Mergi la conţinut

Ciinii Vagabonti.


swastik

Recommended Posts

Nu , nu e greu. Dar e foarte usor sa fii un taran oparit care se baga in seama aiurea. Oricum , ma poti intreba cit sint de r... la un vitor festival si iti voi explica cu exemple.

Acum am vazut ce-mi doresti(nou nascuti). Parerea mea e ca ai cam belit-o , dar , dupa cit de secretos esti in privinta pozei de la profil , s-ar putea sa scapi , asa , ca sobolanu'.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu , nu e greu. Dar e foarte usor sa fii un taran oparit care se baga in seama aiurea. Oricum , ma poti intreba cit sint de r... la un vitor festival si iti voi explica cu exemple.

Acum am vazut ce-mi doresti(nou nascuti). Parerea mea e ca ai cam belit-o , dar , dupa cit de secretos esti in privinta pozei de la profil , s-ar putea sa scapi , asa , ca sobolanu'.

Smecherie romaneasca de 2 bani. Copil de 4 clase ras in cap precum becul de 15w care palpaie fara a produce multa lumina. Idiotule , ma numesc Oresti Marmara . Asta ca sa nu gandesti prea mult , caci filamentul e firav.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Swastik: ti-ai deschis un topic pe forum de motociclism sa te lauzi ca ai omorat 20 de caini?

ori te plictisesti rau, rau ori aveai chef de scandal dar nu esti in stare s-o faci decat din spatele tastaturii.

bravo! esti mare!

si daca vrei sa ma gasesti, zi-mi si aranjam, nicio problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este o uriasa rusine. ma scarbeste lipsa de reactie a multor oameni ce pareau civilizati. ma scarbeste lipsa de reactie a lui noni, ma scarbeste faptul ca cesar a omorat si el. este o rusine imensa acest topic si reactiile majoritatii arata ca mlastina in care ne tavalim este pe deplin meritata. rusine.

ma simt rusinat ca sunt motociclist. cum nu vreau sa fiu asociat cu acest grup pe mai departe, am sa plec in scurta vreme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! cum tratează problema aceasta oamenii civilizați, și cum credeți ca ar reacționa aceeași oameni la aceeași, sa recunoaștem totuși, problemă, dacă ar avea-o în propria lor curte, Resurse $$$ disponibile included.

(întrebarea NU este pusa la modul ce as face dacă as avea un miliard de euro)

Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni nu trebuie sa ne certam intre noi pentru o problema pe care autoritatile (inca din anii '80 de cand cu demolarea caselor pentru a face blocuri) au lasat-o nerezolvata (alaturi de altele foarte importante-scoli,spitale,infrastructura rutiera,protectia adevarata a mediului) fiind preocupati (indiferent de "culoare" politica de stim noi prea bine ce -umplerea propriilor burti si buzunare -"sa manaca si burta lor ceva")

@Viesparu- nu te supara pe faptul ca uneori oamenii mai fac si glume si sunt sigur ca acei oameni nu sunt asa cum crezi.

De asemenea as baga mana in foc ca Swastik,Cesar,Eliadar si Lionofjudah nu sunt persoane sadice care omoara din placere.

Ei doar trag un semnal de alarma asupra unui fenomen Real care a ajuns la aceste dimensiuni datorita unor autoritati Indiferente si la aceasta problema (ca de altfel indiferenta si la problema scolilor,spitalelor,infrastructurii rutiere,protectiei reale a mediului).

Noi NU trebuie sa ne certam/batem intre noi pentru ca asta convine de minune acestor autoritati indiferente."Divide et impera"-Dezbina-i si-i vei stapani.Din contra.Trebuie sa fim uniti si sa face presiune asupra acelorasi "aceste autoritati indiferente" pentru a ameliora macar problema.

Eu NU cred ca Lionofjudah,Cesar,Swastik si Eliadar(desi personal cunosc doar pe Cesar si Eliadar) sunt persoane care ucid de placere animale.

Ei doar au tras un semnal de alarma asupra faptului ca aceasta problema (avand deja destule altele pe cap din pacate) a ajuns la o magnitudine cam periculoasa .

Oamenii vor si simt ca o Datorie sa isi Apere Sotia,Copilul,Mama,Tatal,Sora,Fratele,Bunicul,Bunica,prietenii apropiati si de o viata si de asemenea Sa Fereasca sa Faca Vreun Rau Unei Fiinte Nevinovate.

Eu cred ca sunt persoane La Fel De Bine Intentionate ca si Viesparu .

@Pushu-nu are sens sa ameninti persoane pe care le cunosti doar in mod virtual.Iti spun din proprie experienta ca te poti "frige".E un sfat amical si dezinteresat.

Nu are sens sa ne certam intre noi cand Altii sunt de vina-"aceste autoritati indiferente"

O seara cat mai buna tuturor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o mare diferenta intre auto aparare si a iesi cu bata pt a ucide 20 de vieti care nu au contribuit cu absolut nimic la starea 'ta' de imbecil.

O viata este o viata chiar daca nu este reprezentata de animalul suprem - omul.

Daca un copil il rupe in bataie pe al meu la scoala , ma duc si omor 20 de copii nevinovati?, sau nu are relevanta ca vb despre copii si nu caini? Multi dintre acei patrupezi sunt mult mai destepti decat handicapatii nostri care nu stiu sa traverseze pe trecerea de pietoni precum animalele acelea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am omorat un caine turbat. Aveam 12 ani. Stiam de la taica-meu ca sunt periculosi si trebuie sa fie eliminati. Atat.

Era sa accidentez sau poate sa ucid o tanara femeie din cauza unor caini fara stapan. Atat.

Daca le va veni timpul haitelor de la mine din cartier nu e nimic de lauda in asta. Se va intampla sau nu. Am mai omorat animale, nu e ceva placut, nu e un gest memorabil. Ce ramane in memorie depinde foarte mult de arma pe care o ai in mana si distanta la care te afli fata de animalul ucis. Atat.

Nu mai plangeti ca babele si nu va mai suparati ca blegii si smardoii de cateva parale. Daca aveti probleme invatati sa vi le rezolvati cat mai simplu siguri. :D

P.S.

old school, nu stiam ca frecventezi si Pro-Bike :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am omorat un caine turbat. Aveam 12 ani. Stiam de la taica-meu ca sunt periculosi si trebuie sa fie eliminati. Atat.

Era sa accidentez sau poate sa ucid o tanara femeie din cauza unor caini fara stapan. Atat.

Daca le va veni timpul haitelor de la mine din cartier nu e nimic de lauda in asta. Se va intampla sau nu. Am mai omorat animale, nu e ceva placut, nu e un gest memorabil. Ce ramane in memorie depinde foarte mult de arma pe care o ai in mana si distanta la care te afli fata de animalul ucis. Atat.

Nu mai plangeti ca babele si nu va mai suparati ca blegii si smardoii de cateva parale. Daca aveti probleme invatati sa vi le rezolvati cat mai simplu siguri. :D

P.S.

old school, nu stiam ca frecventezi si Pro-Bike :P

O parere in plus nu strica nici odata. :)

Sti de fapt ce ma deranjeaza pe mine in toata treaba asta cu cainii? Nicidecum faptul ca unul sau 2 au decis sa ne arate cat de ,cum spui tu , smardoi sunt ei fata de un caine sau 20 . Ce ma deranjeaza este ca la noi , la ROMANI nu o sa ai vreo data ocazia de a citi un topic cum swatika asta se duce si il linseaza pe Basescu pt ca a dat nu stiu ce lege sau pe nu stiu ce parlamentar care a furat 250 milioane de euro din banii nostri sau asa mai departe.. DE CE? Deoarece nu are COAIELE necesare (cu toate ca are poza nud cu semi muchi si ceva par la avatar) sa faca un sacrificiu de sine de acest gen pt binele romanilor, pt binele sau , pt bunastarea familiei sale. Nu are COAIE - punct. Are 2 oua mici din nastere cu care omoara caini , cu care ma injura pe mine, pe tine, cu care se duce dupa el in germania si fura din casele oamenilor. 2 oua mici cu care se lauda si ameninta fara valoare in stanga si in dreapta si nu face altceva decat sa ne reaminteasca ca suntem ROMANI>

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am omorat un caine turbat. Aveam 12 ani. Stiam de la taica-meu ca sunt periculosi si trebuie sa fie eliminati. Atat.

Cesar... esti sigur ca era turbat?... poate ai omorat din greseala un caine balos! :D

p.s. scuzeee inca o data dar eu nu pot trata acest topic la modul serios. este o tampenie si daca o tratez hazliu pot accepta aberatiile de pa aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cesar... esti sigur ca era turbat?... poate ai omorat din greseala un caine balos! :D

p.s. scuzeee inca o data dar eu nu pot trata acest topic la modul serios. este o tampenie si daca o tratez hazliu pot accepta aberatiile de pa aici

corect , hai sa schimbam subiectul. Cand va vad pe cheia? Am dat 1098'ul dar ma dau cu un softtail anul asta :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Pushu-nu are sens sa ameniti persoane pe care le cunosti doar in mod virtual.Iti spun din proprie experienta ca te poti "frige".E un sfat amical si dezinteresat.

Asta ai inteles tu?! :blink:

Eu cred ca e doar un om care sufera de PMS si avea nevoie de distractie.

Acum, fiecare se distreaza cum vrea...cum poate.

PMS = Parked Motorcycle Syndrom

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mamaaa ce roman fluviu.... Swastik, ai un fel aparte de a ridica teme. Daca incepeai tema cu "ce ne facem cu cainii care sar la roti", iesea o tema normala, cred. De fapt cred ca a si fost una. Oricum, indiferent de cat de justificat ai fi omorat 20 de caini, nu e motiv de lauda. This sucks!

In principiu urasc cainii care sar la roti, desi iubesc cainii in general. E un act de agresiune impotriva mea, care ma si pune in pericol, deci cred eu ca e normal sa ii urasc pentru asta. Fara "roti" reusesc sa ma imprietenesc cu majoritatea cainilor sau cel putin gasesc o solutie pasnica pentru a evita situatiile conflictuale.

Pe roti, din pacate situatia este total diferita:

- am fost muscat o data de un caine cunoscut, obisnuit cu mine de cativa ani, pe care cu cinci minute in urma il mangaiasem. Singurul motiv: incalecasem pe motor. Nu l-am provocat, nu l-am speriat cu zgomotul motorului. M-a atacat miseleste pe la spate, din mers, fara sa latre sau sa semnaleze cumva. Am aflat apoi ca e distractia lui e sa atace biciclisti si motociclisti. "Trebuia sa stii asta" mi-a zis stapanul.

- singura ocazie din viata mea cand mi-am pierdut cunostinta a fost cand m-a atacat un caine al unei spalatorii auto in timp ce treceam in fata ei. M-a trantit, am terfelit si motorul si nici acum nu stiu ce s-a intamplat cu mine in urmatoarea jumatate de ora. M-a costat 2 saptamani in gips in urma unei fracturi de clavicula, adaugata comotiei care m-a facut KO.

Ce zici Viespare, mai e cazul sa intorc si celalalt obraz? Nu am omorat niciodata deliberat un caine, accidental am lovit un idiot de pekinez care a sarit prea hotarat la roata masinii si si-a bagat singur capul sub cauciuc, dar de cand cu incidentele astea reflexul meu (niciodata finalizat) e sa intorc botul masinii sau al motorului catre cainele care ma ataca. Daca as putea sa montez un sistem care sa le stropeasca spray paralizant fara sa imi fac mie rau, as face-o oricand.

Pana la urma e simplu si absolut natural: un animal care ma ataca neprovocat devine inamic si instinctul meu imi cere sa ma apar... Civilizatia imi revine dupa ce imi trece adrenalina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect , hai sa schimbam subiectul. Cand va vad pe cheia? Am dat 1098'ul dar ma dau cu un softtail anul asta :D

oh Doamne!... finally makes sense!

te iubesc Oresti ca m-ai scos din nebunia asta!... io as veni maine pe cheia dar este al naibii de frig!

nu am apucat sa-ti zic ca mi-am luat si un enduro-touring (BMW F650) si-s innebunit sa-l testez!

oricum abea astept sa te vad. o sa vorbesc acolo si pentru o cazare ca nu mai vreau sa ma reintorc acasa in aceeasi zi.

poate iti aduci aminte ca unul din incepatorii cu care am fost anul trecut a facut accident la intoarcere.

e obositor sa faci drumul ala ca incepator si sa te mai si intorci. cred ca si-a pierdut concentrarea ca a fost accident la viteza mica (nu avea nici 30km/h) dar a scapat-o in bara din spate a unei masini... (accident usor).

deci ne vezi pe cheia prin martie -sper! (ala asta mi-am pus si manere incalzite :D )

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ cateva urme de deruta in discutiile noastre. Se cheama vicii de comunicare. Unii nu stiu ce-s alea, si cei care stiu ce sunt nu sufla o vorba.

Despre ce discutam? Despre faptul ca ne face placere sa omoram caini? Discutam despre problemele pe care ni le fac cainii fara stapan? Discutam despre civilizatie?

Despre ce discutam?

Sa ne hotaram despre ce e vorba si apoi cu sigurata o sa ne intelegem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oh Doamne!... finally makes sense!

te iubesc Oresti ca m-ai scos din nebunia asta!... io as veni maine pe cheia dar este al naibii de frig!

nu am apucat sa-ti zic ca mi-am luat si un enduro-touring (BMW F650) si-s innebunit sa-l testez!

oricum abea astept sa te vad. o sa vorbesc acolo si pentru o cazare ca nu mai vreau sa ma reintorc acasa in aceeasi zi.

poate iti aduci aminte ca unul din incepatorii cu care am fost anul trecut a facut accident la intoarcere.

e obositor sa faci drumul ala ca incepator si sa te mai si intorci. cred ca si-a pierdut concentrarea ca a fost accident la viteza mica (nu avea nici 30km/h) dar a scapat-o in bara din spate a unei masini... (accident usor).

deci ne vezi pe cheia prin martie -sper! (ala asta mi-am pus si manere incalzite :D )

Cu putin noroc , in mai o sa am un Triumph Scrambler :D, cu care intentionez sa fac ceva serpentine. Daca nu ajunge, merg cu harleyul de 360kg. Nu va faceti griji, nu ma veti prinde. LOOOL

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ cateva urme de deruta in discutiile noastre. Se cheama vicii de comunicare. Unii nu stiu ce-s alea, si cei care stiu ce sunt nu sufla o vorba.

Despre ce discutam? Despre faptul ca ne face placere sa omoram caini? Discutam despre problemele pe care ni le fac cainii fara stapan? Discutam despre civilizatie?

Despre ce discutam?

Sa ne hotaram despre ce e vorba si apoi cu sigurata o sa ne intelegem.

nu discutam despre nimic.

e un topic facut de plictiseala (cu titlu revoltator) care s-a infipt exact intr-o probleme spinoasa - cainii vagabonzi- ce e de facut?

topic/subiect fara de sfarsit... la fel ca topicele de uleiuri/cauciucuri moto (care's mai bune).

am scris de la inceput ca e un topic care nu ar trebui sa existe dar e iarna si ne place sa aberam.

e ca si cum am vorbi de preacurvie in casa preotului. preotul - viesparul - in cazul acesta ne-a prins si ne-a dat pe toti afara. si cand am protestat mai in gluma mai in serios ne-a facut curvari (ucigasi de caini in fapt). ba mai mult a vrut sa-l faca pe micul chel swastik sa marturiseasca ca sa-l bage la bulau...

asa ca tati te rugam fa ordine in acest topic.

Cu putin noroc , in mai o sa am un Triumph Scrambler :D, cu care intentionez sa fac ceva serpentine. Daca nu ajunge, merg cu harleyul de 360kg. Nu va faceti griji, nu ma veti prinde. LOOOL

sa stii ca nici nu ne gandim sa te prindem! =))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

discutia a fost clara pana acum cateva posturi. despre omorarea cainilor, despre cruzime, despre cum trebuie starpiti cainii fara stapan. o discutie coerenta si impanata cu aplauze, rasete si exemple.

acum vad ca se deviaza. fireste. este o tactica obisnuita si chiar bine venita in asa caz. reveniti la ucideri, caini si acte de cruzime? sau e mai easy sa o dati pe guma si plimbari?

reamintesc: sunt pedepsite penal faptele de ucidere a cainilor si/sau cu amenda penala.cat despre intentia mea de a-l prinde pe swastik: recititi ce am scris. am subliniat ca povestea lui sa nu contina chestii ce l-ar putea incrimina. dispretuiesc atitudinea lui dar nu am incercat nici o secunda sa bag pe cineva la zdup.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu discutam despre nimic.

e un topic facut de plictiseala (cu titlu revoltator) care s-a infipt exact intr-o probleme spinoasa - cainii vagabonzi- ce e de facut?

topic/subiect fara de sfarsit... la fel ca topicele de uleiuri/cauciucuri moto (care's mai bune).

am scris de la inceput ca e un topic care nu ar trebui sa existe dar e iarna si ne place sa aberam.

e ca si cum am vorbi de preacurvie in casa preotului. preotul - viesparul - in cazul acesta ne-a prins si ne-a dat pe toti afara. si cand am protestat mai in gluma mai in serios ne-a facut curvari (ucigasi de caini in fapt). ba mai mult a vrut sa-l faca pe micul chel swastik sa marturiseasca ca sa-l bage la bulau...

asa ca tati te rugam fa ordine in acest topic.

sa stii ca nici nu ne gandim sa te prindem! =))

De acord 100%. Sunt sigur ca cei ce ajung sa citeasca pana aici , vor aprecia mult faptul ca nu mai au loc de NOI , pt a injura de o parte sau alta. Forum de motociclisti ------ PT MOTOCICLISTI>

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

discutia a fost clara pana acum cateva posturi. despre omorarea cainilor, despre cruzime, despre cum trebuie starpiti cainii fara stapan. o discutie coerenta si impanata cu aplauze, rasete si exemple.

acum vad ca se deviaza. fireste. este o tactica obisnuita si chiar bine venita in asa caz. reveniti la ucideri, caini si acte de cruzime? sau e mai easy sa o dati pe guma si plimbari?

reamintesc: sunt pedepsite penal faptele de ucidere a cainilor si/sau cu amenda penala.

exact ce-ti spuneam tati... putem sa mergem la culcare acum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...