Mergi la conţinut

Despre Tiganizare Si Tiganie


Cesar

Recommended Posts

"Vezi ce zici Luciane , cine stie ce ne rezerva viitorul ?"

Pai cred ca Lucian ar putea sa iti fie linistit tata.

:hi:

Eu cred ca tu esti genul de om care o cauta cu lumanarea.Adora scandalul cu orice pret.

Si eu aveam faze din astea.Dar m-am linistit.

Maturizeaza-te.

Si nu mai subestima oamenii.

Indiferent de rasa,sex,religie,nationalitate,etc.

"NU DOM'LE , EU VREAU SA-I VAD ARSI LA GRAMADA , CE ATATA SAPUN?"-continua sa visezi(sau sa ai cosmaruri)

"CINE VORBEA... ala de se ia la omor cu moderatorii"-pai eu ce am de spus spun in fata.Cu toate riscurile.

"nu muschii fac diferenta ci agilitatea! TOTI avem o carotida corect boule?"

Corect si asta.Toti avem carotida dar important e sa ajungi la ea,vita incaltata.:lol::lol:

Hai sictir ca mie somn si ma plictisesti!

Cine vorbea de maturizat... :fuck:

Uite acum avem obiect de studiu - ne tiganim. Cum, de ce, in ce fel reusim? Si mai ales de ce ne oprim greu?

BLA BLA BLA

ce mai zice RA007 ? Tot e "ferm convins" ca V5= 3 IN LINIE+ 2 IN LINIE? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

ce "uameni"...

:to_become_senile:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sictir ca mie somn si ma plictisesti!

Cine vorbea de maturizat... :fuck:

Somnu usor.

Vise placute.Cu "EU VREAU SA-I VAD ARSI LA GRAMADA" :lol::lol::lol:.Fara numar,fara numar,fara numar.Se stieeee.:lol2::hi:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce mai zice el pentru ca el zice insulte si este nevoie de o pauza pentru el ca sa zica si alte prostii poate din nou si din nou aceleasi prostii. Dar poti sa vizitezi discutia si sa vezi ce fabulatii a debitat, poate fi amuzant. Sau enervant. Depinde.

Spune-i acolo ce crezi, aici este o limba necunoscuta. :comando:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar trebuie sa ne balacarim si noi acum ??? Indiferent ce pareri avem fiecare, nu trebuie sa incepem cu insulte !!! Parerea mea !!!

:biggrin: Corect , trebuie sa sarim direct la omor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un topic in care cu putina rabdare se trece si peste faza refularilor si a descarcarilor de orgoliu si, poate, si a exercitiilor morbide de imaginatie. Daca este luata in serios, intrebarea mea de mai devreme, poate da raspunsuri interesante.

Daca ajungem sa ne tiganim, de ce nu ne oprim foarte repede?

Daca avem o disputa de ce o transformam in tiganie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul asta e de toata pleazna. De cateva pagini nu e decat o dovada ca si pe noi ne-a lovit fenomenul din titlu in timp ce il combatem.Eu il inchid, daca vreun alt moderator crede ca gresesc, sa-l redeschida.

CONFLICTUL MODERATORILOR! AGAIN! sa fie coincidenta? :thumbsup:

Este un topic in care cu putina rabdare se trece si peste faza refularilor si a descarcarilor de orgoliu si, poate, si a exercitiilor morbide de imaginatie. Daca este luata in serios, intrebarea mea de mai devreme, poate da raspunsuri interesante.

Daca ajungem sa ne tiganim, de ce nu ne oprim foarte repede?

Daca avem o disputa de ce o transformam in tiganie?

Ca sa pun punctul pe "i" iti raspund asa "DERECT" : PENTRU CA E MISTO :yahoo:

:beach:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti place sa bagi strambe? Vezi vreun conflict? Vezi vreo cearta in afara de cea dintre tine si eugen? Care a trecut de nivelul de cearta si a traversat granita spre tiganie in fapt.

Zoli cred ca n-a mai suportat sa vada rahatul mancat de tine si de eugen si felul copilaresc in care va purtati si a apasat pe buton dar a avut istetimea sa lase poarta deschisa. Carevasazica istetimea asta este sa intelegi ca poti sa n-ai dreptate si sa lasi totusi oamenii sa dezbata daca au ce. Daca n-au ce, are sa se inchida si n-are sa se mai deschida. Deocamdata eu cred ca au ce.

Dar au sa aiba ce daca n-o sa mai creada ca unul este destept si altul este prost si toata dreptatea este doar de o singura parte. Sa stii ca Eugen a priceput distinctia si nu mai calca prin gropi. Este posibil ca tu sa o pricepi mai rapid decat el dar deocamdata dai semne de bursuc nervos si nu ca ai priceput ideea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti place sa bagi strambe? Vezi vreun conflict? Vezi vreo cearta in afara de cea dintre tine si eugen? Care a trecut de nivelul de cearta si a traversat granita spre tiganie in fapt.

Zoli cred ca n-a mai suportat sa vada rahatul mancat de tine si de eugen si felul copilaresc in care va purtati si a apasat pe buton dar a avut istetimea sa lase poarta deschisa. Carevasazica istetimea asta este sa intelegi ca poti sa n-ai dreptate si sa lasi totusi oamenii sa dezbata daca au ce. Daca n-au ce, are sa se inchida si n-are sa se mai deschida. Deocamdata eu cred ca au ce.

Dar au sa aiba ce daca n-o sa mai creada ca unul este destept si altul este prost si toata dreptatea este doar de o singura parte. Sa stii ca Eugen a priceput distinctia si nu mai calca prin gropi. Este posibil ca tu sa o pricepi mai rapid decat el dar deocamdata dai semne de bursuc nervos si nu ca ai priceput ideea.

:clapping: TRU , daca-i TRU e TRU

:scenic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba Eugene ai degeaba 33 de ani....Traiesti intr-o lume a fanteziei unde palarierul nebun sau iepurele de martie sunt personaje reale, tiganii sunt oameni de vaza ai societatii si fenomenul care ameninta sa ne stearga de pe harta este un lucru normal. Acum in alta ordine de idei, astia din clip cresc si or sa fie in stare sa voteze, la fel si altii ca ei cuprinsi de fenomenul acesta mizer care deja este destul de greu de combatut. Mai ramane sa le adoptam cultura, sa declaram limba rromani oficiala si apoi sa ne declaram noi Romanii minoritari in propria tara. De-ar fi mai multi ca tine care nu vad practic problema si se contrazic aiurea la infinit doar de dragul de a se contrazice nu am mai avea nici o sansa.

Si comentariile astea cu ce ai zice si cui, iti zic doar: "trebuie sa stii cum sa castigi razboiul, chiar daca te retragi dintr-o batalie".

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba Eugene ai degeaba 33 de ani....Traiesti intr-o lume a fanteziei unde palarierul nebun sau iepurele de martie sunt personaje reale, tiganii sunt oameni de vaza ai societatii si fenomenul care ameninta sa ne stearga de pe harta este un lucru normal. Acum in alta ordine de idei, astia din clip cresc si or sa fie in stare sa voteze, la fel si altii ca ei cuprinsi de fenomenul acesta mizer care deja este destul de greu de combatut. Mai ramane sa le adoptam cultura, sa declaram limba rromani oficiala si apoi sa ne declaram noi Romanii minoritari in propria tara. De-ar fi mai multi ca tine care nu vad practic problema si se contrazic aiurea la infinit doar de dragul de a se contrazice nu am mai avea nici o sansa.

Si comentariile astea cu ce ai zice si cui, iti zic doar: "trebuie sa stii cum sa castigi razboiul, chiar daca te retragi dintr-o batalie".

:gossip: DOM'LE DA-O-N ...etc ... esti prea serios pentru topicu' asta

:drinks: 44 , atat zic :drunk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: Pai eu asa stiu : 44 incepe de dimineata, si pana seara TREBUIE SA AJUNGI LA 44!

Eu sunt la al 9-lea pahar de bere, ca din vin ma fac pulbere dintr-un pahar!

La multi ani de ziua noastra SI MOARTE TIGANILOR! (si politicienilor, eventual si ungurilor ... de asta nu sunt sigur ca-mi plac unguroaicele!si negrilor si etc...)

Moarte "Fara numar"!!!

:biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CONFLICTUL MODERATORILOR! AGAIN! sa fie coincidenta? :thumbsup:

Nu e nici un conflict, in nici un caz intre mine si Cesar. E exact cum a zis el, am considerat ingrijorator ca topicul s-a transformat din o discutie obiectiva despre starea societatii intr-un permanent atac la o etnie. E una sa se discute de manelizare si tiganie ca fenomen social(care afecteaza toata societatea, nu doar o anume etnie), e altceva sa citesc la fiecare a doua postare urari de moarte. Am inchis topicul ca sa nu fie forumul acuzat de rasism sau te miri ce alte magarii.

Nu stiu daca avem membri tigani/romi, dar daca sunt, probabil se simt agresati de discutiile care nu mai tin de manelizare ci ii ataca direct. Sentimentul lor ar trebui sa fie identic cu al nostru cand cei de afara ne acuza colectiv, ca tara, de ceea ce fac unii conationali ai nostri pe afara.

Am intrat aici doar ca sa confirm ca nu suntem in contradictie cu Cesar, in rest topicul asta e inchis pentru mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un proverb spune ca,muntele-i facut din pietre ; si din bolovani,as adauga.

Cand ajung seara acasa,placerea mea cea mai mare este sa-mi iau o bere si sa urmaresc(ne)stirile pe canalele romanesti. Asta seara,s-ar parea ca am ajuns mai devreme,ptr ca inca nu incepuse"Observatorul",era o emisiune,in care doamna Maria Carneci si-a lansat ultimul album. Si-a cantat ea asa,cu Adrian Enache(parca) in duet.

Pana-aci,toate bune si frumoase,daca folclorul Mariei nu s-ar fi metamorfozat! "Cerintele pietei",am putea spune!

Bine,bine..da' cu ce-i al nostru cum ramane?

La sfarsit,delara cu emfaza ca a preferat sa lanseze in premiera pe ANT1 si alte alea,la care vine un compliment fatal din partea moderatorului:

"-Dumneavoastra,oricum sunteti bestiala!"

Spuneti-mi cretin,cu tampit ca si prenume....Mai fratilor:este posibil asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma asteptam la mai mult de la un cantaret de populare,tocmai ea ar fi trebuit sa promoveze folclorul autentic romanesc. Daca a ajuns buba pana aici.... Acum imi vine in minte si lalaiala aia care era imnul tarii noastre cantat pe ritm de manele la PROst TV. Uite asa,incet-incet suntem transformati pentru ca subiectul ni se pare minor si nu-i dam importanta, televiziunea prezinta cocalarul ca model de succes si pustimea ia de bun ce i se da. Asa cum modelul de sef incompetent s-a propagat din piata victoriei pana la ultimul sefulet tot asa incultura se revarsa asupra noastra din capul statului,cu muzica de nunta,umor de autobaza si alte nesimtiri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de "fenomenul" de "manelizare".

Daca altii nu vor sa zica eu recunosc deschis ca,desi la baza sunt "roacher",au fost petreceri unde am dansat pe muzica lautareasca si manele si mi-a si placut.Ultima oara a fost la un bairam la ziua unui vecin in cartier prin ianuarie.

Si mai am un botez pe 20 martia si o nunta pe 26 aprilie.

Si cu siguranta (daca ajung sanatos) o sa iau ceva la bord si daca o sa fie manele si lautareasca o sa dansez again si o sa imi si placa.Uite asa.Paguba-n ciuperci.Sac.

Dedicatie fara numar,fara numar,fara numar, SE STIEEEEEEE::naughty: :naughty: .De la regele link-urilor de pe youtube pentru toti baietii mei de pe Probaic.:thumbup1:.Boss de boss.

http://www.youtube.c...h?v=rUXwRz4QmA4

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bossule, fii atent aici ce vrea sa te intrebe dom' profesor:

Daca esti la petrecere si pune unu caseta cu manele si n-ai chef de ele ce faci? Iesi la o tigara, strigi sa se opreasca petrecerea sau te duci acasa? Exista posibilitatea sa faci oricare dintre cele trei dar trebuie sinceritate.

Nu este nimeni neprihanit aici care n-a facut tiganie la viata lui dar este bine de stiut ce se prefera.

Dupa capul meu, manele-la-petrecere nu este tiganie,este mai degraba prostie. Tiganie devine atunci cand se deranjeaza tot blocul, tot vecinii, iese scandal, tractir.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Mciaulih

Si apoi incetisor ai sa te transformi,sa scuipi pe strada,sa umbli noaptea cu ochelari de soare,sa dai cu sutul in cainii de pe strada,sa imbrancesti babele si sa furi din buzunare. Ca obiceiurile proaste se invata tare usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, este si asta un raspuns. Si daca este chef, veselie, bauturica si niste bi2dete care se zbantuie, este totusi si control la matale sau o dai in necontrolate? De abia de acolo incepe tigania. Intelegi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...