Mergi la conţinut

Despre Tiganizare Si Tiganie


Cesar

Recommended Posts

Pfffai, pai nu mai vrei sa mergem pana in Suedia ca sa vezi cum arata o societate FARA tzigani si tziganie??! :confused:

OH DA, SUEDIA!!!

Tara blondelor NATIVE , civilizatiei , bunului simt si UNDE NU VEZI CANICULA GEN 38 grade Celsius pentru vreo 2 luni fix de-an p...a !!!!!!!

Nu suport deloc bine canicula!

O DETEST!

La fel cum detest tuciurii /tiganii , si tot ce tine de TIGANEALA!

Topicul asta o "surprinde" in cea mai buna POZA!

:biggrin:

Vai RA , de ce ai adus vorba de SUEDIA tocmai pe un topic despre respingatorii de tigani?!?!?!

DE CE??!?!?!?

Asta-i "lovitura sub centura"...

:chair:

Puiutz....cand te vei face mare, vei vedea ca viata nu e deloc asa cum o vezi tu acum....

"nenea" , da' cati ani ai?

pune si o poza , ca m-ai facut curios!

TOT RESPECTUL! :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OH DA, SUEDIA!!!

Tara blondelor NATIVE , civilizatiei , bunului simt si UNDE NU VEZI CANICULA GEN 38 grade Celsius pentru vreo 2 luni fix de-an p...a !!!!!!!

Nu suport deloc bine canicula!

O DETEST!

La fel cum detest tuciurii /tiganii , si tot ce tine de TIGANEALA!

Topicul asta o "surprinde" in cea mai buna POZA!

:biggrin:

Vai RA , de ce ai adus vorba de SUEDIA tocmai pe un topic despre respingatorii de tigani?!?!?!

DE CE??!?!?!?

Asta-i "lovitura sub centura"...

:chair:

"nenea" , da' cati ani ai?

pune si o poza , ca m-ai facut curios!

TOT RESPECTUL! :beer:

Oricum, mai multi ca tine....uita-te in profil...nu e secret.

Iar poze....de ce??? putem bea o bere oricand....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Puiutz....cand te vei face mare, vei vedea ca viata nu e deloc asa cum o vezi tu acum.... "

Cand vor fi mari copii nostri ce fel de viitor vor avea ? Nu zic de tine, zic de generatia noastra... Asta trebuie sa gandim in perspectiva, se numeste scenariu pe termen lung... vorba lu Cesar... exercitiu de inaginatie :thumbsup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gilbertinos a luat un pic de warn pt limbaj jignitor.....nu-mi place cineva care nu joaca fair, si jicneste, prea le stie el pe toate...daca venea cu argumente nici nu-l sanctionam, da ma enerveaza la maxim "batrani" d-astia atotstiutori care, presupunand prin absurd, chiar daca o vazut o lume intreaga, au vazut-o degeaba daca nu pot da un sfat onorabil si ferm, si care sa stea in banca lor daca HABAR NU AU SA DEA UN SFAT PERTINENT, DECI CU ARGUMENTE LOGICE!!!

Postul pt care a luat warnul a fost un exemplu de o tziganeala perfecta! :verymad:

OH DA, SUEDIA!!!

Tara blondelor NATIVE , civilizatiei , bunului simt si UNDE NU VEZI CANICULA GEN 38 grade Celsius pentru vreo 2 luni fix de-an p...a !!!!!!!

Nu suport deloc bine canicula!

O DETEST!

La fel cum detest tuciurii /tiganii , si tot ce tine de TIGANEALA!

Topicul asta o "surprinde" in cea mai buna POZA!

:biggrin:

Vai RA , de ce ai adus vorba de SUEDIA tocmai pe un topic despre respingatorii de tigani?!?!?!

DE CE??!?!?!?

Asta-i "lovitura sub centura"...

:chair:

"nenea" , da' cati ani ai?

pune si o poza , ca m-ai facut curios!

TOT RESPECTUL! :beer:

Pai nah, d-aia am adus discutia pt ca ESTE TARA UNDE SE PARE CA O SA EMIGREZ DIN TZIGANIA ASTA DE RRROMANESIE!!! ....deci nu se mai poate trai in tzara asta chiar daca ai bani cat de cat....oricand risti sa ajungi la sapa de lemn aici, si in plus calitatea vietii care nu mai tine deja de avere, si anume in sensul ca si daca ai milioane, tot prin drumul cu gropi tre sa treci, tot de o servire de rahat ai si la cele mai pretentioase hoteluri, sau cluburi, tot risti sa intre in tine cocalaru cu "hopalu de 1.6" cu nr de Francia in tine, cand e nunta manelele canta toata noaptea la vecinu fara sa-i poti face mare lucru, daca ai de-a face cu sistemul birocratic, ti-ai gasit servici de 12 ore pe zi, samdp.... si cel mai grav nu poti spera la mai bine, si va zic un secret va fi tot mai rau....muuuult mai rau!!!

Pe cand dincolo ai o slujba, chiar si aia de o refuza toti acolo, esti RESPECTAT, si poti trai DECENT.....pe cand aici constitutia ne asigura un trai deCENT.... :treaten:

Da-i pace, sunt pline forumurile din tara asta de preaintelijenti ca el..... :thumbdown:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba aici de combatut rasizmul, chiar si asa, pana la urma chiar daca nu e bun e necesar....e ca o injectie antitetanos data societatii de cele mai multe ori....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba aici de combatut rasizmul, chiar si asa, pana la urma chiar daca nu e bun e necesar....e ca o injectie antitetanos data societatii de cele mai multe ori....

Se pare ca nenea nu a avut altercatii sau incidente cu tiganii, nu a luat nici macar o data un pumn in gura ca avea un telefon mai nu stiu cum...sau avea portofelu prea proeminent in buzunaru din spate de la blugi sau pur si simplu ca asa vrea muschiu' lor. Buna asra cu anitetanosu' cam asa sta treaba. Daca ai un ciocan destul de mare pana la urma o sa poti sa darami zidu fiind el si de beton armat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa inchei, vazand ca se pune pumnul in gura cand incerc sa combat rasismul, am decis sa nu mai raspund nimanui pe acest topic...

Nu-ti baga nimeni pumnul in gura, pur si simplu l-ai jignit pe om. Esti binevenit sa zici orice, dar nu uita ca tu ai trait alte timpuri, si de la individ la indivit variaza experientele, poate tu te-ai inteles cu ei, noi nu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti baga nimeni pumnul in gura, pur si simplu l-ai jignit pe om. Esti binevenit sa zici orice, dar nu uita ca tu ai trait alte timpuri, si de la individ la indivit variaza experientele, poate tu te-ai inteles cu ei, noi nu :)

Deus ce probleme ai avut? zi-m imie ca ii omor pe toti sa moara sa faca...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti baga nimeni pumnul in gura, pur si simplu l-ai jignit pe om. Esti binevenit sa zici orice, dar nu uita ca tu ai trait alte timpuri, si de la individ la indivit variaza experientele, poate tu te-ai inteles cu ei, noi nu :)

"tiganii nu citeste topicurile de astea... t'aves bahtalo ai lovalo"

eu nu pot fi decat de acord cu tine si in final chiar sa te compatimesc daca ai avut experiente nasoale cu tiganii. si eu am avut experiente nasoale cu tiganii. dar am avut experiente si mai nasoale cu kokalarii romani. cu nesimtitii cu bani si gipane am avut experiente chiar mai nasoale. tupeu si nesimtire fantastica.

in fine putem face si un topic cu moduri de exterminare ale kokalarilor nesimtiti... scuzati pleonasmul.

ma iertati ca mai pun si eu un post ici colo dar nu pot decat sa fiu uluit de cum se ingrasa topicul fara a avea nici o concluzie nemaivorbind de solutii :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"tiganii nu citeste topicurile de astea... t'aves bahtalo ai lovalo"

eu nu pot fi decat de acord cu tine si in final chiar sa te compatimesc daca ai avut experiente nasoale cu tiganii. si eu am avut experiente nasoale cu tiganii. dar am avut experiente si mai nasoale cu kokalarii romani. cu nesimtitii cu bani si gipane am avut experiente chiar mai nasoale. tupeu si nesimtire fantastica.

in fine putem face si un topic cu moduri de exterminare ale kokalarilor nesimtiti... scuzati pleonasmul.

ma iertati ca mai pun si eu un post ici colo dar nu pot decat sa fiu uluit de cum se ingrasa topicul fara a avea nici o concluzie nemaivorbind de solutii :)

Dezbatem problema. De iertat eu unul nu te iert :P Cred eu ca oricine a avut macar odata o experienta nasoala cu tiganii sau cocalarii tiganizati, ca doar despre asta era tema topicului, si partea cea mai nasoala e ca nu ai ce sa faci in privinta asta, nu cred ca exista o solutie. Educarea maselor ar fi un inceput dar se poate dovedi la fel de anevoiasa ca si incercarea educarii meselor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezbatem problema. De iertat eu unul nu te iert :P Cred eu ca oricine a avut macar odata o experienta nasoala cu tiganii sau cocalarii tiganizati, ca doar despre asta era tema topicului, si partea cea mai nasoala e ca nu ai ce sa faci in privinta asta, nu cred ca exista o solutie. Educarea maselor ar fi un inceput dar se poate dovedi la fel de anevoiasa ca si incercarea educarii meselor.

mah.. exista o solutie. si e chiar la indemana. doar ca nu o sa convina la FOARTE multa lume. se cheama pumnul de fier al legii.

pe vremea lui ceasca nu comenta nimeni cand aparea nenea militianul ca-ti lua-i o cafteala de nu te vedeai.

mai tineti minte cum inghetau banditii cand intra seriful in carciuma (cand seriful era John Wayne of course). nu misca unul sau daca misca, misca mort...

acu nu mai ai voie sa bati cocalarul sau tiganul ca te da in judecata si te dau afara. basca iti da el palme si suturi in kur. daca scoti pistolul se cheama ca faci abuz si asa mai departe.

daca s-ar modifica legea in sensul in care politia ar avea voie sa dea cafteala si s-ar face o selectie pentru politai sa fie mai Chuck Norris asa, garantat in cateva luni cocalarii ar disparea si tiganii s-ar cumintii...

IATA SOLUTIA!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezbatem problema. De iertat eu unul nu te iert :P Cred eu ca oricine a avut macar odata o experienta nasoala cu tiganii sau cocalarii tiganizati, ca doar despre asta era tema topicului, si partea cea mai nasoala e ca nu ai ce sa faci in privinta asta, nu cred ca exista o solutie. Educarea maselor ar fi un inceput dar se poate dovedi la fel de anevoiasa ca si incercarea educarii meselor.

DA , asa-i ! Eu : mi-a fost strambat nasul in parcul Nicolae Balcescu din Focsani pe cand aveam vreo 12 ani pentru ca n-am avut "o tigara"...

Mi-a pus unul cutitul la gat ca sa-i dau tot ce aveam la mine si mi-a luat un inel de argint ...

Am fost depasit de o dacie berlina alba de Ilfov si mi-a f...t ala o frana in fata DUPA ce m-a depasit de l-am ocolit milimetric+ franat ...

Iar toti din masina(tigani , lojic) erau cu "degetelul mijlociu" pe sus...

Eu ce sa mai zic?! Decat WTF?! :blink: Mi-am vazut de drum , lasandu-i pe ei sa se DUCA DRACULUI cu tot cu dacioasa lor...

Dar n-am oprit!

Oricum ar fi , tiganii fac numai belele!

Cine zice altfel , ori e si el tigan , ori are afaceri cu ei si , e pupincurist notoriu!

mah.. exista o solutie. si e chiar la indemana. doar ca nu o sa convina la FOARTE multa lume. se cheama pumnul de fier al legii.

pe vremea lui ceasca nu comenta nimeni cand aparea nenea militianul ca-ti lua-i o cafteala de nu te vedeai.

mai tineti minte cum inghetau banditii cand intra seriful in carciuma (cand seriful era John Wayne of course). nu misca unul sau daca misca, misca mort...

acu nu mai ai voie sa bati cocalarul sau tiganul ca te da in judecata si te dau afara. basca iti da el palme si suturi in kur. daca scoti pistolul se cheama ca faci abuz si asa mai departe.

daca s-ar modifica legea in sensul in care politia ar avea voie sa dea cafteala si s-ar face o selectie pentru politai sa fie mai Chuck Norris asa, garantat in cateva luni cocalarii ar disparea si tiganii s-ar cumintii...

IATA SOLUTIA!

:taunt: Hai dom'le , ca visezi frumos! OBSCEN de frumos...

EU zic asa : in urmatorii maxim 10 ani ne incaleca tiganii si devenim o minoritate!

:ranting:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e simplu, Dark Rider. Baga tare si fa tu mai multi copii ca ei!

:biggrin: DA, usor de zis , foarte greu de pus in practica!

Pai aici e problema: tiganii se f... ca iepurii si isi cresc puradeii prin mijloace necinstite (furat etc...) , pe cand romanul munceste pentru ceea ce are, NU FURA! (sau daca fura nu in halul in care o fac TOTI tiganii).

Acum zi-mi tu cum intretii 5 copii CA ROMAN ?

Numai daca ai "gandit-o bine" inainte poti sa zici ca iti cresti copii , si le oferi un viitor si o educatie buna!

Din pacate unii au copii pe care nu-i merita, iar altii isi doresc un copil(si detin toate mijloacele pentru a-i oferi o educatie si un viitor BUN , dar... cine stie de ce nu reusesc sa aiba unul! ) .

Eu nu ma simt in stare si destul de responsabil pentru a avea o familie/nevasta/copil... (ZIC UNUL , nu 2, 3 etc... :biggrin: ).

E posibil sa fie de vina si lenea mea , antipatia ce o am fata de munca si in general ANGAJATORI , si cand ma gandesc pe ce lume vine un copil in ziua de azi... mai bine nu! :tongue:

Apropos : iti place nepoata mea? are 2 zile :yahoo:

SI DUPA CUM SE POATE OBSERVA E ALBA-ALBA! (nici nu se putea altfel dintre o bruneta cu ochii verzi si un mascul putin saten). :cool:

Stiti care-i problema cu romanii?

Pana si in imnul nostru suntem "descrisi" ca prosti facuti gramada : "Desteapta-te romane din somnul cel de moarte" - tradus : "Trezeste-te romane din prostia crasa"...

"ACUM ORI NICIODATA" - Eu cred ca niciodata nu le va veni mintea la cap romanilor...

Ne calca toti pe cap si niciunul nu zice nici "car" ... :bash:

Ne meritam soarta , daca suntem asa de momai si permitem orice tiganilor!

Cine-i bun e prost! :read:

Parca parca incep sa-mi placa nazistii :D

post-2120-036177800 1285142370_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina nepoata, sa-ti traiasca! Acum ai vazut cum stiu sa faca altii, fa si tu! :) Apropo de crescut copii, crede-ma ca stiu si pe pielea proprie, si din ce au facut altii. Eu am doi, mari deja, si ca exemplu extrem am un prieten care a crescut 4 si s-a descurcat admirabil, desi nu a fost niciodata un om bogat. Sunt insa de acord cu tine ca nu poti sa concurezi cu tiganii, la partea asta a fost o gluma. Atat ca la ei actioneaza si selectia naturala, multi se "uzeaza" prematur: ca sugari sunt purtati in brate la cerseala, cand cresc nitel stau mai mult in curu' gol, iarna-vara, apoi fetele trec la produs la tiristi si cand le trece vremea trec la marirea productiei de puradel la hectar, ceea ce nu e chiar cea mai usoara treaba pentru organismul lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca nepotica Ridere!

multumesc multumesc! Cat despre copii , nu stiu ce sa zic...

Mai zicea un amic de-a meu ce de-abia pe la 39 ani a facut si el un copil : "Mah nene,decat sa-mi bat joc si de nevasta si de copil si de mine , mai bine imi bat joc numai de mine si cand o sa ma simt in stare atunci incerc sa fac un copil!" :biggrin:

MI-A RAMAS IN CAP ce-a spus el...

Mai bine mai putin da' mai bun decat mult si aiurea...

Faina nepoata, sa-ti traiasca! Acum ai vazut cum stiu sa faca altii, fa si tu! :) Apropo de crescut copii, crede-ma ca stiu si pe pielea proprie, si din ce au facut altii. Eu am doi, mari deja, si ca exemplu extrem am un prieten care a crescut 4 si s-a descurcat admirabil, desi nu a fost niciodata un om bogat. Sunt insa de acord cu tine ca nu poti sa concurezi cu tiganii, la partea asta a fost o gluma. Atat ca la ei actioneaza si selectia naturala, multi se "uzeaza" prematur: ca sugari sunt purtati in brate la cerseala, cand cresc nitel stau mai mult in curu' gol, iarna-vara, apoi fetele trec la produs la tiristi si cand le trece vremea trec la marirea productiei de puradel la hectar, ceea ce nu e chiar cea mai usoara treaba pentru organismul lor.

Cat despre tigani si tiganci...

Sa faca ce vor , din partea mea sa dispara toti intr-o secunda!

As fi cel mai fericit! :scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc multumesc! Cat despre copii , nu stiu ce sa zic...

Mai zicea un amic de-a meu ce de-abia pe la 39 ani a facut si el un copil : "Mah nene,decat sa-mi bat joc si de nevasta si de copil si de mine , mai bine imi bat joc numai de mine si cand o sa ma simt in stare atunci incerc sa fac un copil!" :biggrin:

MI-A RAMAS IN CAP ce-a spus el...

Mai bine mai putin da' mai bun decat mult si aiurea...

Cat despre tigani si tiganci...

Sa face ce vor , din partea mea sa dispara toti intr-o secunda!

As fi cel mai fericit! :scooter:

La Multi Ani nepotelei. Adevar graiesti, de ce sa faci un copil cand nu ai cu ce sa il intretii, eu sunt inca tanar, da ma gandesc cum ma simteam eu cand eram mic si vedem prin vitrinte tot felu de cacaturi si ai mai imi ziceau ca nu e momentul acum, pai cum sa ii zic eu copilului meu tati nu am bani sa iti iau masinuta sau papusi, sau si mai rau sa ma gandesc ce ii dau de mancare, aveam o cunostinta care zicea ca virgula copiii se cresc cu dragoste, nu poti sa ii zici copilului cand ii e foame si frigideru gol tati te iubesc mult chiar nu tine de foame. Ce e mai trist ca sunt multe familii care sunt in situatia sa nu aibe ce sa manance. Cum dracu sa faci un copil pe vremea asta? pentru ce? sa il chinui si pe el la fel cum te chinuie pe tine viata de zi cu zi...no way

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. DA, usor de zis , foarte greu de pus in practica!

2. tiganii se f... cu iepurii

3. sau daca fura nu in halul in care o fac TOTI tiganii.

4. Acum zi-mi tu cum intretii 5 copii CA ROMAN ?

5. Din pacate unii au copii pe care nu-i merita, iar altii isi doresc un copil(si detin toate mijloacele pentru a-i oferi o educatie si un viitor BUN , dar... cine stie de ce nu reusesc sa aiba unul! ).

6. Eu nu ma simt in stare si destul de responsabil pentru a avea o familie/nevasta/copil... E posibil sa fie de vina si lenea mea , antipatia ce o am fata de munca.

7. Eu cred ca niciodata nu le va veni mintea la cap romanilor...

1. Corect. Manuela nu ...... se umfla.

2. Hai ca iti fac eu cadou un iepure. Dar ma lasi fa filmez. :thumbup:

3. Ani in urma ies ieu de la aeroport si politia acolo nu ma lasa sa ies la sosea pe jos dar vad un tigan bine in parcare si ii zic sa ma duca si pe mine pana .... oriunde la sosea. Bun, pun bagajul si sui in masina si eu il observam pe el si el pe mine. Era clar ca nu sunt localnic. Ii zic ca spre Ploiesti vreau sa merg si el mergea pana la Romanesti si tragem la restaurantul de pe dreapta. Ne asezam la masa si eu cu ochii pe masina discret si el tot vb. Se scuza si merge undeva ca se cunostea cu oameni si eu tot cu ochii pe masina sa observ miscarile.

Se intoarce si ni se serveste masa si tot vb ma intreaba cum de nu imi este teama sa nu imi fure bagajele ca e clar ca sunt venit de departe.

Sa se simta bine i-am raspuns ca arata a om de incredere si cine ar vrea hainele mele amarate la care el a zambit si ma sfatuit sa fiu mai atent.

Asa ca nu TOTI fura si cu precautia ofera increderea unuia ca sa vezi si tu.

4. Pai tata a crescut 8 nu 5 si toti sunt educati si la casa lor cu familii care mai de care.

5. Nu esti tu capabil sa decizi care si cum. Fiecare are exact ce merita.

6. Sinceeritatea este o calitate pe care TU o ai.

7. Fi tu primul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Corect. Manuela nu ...... se umfla.

2. Hai ca iti fac eu cadou un iepure. Dar ma lasi fa filmez. :thumbup:

3. Ani in urma ies ieu de la aeroport si politia acolo nu ma lasa sa ies la sosea pe jos dar vad un tigan bine in parcare si ii zic sa ma duca si pe mine pana .... oriunde la sosea. Bun, pun bagajul si sui in masina si eu il observam pe el si el pe mine. Era clar ca nu sunt localnic. Ii zic ca spre Ploiesti vreau sa merg si el mergea pana la Romanesti si tragem la restaurantul de pe dreapta. Ne asezam la masa si eu cu ochii pe masina discret si el tot vb. Se scuza si merge undeva ca se cunostea cu oameni si eu tot cu ochii pe masina sa observ miscarile.

Se intoarce si ni se serveste masa si tot vb ma intreaba cum de nu imi este teama sa nu imi fure bagajele ca e clar ca sunt venit de departe.

Sa se simta bine i-am raspuns ca arata a om de incredere si cine ar vrea hainele mele amarate la care el a zambit si ma sfatuit sa fiu mai atent.

Asa ca nu TOTI fura si cu precautia ofera increderea unuia ca sa vezi si tu.

4. Pai tata a crescut 8 nu 5 si toti sunt educati si la casa lor cu familii care mai de care.

5. Nu esti tu capabil sa decizi care si cum. Fiecare are exact ce merita.

6. Sinceeritatea este o calitate pe care TU o ai.

7. Fi tu primul.

Tu , parca ajunsesi la 100 warn , cica erai bannat , cica...

flaming ciuciu , trolling cangi ... cesare vino tu cu niste "completari" ca era cam lunga lista aia...

HALAL REGULAMENT AL FORUMULUI!

Viespare , poti sa-i dai foc inainte sa-l tiparesti...

:dry:

p.s. : CA SA NU MAI ZIC : PARCA O DADUSEM LA PACE , NU "NENEA ANDREI?" ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Corect. Manuela nu ...... se umfla.

2. Hai ca iti fac eu cadou un iepure. Dar ma lasi fa filmez. :thumbup:

3. Ani in urma ies ieu de la aeroport si politia acolo nu ma lasa sa ies la sosea pe jos dar vad un tigan bine in parcare si ii zic sa ma duca si pe mine pana .... oriunde la sosea. Bun, pun bagajul si sui in masina si eu il observam pe el si el pe mine. Era clar ca nu sunt localnic. Ii zic ca spre Ploiesti vreau sa merg si el mergea pana la Romanesti si tragem la restaurantul de pe dreapta. Ne asezam la masa si eu cu ochii pe masina discret si el tot vb. Se scuza si merge undeva ca se cunostea cu oameni si eu tot cu ochii pe masina sa observ miscarile.

Se intoarce si ni se serveste masa si tot vb ma intreaba cum de nu imi este teama sa nu imi fure bagajele ca e clar ca sunt venit de departe.

Sa se simta bine i-am raspuns ca arata a om de incredere si cine ar vrea hainele mele amarate la care el a zambit si ma sfatuit sa fiu mai atent.

Asa ca nu TOTI fura si cu precautia ofera increderea unuia ca sa vezi si tu.

4. Pai tata a crescut 8 nu 5 si toti sunt educati si la casa lor cu familii care mai de care.

5. Nu esti tu capabil sa decizi care si cum. Fiecare are exact ce merita.

6. Sinceeritatea este o calitate pe care TU o ai.

7. Fi tu primul.

Alta cioara rlf.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...