , cel ce a fost membru HELL'S ANGELS , cel ce a fost INDIAN INTR-O ALTA VIATA , cel ce s-a nascut tigan (dar de fapt este un roman cretin de cand a iesit din masa), si mai nou e "lup" sau ceva de genul (mai degraba lingau de cururi ...) si sa-mi zica ca de fapt e un trucaj , e de vina pixelul albastru , RUSINE DINU PATRICIU ...

ma duc sa vomit...

:shit:

E un trucaj.

"RUSINE DINU PATRICIU ..." :hunter::shok:

"cel ce a fost membru HELL'S ANGELS":punk::lol:

"cel ce s-a nascut tigan (dar de fapt este un roman cretin de cand a iesit din masa), si mai nou e "lup" sau ceva de genul (mai degraba lingau de cururi ...)"-That's me.:hi::taunt:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce e si mai urat e ca romanii adopta aceste comportamente si manifestari, d'aia se duce dracului societatea, lumea in loc sa citeasca o carte se uita la tv la cacaturile de emisiuni de divertisment cica... unde sunt chemate toate jegurile de manelisti si tigani borati cu lanturi la gat.

Nu-i de mirare ca tot mai multi dintre noi doresc sa ii vada facuti sapun pe astia... Da nici asta nu-i o solutie, ca pe urma aia care scapa vin si ei ca si evreii, ca vezi doamne au fost persecutati, ca holocaust, ca nustiu ce, dar daca ati vedea ce au ei scris in Talmud despre noi cei care nu suntem evrei ati ramane socati... E la fel si cu tiganii...

"toate jegurile de manelisti si tigani borati cu lanturi la gat."

Aviz tie,copile numit Calin Pirotehnistul,lui DeusEx1 si DARK-RIDER-82(cestilalti 2 "este" mai mari si poate mai puternici):

Sa zicem ca va intalniti fata in fata cu niste baieti precum cei 3 din poza.Aveti curajul sa le ziceti ceva in fata din ceea ce ziceti pe forum?

Poza.

post-25752-12680783730209_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De care poza e vorba?

Daca te referi la dinaia cu lanturi la gat, atunci DA, le spun in fata tot ce cred eu despre ei, oricand si la orice ora, dar pt ca stiu ca nu se poate avea o discutie civilizata cu astfel de specimene, fara a fi amenintat cu bataia, nu voi face lucrul asta decat daca am la mine o scula dinaia de curentat, cu care poti dobori un taur, asa just in case, pt autoaparare. In orice caz eu nu imi pun mintea cu ei, pt ca nu are rost.

Eugene tu nu vezi ca pt ei un adevarat om de valoare, un olimpic la informatica, sau matematica, un actor de valoare, un filozof, etc. e un nimic. Pt ei conteaza sa ai bani si sa mearga jmecheria.

Eu nu stiu cand sau unde ai terminat scoala, si nu ma intereseaza, ca poate pe vremea aia nu existau asemenea comportamente, dar tie ti se pare normal ca un profesor sa se chinuie sa ii invete ceva pe elevii aia si aia sa il loveasca si sa il imite si chestii dinastea??? Asta pt mine inseamna zero respect si zero educatie.Toti am fost elevi si mai aveam momente cand mai glumeam pe seama profilor, dar nici chiar in halu asta.

Problema e mult mai profunda zic eu... Si chiar daca s-ar da cine stie ce legi si reguli nu s-ar rezolva nimic, din moment ce ei ignora cateva legi morale si de bun simt nu ii impiedica nimic sa incalce orice alta regula sau lege, si fac asta fara sa le fi frica de vre-o pedeapsa.

PS: dar nimic in univers nu e la intamplare, asa ca fiecare isi primeste o rasplata pt faptele sale.

LE: acuma vad si poza.

LE 2: am impresia ca ma lupt cu morile de vant....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai avut o copilarie tare nefericita. Ai idee ce e ala autocontrol?

:boxing: DIMPOTRIVA! Bateam tot ce prindeam , eram chiar fericit cand faceam asta :aggressive:

Cum ai tras tu concluzia asta de mai sus?

Bine... mi-am gasit "nasul" pana la urma (un tigan MARE) si mi-a strambat nasul...

A mai fost unul care mi-a pus cutitu la gat sa-i dau un cacat de inel ce-i placea lui ...

SUPERBA COPILARIE :yahoo:

Nu-i intelegi deloc farmecul. Iar cliseele "copilarie nefericita" , "frustrat", "pierzi vremea pe net" , etc, sunt demult fumate si tradeaza incepatorii :biggrin:

CINE VORBEA... ala de se ia la omor cu moderatorii :clapping:

Vad ca te amuza sa-l asmuti pe vadimu asta mic.

Vezi ce zici Luciane , cine stie ce ne rezerva viitorul ? :naughty:

Nu, nu! Ei doi au o poveste de dragoste mai lunga de pe cand tu nu erai pe probaic. Asa ca nu e bine sa te bagi la mijloc. :)

(intre timp el ma invita la bere pe PM...)

Ce e si mai urat e ca romanii adopta aceste comportamente si manifestari, d'aia se duce dracului societatea, lumea in loc sa citeasca o carte se uita la tv la cacaturile de emisiuni de divertisment cica... unde sunt chemate toate jegurile de manelisti si tigani borati cu lanturi la gat.

Nu-i de mirare ca tot mai multi dintre noi doresc sa ii vada facuti sapun pe astia... Da nici asta nu-i o solutie, ca pe urma aia care scapa vin si ei ca si evreii, ca vezi doamne au fost persecutati, ca holocaust, ca nustiu ce, dar daca ati vedea ce au ei scris in Talmud despre noi cei care nu suntem evrei ati ramane socati... E la fel si cu tiganii...

NU DOM'LE , EU VREAU SA-I VAD ARSI LA GRAMADA , CE ATATA SAPUN? Pentru spalat pe maini avem Protex!

"toate jegurile de manelisti si tigani borati cu lanturi la gat."

Aviz tie,copile numit Calin Pirotehnistul,lui DeusEx1 si DARK-RIDER-82(cestilalti 2 "este" mai mari si poate mai puternici):

Sa zicem ca va intalniti fata in fata cu niste baieti precum cei 3 din poza.Aveti curajul sa le ziceti ceva in fata din ceea ce ziceti pe forum?

Poza.

:superstition: DA , scot toporul si se defriseaza tot!

:yahoo:

eventual si un sis , asa "de siguranta"!

(nu muschii fac diferenta ci agilitatea! TOTI avem o carotida corect boule?)

Acum e clar care-e-care.

Dark-rider-82 ,vrei pat la geam sau la usa?:gathering:

:tv_horror: MA LIPSESC...

post-2120-12680811322735_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:boxing: DIMPOTRIVA! Bateam tot ce prindeam , eram chiar fericit cand faceam asta :aggressive:

Cum ai tras tu concluzia asta de mai sus?

Bine... mi-am gasit "nasul" pana la urma (un tigan MARE) si mi-a strambat nasul...

A mai fost unul care mi-a pus cutitu la gat sa-i dau un cacat de inel ce-i placea lui ...

SUPERBA COPILARIE :yahoo:

CINE VORBEA... ala de se ia la omor cu moderatorii :clapping:

Vezi ce zici Luciane , cine stie ce ne rezerva viitorul ? :naughty:

(intre timp el ma invita la bere pe PM...)

NU DOM'LE , EU VREAU SA-I VAD ARSI LA GRAMADA , CE ATATA SAPUN? Pentru spalat pe maini avem Protex!

"Vezi ce zici Luciane , cine stie ce ne rezerva viitorul ?"

Pai cred ca Lucian ar putea sa iti fie linistit tata.

:hi:

Eu cred ca tu esti genul de om care o cauta cu lumanarea.Adora scandalul cu orice pret.

Si eu aveam faze din astea.Dar m-am linistit.

Maturizeaza-te.

Si nu mai subestima oamenii.

Indiferent de rasa,sex,religie,nationalitate,etc.

"NU DOM'LE , EU VREAU SA-I VAD ARSI LA GRAMADA , CE ATATA SAPUN?"-continua sa visezi(sau sa ai cosmaruri)

"CINE VORBEA... ala de se ia la omor cu moderatorii"-pai eu ce am de spus spun in fata.Cu toate riscurile.

"nu muschii fac diferenta ci agilitatea! TOTI avem o carotida corect boule?"

Corect si asta.Toti avem carotida dar important e sa ajungi la ea,vita incaltata.:lol::lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...