Mergi la conţinut

cenzura


salahhe

Recommended Posts

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

problema e ca se acorda frate.MInoritatilor li se da nas si asta nu e bine.

Salahhe nu am nimic cu comunitatea lesbienelor si cea a homosexualilor dar pana mea frate daca zic ce cred despre ei sare lumea ( tot a lor - si aici sar si heterosexuali ) pe mine.

Deci ca atare, nu vreau sa aud de ei pt ca o data auzit de ei imi vine sa imi exprim pozitia fata de ei.

In plus ma uit la o femeie frumoasa si constat ca e lesbiana...frate pt tine o fi bine pt noi baietii poate fi mai nasol.Sau se uita una la un nene super si vede ca e homsexual...iarasi nu ii cade bine.

Nu zic ca sunteti mai alfel decat heterosexualii, sau rromii mai altfel decat romanii etc. dar frate traiti in legea voastra fara atata publicitate intelegi?

Normal cand vad un rrom ca isi da in stamba imi vine sa ii zic ceva dar daca sta in casa lui si face acolo ce vrea nu imi provoaca nimic.Sper sa ma fac inteles.Nu am boala pe nimeni atata timp cat sta fiecare in banca lui si face ce vrea la el acasa.Nu ziare nu meetinguri pe strazi sa vada lumea ca beieteii au pasarica si fetele putica, nu rromi care vor nu stiu ce, nu unguri care vor Adealul & shit

PS: si btw mai degraba sunt prieteni cu rromi ( care m-au sculat de jos cand am cazut cu moto si m-au dus sa ma spal la ei in casa ) decat cu lesbienele & homosexualii

PPS2: si daca vrei spune-le tuturor din comunitatea vostra ca eu sunt impotriva lor...sa vedem ce mare shit se intampla

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. pana mea frate daca zic ce cred despre ei sare lumea (tot a lor - si aici sar si heterosexuali) pe mine.

2. o data auzit de ei imi vine sa imi exprim pozitia fata de ei.

3. ma uit la o femeie frumoasa si constat ca e lesbiana...

4. Nu ziare, nu meetinguri pe strazi sa vada lumea ca ............

5. rromi, care m-au sculat de jos cand am cazut cu moto si m-au dus sa ma spal .... decat cu lesbienele

1. Si devi unul din ei. =))

2. Dorsala? In genunchi? =)) Tu sti de gluma.

3. :ranting:

4. Hmmmmm, NU mitinguri de motociclisti???

5. Hmmmm, am cazut si doua lesbiene tari ma spala in casa lor ....... ar iesi un film cumparat de toti motociclisti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5. Hmmmm, am cazut si doua lesbiene tari ma spala in casa lor ....... ar iesi un film cumparat de toti motociclisti.

da... cred ca un astfel de film ar decomplexa in mod sigur toti motociclistii care mai au inca unele complexe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(cu toate ca sunt si eu anti unguri :P )

Sa le sugi <beeeep> la unguri (adicatelea si mie...dupa cele 10-15 milioane aferente) sa vezi ce <produs finit> de calitate rezulta, daca pot sa ma ieczprim asa.

PS: scuzati expresia "Sa le" =))

LE/am editat postul, insa ideea de baza cred ca s-a inteles.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa le sugi P.U.L.A. la unguri (adicatelea si mie...dupa cele 10-15 milioane aferente) sa vezi ce sloboz de calitate rezulta, daca pot sa ma ieczprim asa.

PS: scuzati expresia "Sa le" =))

Ce mult te-a dus mintea.

Te-ai intrebat vreodata de ce exista atata ura intre vecini?

Ai facut TU ceva sa schimbi ceva?

Ura atrage ura si asa se creaza spirala spre degradarea umana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mult te-a dus mintea.

Te-ai intrebat vreodata de ce exista atata ura intre vecini?

Ai facut TU ceva sa schimbi ceva?

Ura atrage ura si asa se creaza spirala spre degradarea umana.

Mah obositule patetic, nu incerca sa-mi rastalmacesti cuvintele ca nu-ti merge.

Eu nu urasc pe nimeni pe criterii rasiale,etnice, sexuale s.a.m.d.

Dimpotriva, urarea mea ar putea fi foarte bine interpretata ca un gest de iubire :naughty:

si e directionata spre o singura persoana care instiga la ura etnica pe un forum public.

Auzi la el:"spirala spre degradarea umana" - man, esti indoctrinat rau si mai suferi si de limba de lemn (oare din ce e creierul in cazul asta?)

LE/@Mr. geniu degeaba aka. AndreiRN: editeaza si matale, obositule, citatul ca m-am conformat si eu si am editat ceea ce era "nepotrivit" pe acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Mah obositule patetic,

2. nu incerca sa-mi rastalmacesti cuvintele ca nu-ti merge.

3. Eu nu urasc pe nimeni pe criterii rasiale,etnice, sexuale s.a.m.d.

4. Auzi la el:"spirala spre degradarea umana" -

5. suferi si de limba de lemn

6. AndreiRN: editeaza si matale citatul ca m-am .........

1. Sunt odihnit ca la mine este dimineata.

2. Citat "Sa le sugi <beeeep> la unguri" Ce as mai putea rastalmaci la asta? Dar e normal ca si unguri au nevoie de sex oral ca orice om. Am cunoscut o unguroaica ....... vioaie foc.

3. Ce bine ar fi. Dar nu iti mai caut citatele.

4. O expresie locala careia nu i-am gasit echivalent in romaneste.

5. Corect. Si se bucura mandra.

6. Ce sa mai editez ca a facut cineva sa dispara. Asa e cu cenzura asta. :thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R1dere, hai ca aici sunt de acord cu tine, ma. Ma streseaza si pe mine mitingurile si alea. Si nu fac parte din "comunitatea homosexualilor", mi se pare o tampenie ca exista asa ceva. Pe de alta paret exista un motiv politic pentru mitingurile alea si unul social si oricat mi-ar displace faptul ca isi falfaie unii stradal preferintele, sunt de acord cu motivele pentru care trebuie sa existe si asa ceva. In definitiv, nu iti place, nu participi.

S_George, n-o lua pe ulei ma, e adevarat ca nu suport ungurii dar de aia tot am stat cu unu 5 ani de zile si da, i-am supt si bomboana pe bat si o fost bun. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba io nu am nimic cu ungurii...am avut amici unguri care sustineau sus si tare ca sunt romani ca aici s-au nascut & shit

numa' unii's bulangii si aia trebuie batuti exterminati eliminati

Salahhe ne delectezi cu picanterii aka cum i-ai supt aluia bomboana de pe batz? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In definitiv, nu iti place, nu participi.

S_George, n-o lua pe ulei ma, e adevarat ca nu suport ungurii dar de aia tot am stat cu unu 5 ani de zile si da, i-am supt si bomboana pe bat si o fost bun. :P

Nu era vorba despre a nu participa la diverse "manifestari", ci era vorba despre a nu iti manifesta in public si/sau cu ostentatie respectivele "preferinte" (e treaba lor ce fac in budoar sau propria casa).

Ca nu suporti ungurii e o treaba, e optiunea ta, insa cand o declari/manifesti public dai dovada de o oareşcare lipsa de "bun s

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ie ma... io ce sa fac. Daca "ungurii" ar sta cuminte in banca lor, n-ar mai cere Ardealu, ti-ar da o pita in stiu eu care sat de-al lor si daca ii ceri in romaneste, daca nu s-ar fi facut UDMR-ul care e o tampenie imensa, daca ar recunoaste drac ca sunt romani, daca ar vb ungureste dar nu le-ar trebui licee, denumiri bilingve si sa oblige functionarii publici sa invete ungureste, atunci n-as avea nimic cu ei ma, nici n-as stii ca exista, nici nu m-ar interesa.

La gay e altceva. Pana la o vreme erau arestati daca erau prinsi sarutandu-se doi barbati. Acuma e oarecum nevoie sa spunem lumii ca e ceva natural, frumos si normal daca doi barbati sau doo femei se tin de mana, in brate, se saruta pe strada. Nu tre' sa si-o traga. Partea proasta e ca paradele alea minunate ale lor sunt pline de belituri urate ca naiba, imbracati scorbos in pene si pantofi cu toc, de parca asta ar avea ceva de-a face cu inclinatiile gay.

Cat despre bomboana lu exu' ... George o inceput.

Si bah, George, hai sa-ti dau o veste proasta: te-ai nascut in Romania, parintii tai s-au nascut in Romania, ai buletin de Sf. Gheorghe, vorbesti limba romana, traiesti, locuiesti, muncesti, respiri in Romania ... esti ROMAN ma! Ca la originile tale de pe vremea lu Sobieski o venit stra stra-bunicu-tau din austro-ungaria, aia e istorie, ma, genealogie. Ca vb acasa ungureste, treaba ta, ma, si io vorbesc engleza dar nu ma cred englezoaica. Si strabunica o venit din Rusia si nu ma cred rusoaica. Bah, "ungurii" din Romania sunt niste romani mai derutati. Si de aia nu ii suport io ma. Da nu ii suport EU. Voi, treaba voastra, daca prind pe unu ca se ia aiurea de unguri si incerca sa ii faca unuia rau, ce-o fi omu' ala ma, ungur, roman, tigan, negru, arab, nu conteaza pentru mine, om e si io daca pot sa fac ceva, fac.

R1der, tu ai niste tendinte foarte nihiliste, mama, vrei sa-i casapesti pe toti... ai fost bolnav cand ai fost mic? Rade fetele de tine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ungurii din romania, si fara sa fiu rau, se bucura de prea multa libertate.

esti intr-o tara, te adaptezi ca atare, sau esti liber sa pleci. in rest poate ca ideea ar fi reformulata cu : nu am nimic personal cu faptul ca esti ungur, dar am daca ai pretentii stupide (sa trebuiasca eu sa citesc ungureste pe strazi, sa iti vrei autonomie si sa vii in parlament si sa te faci ca nu stii sa vorbesti romaneste.). secuii au decis ca le e mai bine in germania , si nimeni nu a oprit pe nimeni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salahhe ce tendinte am eu ca's cam incult si nu cunosc termenul

nu rade fetele de mine oricum ma doare-n p*la ce zice lumea de mine si fetele aka tarpfe

dezgustator sa avem acei romani derutati aka unguri si baietei care se saruta pe strada si idem si la fetite

mda le-as da foc.

Gaxele ca intotdeauna raspunsul tau la superlativ

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salahhe, dupa multe postari din topicul asta simt nevoia sa iti zic ca bati campii, rau de tot. Pentru cineva care traieste in un oras cu pretentii europene esti tare inchistata. Nu detaliez, dar daca mai crezi in povesti prostesti gen "ungurii vor sa ne ia Ardealul" sau chestii d'astea, nu pricepi nimic si poate e timpul sa-ti iei motorul si sa mai circuli prin tara, statul pe loc si munca de zi cu zi te-au terminat si te-au ingropat in idei preconcepute. E primul semn ca imbatranesti la minte inainte de a imbatrani fizic. Nu am treaba cu nimeni, de nici o natie, dar cei care judeca un om dupa limba lui materna se pot intoarce linistiti in evul mediu. Eu prefer sa merg inainte, poate e mai bine.

Ungurul de rand, ca si romanul de rand sau neamtul de rand se preocupa sa traiasca mai bine, si i se cam rupe in doua de majoritatea chestiilor care trec de gardul lui. Ideile astea tampite sunt inventate de politicieni de ambele parti, ca sa isi justifice existenta. "Noi nu ne vindem tara" au strigat multi prosti prin 1990. Acum acei prosti stau si inghit linistit ca desi nu ne-am vandut-o, jumatate e furata, celalalta e distrusa de niste incompetenti alesi de noi in fruntea tarii sau e data gratis strainilor in schimbul unor comisoane. Romanii de-ai nostri , deloc derutati, au pupat talpile americanului , coreanului, italianului, neamtului veniti sa ne fure si sa ne dispretuiasca , si nu am vazut nici un patriot ridicand vocea. Nu mai facem masini de teren ca americanii au privatizat ARO de nu ne-am vazut, platim gazele de ne sar capacele ca rusii si austriecii au facut afaceri pe spinarea noastra cu mijlocitori romani, platim curentul scump pentru ca ala ieftin e exportat tot de romani de ai nostri. E plina tara de "investitori straini", multi italieni, bosorogi pensionari care au venit aici sa faca "afaceri" cu pensiile lor , stiind ca maruntul lor aici e considerat "investitie strategica", si mai pot pune mana si pe ceva carnita tanara, ca se gasesc destule curvistine care sa stea cu ei pentru un pumn de euroi.

Toate astea nu suntem in stare sa le corectam, pentru astea trebuie munca, dar ce bine e sa ne complacem in a ataca pe unii, fie ei unguri, tigani, evrei sau ce o fi, ca pentru asta ajunge sa ne batem gura. Celor care gandesc asa le doresc sa fie macar o data in viata lor minoritari intr-un mediu ostil, sa simta pe pielea lor ca roata se invarteste, nu stii cand te duce viata pe taramuri straine unde nu mai esti asa tare pe pozitie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zoltan, aia cu Ardealu era pe undeva, nu stiu de unde am scos-o. In schimb ce m-a deranjat pe mine in calatoriile mele prin tara a fost ca am vazut localitati cu denumiri bilingve, unde una din denumiri era mazgalita si pe unele semne scria sugeti bozgorilor si din astea, unele in romana, altele in maghiara. M-a deranjat ca la Cluj am vrut sa-mi cumpar pantofi, si in toate magazinele in care intram ziceau vanzatoarele poftim pe ungureste (mi-a tradus cineva). La CLUJ, nu in cucuieti. La Targu Mures la urgente mi s-a vorbit ungureste, la fel la gara, la butic, la bar. In nush ce masa de sat mi s-a facut sete si m-am dus sa-mi iau o apa plata si n-am reusit pentru ca, chiar daca stiau, oamenii de acolo refuzau sa vb in romaneste. Si mama lu prietenu' meu si toti amicii lui de fata cu mine vorbeau ungureste chiar daca stiau ca io nu stiu limba pentru ca ii durea in cur si trebuia sa-mi tot traduca asta saracu pana mi s-a facut scarba si am plecat. Si Hallmarku' de la Mures e dublat in ungureste. Si daca vreau sa ma angajez acolo in RP, trebuie sa stiu ungureste.

Astea ma deranjeaza pe mine. De astea m-am lovit. Nu e mare branza, nu-mi vine sa iau paru si sa dau. Da' de aia tot ma deranjeaza.

Tara .. asta e, n-am vandut-o, am dat-o degeaba. Era o vorba inainte de '89: singura noastra salvare e sa declaram razboi americanilor si sa ne predam ;). Cam asa fu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema alora de care zici tu, Salahhe, este nu ca nu vor, ci ca nu stiu. Si pierderea e a lor, pentru ca sunt autoizolati o lume inchisa, fara sanse de a face treaba altundeva in tara. Dar daca nu realizeaza singuri, constrangerea nu ajuta, ca inraieste.

R1der, nu cred ca o limba e mai buna ca alta si crede-ma ca e bine sa stii cat mai multe, macar sa poti da peste nas celor care cred ca te pot vorbi de rau in o limba pe care ei cred ca nu o sti. Eu vorbesc trei si mai inteleg vreo doua, iar romaneste scriu mai corect decat multi nativi de pe aici. Daca pe tine te jigneste cand cineva iti vorbeste in alta limba, e la fel de jignitor pentru aceia daca nu reusesti sa le zici macar numele.

Sunt curios daca esti la fel de furios cand un neamt iti vorbeste in "limba lui de kkt", ca am observat ca fata de germana, italiana si engleza reactia multora e de politete aproape servila. Ca sa dau un exemplu dintre patronii italieni din zona mea unul nu a invatat romana, dar surprinzator de multi sunt gata sa le vorbeasca "limba de kkt" pentru un salar nu cine stie ce stralucit. Treburile ar sta la fel si cu patronii chinezi, atat ca talentele omului de rand sa prinda chineza din zbor sunt treduse. Dar chinezii vorbesc deobicei 2-3 limbi europene si ciripesc intre ei in limba materna doar cand vor ca "incultul de european" sa nu-si bage nasul in discutia lor. Nu am auzit pe nimeni sa moara cu ei de gat pentru asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ma fac inteles: NU AM NIMIC CU NIMENI DAR UN PUTZOI DE ROMAN CARE SE CREDE UNGUR SA IMI VORBEASCA IN UNGURESTE CAND II CER SMANTANA DE LA MAGAZIN MI SE PARE DE KKT

nu am politeturi fata de nici o tara.Francezii nu vb engleza pt ca limba lor e de circulatie mondiala la fel si eu ii sparg la dinti in romana si atunci lasa capul in jos.

Repet am prieteni care se trag din familii unguresti dar care afirmau ca sunt mai romani ca mine si chiar erau

Nu mai departe de ieri am vazut la TV cum reporterul lua interviu unei cucuoane si aia vb in ungureste ...e jenant dar ce sa zic e lipsa de civilizatie panala urma

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede clar din posturile de mai sus ca toleranta lipseste cu desavarsire. Sincer sa fiu, ma asteptam la asta din partea generatiilor trecute dar vad ca tinerii sunt mult mai rai!...

Vorbiti de taiat si spanzurat pentru ca cineva nu se conformeaza cu modul "normal" de viata. Parca fiecare dintre noi e liber sa-si traiasca viata asa cum vrea, nu? Nu mi se pare ok sa impui celorlati care nu sunt ca tine anumite restrictii. De ex, nu am auzit pe nimeni sa spuna ca un cuplu heterosexual e dezgustator cand se saruta in public si ar trebui fortati sa se opreasca sau pedepsiti chiar, cu o bataie zdravana cum se recomanda mai sus.

Civilizatia (ca pretindem ca suntem civilizati) presupune toleranta si respectul drepturilor si preferintelor celui de langa tine.

Lipsa "civilizatiei" este unul din principalele motive pentru care multi care pleaca afara nu reusesc sa se integreze. Multi habar nu au sa se poarte, sa vorbeasca si sa se descurce in anumite situatii. Viata devine foarte grea si neprietenoasa si se intorc in tara pentru ca nu au reusit sa se adapteze intr-o societate cu adevarat civilizata. Absolut adevarat!

Salahhe are dreptate, nu e usor sa fi victima unor atacuri (nu neaparat fizice) pe motiv de rasa, preferinta sexuala, etc.... Mi se pare o chestie total stupida sa te iei de cineva pentru ca te-a jignit cumva (neintentionat) prin felul ei/lui de a fi.

Cand esti puternic protejeaza-i pe cei slabi!

PS @ Zoltan, mi-a placut post-ul tau. Foarte realist.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ex, nu am auzit pe nimeni sa spuna ca un cuplu heterosexual e dezgustator cand se saruta in public si ar trebui fortati sa se opreasca sau pedepsiti chiar, cu o bataie zdravana cum se recomanda mai sus.

te inseli AMARNIC

daca o sa studiezi cu atentie legile mai multor tari europene (italia cu siguranta) intrezic sarutul in public.

daca te saruti nu o sa sate nimeni pe tine sa te ia in duba asa cum nu imi ia nimeni computerul desi nu am numai soft piratat, dar leagea exista TOCMAI petntru a nu fi discriminari.

aici nimeni nu vorbea de intoleranta ci se vorbea numai de faptul ca nu e frumos in public .

nimeni nu se leaga de preferintele din dormitor ale oamenilor.

discutia depre unguri (si aici zoli greseste la un singur punct in rest ii admir integritatea si obiectivitatea) este sa nu fiu eu, ROMAN, obligat sa citesc undugreste, in rest orince vorbeste ce limbea vrea.

omul nu a invatat romaneste, sau nu vrea sa invete romaneste, este problema sau/si optiunea lui. nimeni nu il condamna ca nu vorbeste romaneste DAR sa nu fiu eu, roman, obligat sa fac conversatie in ungureste sau sa fac concesii pentru ca cineva nu stie romana.

zoli nu ar trebui sa aiba dreptul sa vorbeasca pentru ca asa cum a spus scire si vorbeste mai bine ca multi dintre noi (este peste majoritatea oamenilor cu studii superioare de la noi nu vorbesc de publicul larg ;) ). cand am mers la o bere nu s-a incapatanat sa imi vorbeasca ungureste si nici ai lui.

nu am nimic cu nimeni care nu vorbeste romaneste, si aici zoli are dreptate. e pierderea lor, DAR as intretine raporturi sexuale orale cu rudele pana la un anumit gard al oamenilor care speculeaza treaba asta. a se vedea partide, politica si celelalte.

iar la capitolul toleranta as zice ca romania sta bine.. oamenii de rand se respecta si nu o sa vezi romanul ca s-a dus sa dea foc la casa ungurului sau invers..

ceea ce ma dernajaza :scoli in care e invata ungureste finantate de stat.

se doreste scoala in limba maghiara, sa existe dar nu finaintata de stat. asa cum in romania poti studia in araba, franceza, germana , sa poti studia si in ungureste dar nu pe banii statului ..

numai bine .

ca o completare : nu am gasit inca aici o unguroaica urata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...