Mergi la conţinut

Locul unde povestesc motoristele


Lila

Recommended Posts

Locul unde povestesc motoristele. Pai ce sa va mai povestesc? De exemplu mie nu-mi plac manusile moto de dama. Au degetele pres subtiri si prea lungi, probabil sa incapa si unghiutele lacuite ale motomobristelor, eu neavand unghii ma'nerveaza jumatatea aia de centimetru in capatul degetelor.

Fetelor ce ati mai gatit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt baiatul care a vrut sa se prezinte?

Camelia nu prea are masculin, dar fie.

Am 22 de ani. Am B-ul din toamna 2007 si A-ul din toamna 2009. Am un gsxr 1998 de 750 si pandesc sa-mi iau un 600rr sau r6(ce-o pica).

Dupa ce am luat carnetu m-am urcat direct pe 750 si nu...n-am avut niciun incident pana acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camelia nu prea are masculin, dar fie.

pai depinde. Numele camelia are doua origini, sau cel putin se discuta de doua, cea latina si cea legata de floare. In varianta latina a numelui, el se trage din ceea ce inseamna "ajutor de popa" (tradus de mine fara prea multa finete)si sa ne fie iertat, poate avea masculuin.

sau, poate alegi varianta florala. foarte interesanta si plina de senzualitate. totusi, ceea ce numim noi camelie, floarea a fost descoperita si descrisa prima data de Georg Joseph Kamel. aka Camellus. si uite si varianta masculina a numelui.

gata ? s-a animat destul, nu ?

s-a s-a, dar un ochi ulpav ar aprecia niste poze unde granulatia de la iso ului nu este asa vizibila. ceva cu mai mult contrast, ca potential e slava domnului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt baiatul care a vrut sa se prezinte?

Camelia nu prea are masculin, dar fie.

Am 22 de ani. Am B-ul din toamna 2007 si A-ul din toamna 2009. Am un gsxr 1998 de 750 si pandesc sa-mi iau un 600rr sau r6(ce-o pica).

Dupa ce am luat carnetu m-am urcat direct pe 750 si nu...n-am avut niciun incident pana acum.

trebuia sa fii mai atenta cand ai citit ...am spus cipoo :whistling: ia du-te putin la pagina precedenta si vei vedea singurica ...[-x

...multi inainte[si ani si km] ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ gaxel eu fiind romanca-bucuresteanca, de fel, ma refeream la nume locale. Imi pare rau ca n-am cunoscut niciun Cameliu. In legatura cu poza...e singura in care apar si eu si mobra

ai si tu dreptate. hai dinamo !!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

whistling.gif

Te-am vazut la Agipul de la Chibrit inainte sa inceapa sa ninga in decembrie,erai cu inca o fata si ea tot posesoare de motoreta.Te-am si intrebat daca motoreta este 98' te-ai uitat stramb la mine,nu stiai bineinteles ce treaba aveam sa ma bag in seama aiurea.Da eram doar curios ce rectie are o fata cand o intrebi despre motoreta,presupunand ca iti imaginai ca te intreaba unu de vroia sa te agate si care nu avea nici o treaba cu moto. in general :P Dar foarte taioasa.Si scunda :P In seara aia m-a prins ploaia pe motoreta :((

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-am vazut la Agipul de la Chibrit inainte sa inceapa sa ninga in decembrie,erai cu inca o fata si ea tot posesoare de motoreta.Te-am si intrebat daca motoreta este 98' te-ai uitat stramb la mine,nu stiai bineinteles ce treaba aveam sa ma bag in seama aiurea.Da eram doar curios ce rectie are o fata cand o intrebi despre motoreta,presupunand ca iti imaginai ca te intreaba unu de vroia sa te agate si care nu avea nici o treaba cu moto. in general :P Dar foarte taioasa.Si scunda :P In seara aia m-a prins ploaia pe motoreta :((

ti s-a parut ca m-am uitat stramb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo fetelor!!! vad o multime de fete pe motoare de 600cc, foarte tare!

Eh, o sa ajung si eu acolo cat de repede dar momentan nu am nici un stres cu motoretu meu de 125cc-sachs roadster. Mor de nerabdare sa-l prezint lumii dar inca nu am nici o poza demna de post si nu e gata nici paint-job-ul :(

Doua cuvinte despre "my pride and joy" : e mare ca volum cat un 500-600cc, are 130kg la gol si aproape 150kg la plin, are furca de 41mm si roata de 140 pe spate, motorizare yamaha virago xv 125- toate astea din fabrica. off-record : cdi de pe yamaha de 250cc si evacuare completa tot de 250 deci 2hp in plus. urmeaza o frana brembo completa, ghidon clubman si codita monopost stil norton commando. atasez 2 poze cu un exemplar identic ca model dar mai nou:

sachs1

sachs2

Foarte frumoasa alegere :thumbsup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

ti s-a parut ca m-am uitat stramb.

Uokei:) Hai sa ne mai vedem odata poate imi iese ideea din cap :)Intre timp tot GIXX de sapte juma' am si eu numa' ca-i mai tinerel,in speta din 2001.Cu un set de gume noi si mooooiiii.Cum ii place asfaltului :D You gonna take on the challenge?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 10 months later...

Salut, fetelor. Sunt motociclista din 2007 si conduc un fazer 600, dupa un gsxr 750 pe care l-am vandut acum o luna. Pentru ca dupa sase ani, ma voi intoarce in tara si am decis sa vad mai intai daca supravietuiesc. Carnetul l-am dat in Franta si toata experienta e aici, asa ca am zis sa o iau incetisor la inceput. Nu mi-ar strica niste sfaturi si iesiri in grup pana ma obisnuiesc. Voi ajunge in Bucuresti la inceputul lui iulie, sper ca mai sunteti pe acolo careva. Inteleg ca inca nu exista asociatie de fete pe motocicleta. In ceea ce ma priveste, voi fi fericita si cu niste intalniri pe doua roti, doar sa trec de prima spaima :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, fetelor. Sunt motociclista din 2007 si conduc un fazer 600, dupa un gsxr 750 pe care l-am vandut acum o luna. Pentru ca dupa sase ani, ma voi intoarce in tara si am decis sa vad mai intai daca supravietuiesc. Carnetul l-am dat in Franta si toata experienta e aici, asa ca am zis sa o iau incetisor la inceput. Nu mi-ar strica niste sfaturi si iesiri in grup pana ma obisnuiesc. Voi ajunge in Bucuresti la inceputul lui iulie, sper ca mai sunteti pe acolo careva. Inteleg ca inca nu exista asociatie de fete pe motocicleta. In ceea ce ma priveste, voi fi fericita si cu niste intalniri pe doua roti, doar sa trec de prima spaima :)

Buna,

Daca nu vor fi fetele, vor fi unii baieti prin Bucuresti si din cate am vazut, cu multa experienta! Eu consider ca nu trebuie sa te sperii, ci doar sa iti dublezi atentia si sa nu te bazezi decat pe tine. O sa fie bine! :good:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...