Mergi la conţinut

aerox sau kimko?


flo

Recommended Posts

rog sa ma luminize si pe mine cineva si sa-mi spuna eventual cu argumente(daca se poate) daca chiar exista o diferenta atit de mare intre ele pe cit o reflecta pretul. aerox=2400eu , kymko=1200eu. Chiar mi-as dori sa aflu, pt ca vreau sa-mi cumpar un scooter. Multumesc si stept.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci aeroxul se pisa pe kynco

100 la 100

nu suporta comparatie

deci aeroxul se pisa pe kynco

100 la 100

nu suporta comparatie

parere de parere

aerox motor de minareli LC 2 timpi 3 cai Zgomotos Scoate Fum Consuma(astea sunt la 2 timpi in general) Se repara super usor Aspect FF frumos

Acuma kimko ce pot sa zic tota lumea cice ca sunt chinezari ,dar uita ca au adidasi in facuti in china ........................ Din ce am vazut eu prin ele motoru este ff fiabil 4 timpi 2 supape, trannsmisie pe lant (ma refer la distributie) Consuma ff putin si nu scoate fum.Foarte silentios, acuma depinde pt ce optezii figuri sau util

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei sa iti iei scuter , cumpara un aerox...... daca vrei jucarii care sa te tina 2 zile cu ce-a de alaltaieri ia-ti kimco....sau cum ii zice.... cine nu s-a dat cu un scuter adevarat isi cumpara tot scutere dinastea fantoma...... kimco sau first bike..... asa ca gandestete-te bine pe ce dai banii..... sa nu iti para rau la urma... eu am aprilia sr 50 din 2005 nu am aerox sa pot zice ca il laud pt ca am si eu....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah orice ati spune nu puteti sa comparati kymcou cu aeroxul nu suportac comparatei yamaha intre kymco 1 la mana si doi la mana frate se aude mai tare aerox pt ca e mai sport si daca vrei poti sa il faci sa nu se mai auda deci parerea mea e ca e mai bun aerox si la preti e normal sa fie 2000 ca e yamaha in pana mea nu MZ......:D

:scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

si dak stai sa te gandesti si cumperi un kimco si bagi diferentza de 800 de eur in el iti zik eu nu ai adversar ... se pije pe aerox se pije pe multe .... eu am avut kimco si am fost foarte multumit de el fugea 120 130 kimco grand dink 125 ..cc..bafta tuturor

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

hehe ce sa mai spun........un prieten are de vreo 2 ani un aerox luat cu 2200 d euro. A mai investit vreo 300 in el (nu stiu pt ce) si de atunci a facut 16.000 d km cu el si nu are probleme. In plus de asta ganditi-va k merge cu el tot 90km/h (merge blana 115) + face si naveta cu el 30 km

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

ba ce suferiti ca aveti scutere yamaha si peugeot...le aduci din germania cu 400 de euro de la gunoi...ce sa spun...si aici in Romania spuneti ca ati dat 1000 de euro pe ele.Nu mai suferiti a prosti!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-ti Italiana ca aia fac motorete dastea de 100 ani si castiga cu ele tot ce e cursa pe planeta asta.

Eu personal platesc 700-800 pe un scuter adus din Italia pe care il revopsesc si ii mai fac ce-l doare dupa care il vand cu 1200-1800.

Alea din Germania cu 400 sunt mai mult piese de schimb decat mijloace de deplasare in 2007...

Have Fun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

in primul rand ... vodtez kymko se duce 75 destul de bine cu role de 7 grame pritena mea are un agulity de 50 cc si are 42 de mii de km si merge superb i`am schimbat doar rolele i`am pus de 3 grame ( 65 lei in targ ) sia cuma fuge 85 aprox de 90 se duce cu el targovishte buc in fiecare week fara sa faca oprire si merge scuteru PERFECT i`am bagt ulei de 400 de mii si il schimb din 5 in 5 mii :) da burn ff ushor :P asa k iatzi kimko... da de aerox ce sa zic eu am d`ala de 150 cc racing replica cumparat dintr`un mag din it NOU fuge 170 am avut o si`o problema cu el se stricase pompa de apa.. sau ftt rulemtzii in rest e ok.. a si inc cv.. kymko is pe curea.. am vazut cand mi`a scos la service limitatoru :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cu Kimko d-asta nu m-am dat, cu Yamaha aerox de 50 da, da si pt un scooter mai mult suna decat merge....

Da decat sa dau peste 2000E pa o "bricheta" d-asta noua care in 2 ani ii scade la jumate valoarea, mai bine imi iau orice motor de marca de peste 400cc chiar daca sh si mai vechi de 2000

Oricum daca n-as avea peste 18 ani da as avea A1 as prefera un scooter de 125 in 4T si de vo 15 cai la banii astia.

Pt cei fara carnet orice scooter de 49 inmatric la primarie de max 600E ma gandesc io ca-i bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar yamaha aerox ...cred k este cel mai nervos scuter....dar si kymco este o firma buna si plu k e 4 t fratzica...deci te tine kymco cat o sa tina 2 aeroxuri...nici nu compari 2t cu 4t la fiabilitate......dar eu daca as avea 2000 d euro mi-as lua ceva tot de 50 dar cu viteze....este altceva...si cred k ti-ar place mai mult...parerea mea...si uite chiar si first bike...am avut eu ...si ma tinut aproape 10 000 km...pana sa-mi iau motor....si il cunosk pe noul proprietar...si akum merge foarte bine si n am avut nicio problema....si am tras de el...si noul proprietare trage la fel d el.......dupa parerea mea...4t se pisha pe 2 t din start ...dar ti-am spus it-ati frate cu viteze ..hay norok :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Parerea mea--nu conteaza--- nu trebuie sa iti iei un scuter nou.Daca ai 2000e iti iei un aerox cum zici tu,si ce ramane din bani iei piese tuning.Kymco sunt facute de Honda? Asa ceva am auzit,nu mai tin minte exact. Sunt scutere f bune amandoua dar,eu totusi as merge pe un Aerox second-hand. Bafta ! :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal cand ii aud pe astia cu aeroxu lor ma doare capu terminativa frate am avut un kimco de 150cc si rupe 140kmh adica blana cu doua persoane pe el si am facut cu el asta vara peste 24mii de kilometri asa ca nu mai vb voi de aerox sunt cele mai praf mai ales ca mam dat cu aerox la liniuta si la drum lung si lam facut muci.........dupa nici o luna si luat ala kimco asa ca cei ce nu au nici o treaba cu kimco sa nu mai vb ii rog sa-si tina parerile pt ei....Iar pt cel ce vrea sa-si ia kimco sa ia frate ca sunt cele mai fiabile si mai rezistente.....Bafta all si asfalt uscat....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

buna intrebarea si foarte multe pareri , a mea daca mai conteaza ar fi sa iti iei kymco , eu mi-am luat un kymco super 9 SH cu 7500 km la bord de vreo 3 saptamani si merge ca uns , acum o luna un coleg de-al meu si-a luat un aerox NOU din magazin si deja a avut 2 belele , nu stiu daca o fi ghinion sau modelul dar eu tot la kymco raman , 2 timpi fuge de rupe , se aude frumos si merge si mai frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...