Mergi la conţinut

A murit Radu


valicaddy

Recommended Posts

mi-am permis sa copiez postul citit de mine in alta parte. ma injurati alta data pentru asta. alte comentarii sunt de prisos, inca nu-mi vine sa cred.

["In localitatea Manastirea. Nu departe de Dunare (pe Calarasi). Curba stransa fara vizibilitate. Un tractor pus de-a curmezisul drumului. Radu a intrat in roata din fata tractorului cu motocicleta culcata. Politia si medicii spu ca si-a rupt gatul. A intrat pe sub tractor dar n-a mai scapat. Casca are viziera rupta si nu e sparta, dar sunt urme tari pe botul ei. Experienta de peste 10 ani nu l-a ajutat cu nimic.

A lasat in urma o fetita o familie care trebuie sa-si inmormanteze copilul, un frate geaman cu care de peste 10 ani umbla in fiare si si zeci, poate sute de oameni, care au prins microbul motociclismului de la "gemeni"cu inima in jale .

Si poate putini stiu, dar cand se strica motorul de scoaa la Strajescu sau mai stiu io carui instructor, a doua zi elevii mergeau pe el pt ca il reparasera "gemenii"

Toti care il stiu sunt asteptati la garaj in giulesti unde probabil ca-si va petrece ultimele zile pe lumea asta.

In curand, detalii despre inmormantare.

Sa-i fie tarana usoara ."]

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P :( Dumnezeu sa il odihneasca in pace.... Cam asa ceva i sa intamplat si prietenului meu .Intr-o curba la dreapta spre Horezu la jumatatea curbei un criminal cu un tir pe tot drumul care iesise dupa un drum de tara .Prietenul mea a culcat motorul in ultima faza si a reusit sa treaca de el prin seantz .Nici el nu stiu cum a putut sa-l evite :((( .Astia merita impuscati pe loc fara sa mai fie anchetati .SUNT NISTE CRIMINALI .Imi pare nespus de rau :(( .Stiu ca nu avea sens sa scriu mai multe dar sa intaplat aproape cum

sa inplat la noua si nu m-am putut abtine .Sper ca ma incelegetzi . Dumnezeu sa il odihneasca in pace....:(

!!! FRATILOR USOR PE CURBA CA NU STIM CAND APARE UN CRIMINAL LA CAPATUL CURBEI !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in toata aceasta nenorocire este de vina numai POLITIA ROMANA care aplica legea dupa ureche. in zonele rurale politia este subjugata maharilor locali si nu pot aplica legea chiar daca ea este singura institutie care o reprezinta. politistii nu sunt alceva decat sclavi ai banilor si niste caini lingusitori care ar face orice pentru un os aruncat in scarba. in cacatul asta de tara nu exista lege decat pentru amarati. la dracu cu politia care ascunde dovezi,care isi bate joc de noi,sa se aleaga prafu de politistii care incalca legea si ling picioarele bestiilor pline de bani. MOARTE GABORILOR . Radu a murit nevinovat,la bagat in pamant un taran cretin si un politist indolent.mare atentie in zonele rurale unde caruta si tuica face legea.bafta.

prea multi motociclisti mor in ultima vreme in tara lu papura voda,ce este de facut?ce trebuie sa facem ca sa nu mai fim ignorati pe sosea?oare nimanui nu-i pasa de noi? oare cluburile moto sunt interesate numai de petreceri? ei nu se gandesc ca noi motociclisti le tinem in viata? sa iesim cu topoarele in strada? sa distrugem tot ce iese in cale? sa omoram gabori cu riscul de a putrezi in puscarie? cum sa ne facem auziti? ne mor fratii,ne mor prietenii,ce e de facut? cati trebuie sa mai plateasca cu viata ? sunte-ti orbi, nu vede-ti ca in fiecare saptamana un biker moare? se va opri vreodata acest fenomen sau ne asteptam cuminti randul ? ce trebuie sa facem ca sa ramanem in viata? eu va propun varianta dinte pentru dinte sau soferii sunt animale ocrotite prin lege? JOS POLITIA ,moarte asasinilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... la dracu cu politia care ascunde dovezi,care isi bate joc de noi,sa se aleaga prafu de politistii care incalca legea si ling picioarele bestiilor pline de bani. MOARTE GABORILOR ....

... oare cluburile moto sunt interesate numai de petreceri? ei nu se gandesc ca noi motociclisti le tinem in viata? ...

...eu va propun varianta dinte pentru dinte sau soferii sunt animale ocrotite prin lege? JOS POLITIA ,moarte asasinilor....

Clubul nostru nu promoveaza in nici un caz violenta si nici nu instigam la violenta.

Pro Bike a avut in acest an 3 sedinte la care au participat persoane din conducerea brigazii de Politie Rutiera din Bucuresti in care s-a discutat aspecte privind accidentele in care au fost implicati si motociclisti . Ca rezultat B.P.R Bucuresti a tiparit 10.000 flayer-e care au fost distribuite cu ocazia intrunirii de la Snagov. Totodata am fost avertizati ca si noi contribuim la producerea acestor evenimente circuland cu viteze mari, "crosetand"prin oras, lipsa echipamentului de protectie, etc.

Cu toti deplangem disparitia oricarui motociclist, cunoscut sau nu, dar pe viitor nu mai posta AICI idei care promoveaza violenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...