Mergi la conţinut

Power Ball


pretender

Recommended Posts

aseara am fost in vizita la un bun prieten si am aflat despre jucaria asta. azi am sa imi fac timp sa ajung pe la cei care o comercializeaza sa imi adjudec una pe care sa o chinui peste uikend.

post-7591-1197014432_thumb.jpg

aveti un filmulet cu campionul de powerball

Ce este Powerball? Un giroscop perfect echilibrat, care poate ajunge la viteze de peste 15000 de rotatii pe minut, moment in care va exercita o presiune de peste 18 kg asupra bratului cu care il rotesti. Fara baterii, fara motor, pur si simplu prin putere giroscopica. Este cel mai rapid dispozitiv cu propulsie umana creat vreodata!

asa-i ca v-a starnit interesul ?

mi se pare super tare jucaria, dezvoltata probabil plecand de la giroscopul ce face parte din instrumentele de navigatie ale avioanelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am achizitonat jucaria (power ball neon pro)... am convingerea ca in cel mai scurt timp ma voi alege cu o mandrete de febra musculara. merita totzi banii!

@coxanelu

sper sa ma tina ceva mai mult entuziasmul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat costa jucaria, de unde se poate lua?

www.powerball.ro

magazinul se afla vis-a-vis de stadionul Dinamo (Caro Group)

pretul este de 100 ron fix

pune si tu un filmulet sa vedem daca intri in fibrilatie :D

nu am reusit decat 10503 ture, record personal. `fibrilatiile` pe care le are grecul din filmulet le ai de la 14k in sus, cand am sa ajung acolo.... te anunt!

=))

Ai experienta cu dreapta pe balls sau stanga.

Nu mai puteam de ras vazandu-l pe pretender in maieu, inclestat pe ball si crispat de placere.

=))

Traiassca chinezi si jucariile lor. :thumbup:

nici nu ma asteptam la mai mult de la tine... :mega_shok:

una peste alta nu aveai cum sa il vezi pe pretender in maieu... termina dreaq cu fanteziile astea! in filmuletzul de prezentare este un grec, care intamplator este recordman la powerball. daca urmareai cu atentie si te ducea capul putin ti-ai fi dat seama ca acolo nu-i vorba de pretender. obsedatule!

daca ti-ai fi putut depasi conditia de primata la care esti condamat, ai fi vazut mult mai departe si poate ca daca erai ceea ce tot afirmi ca esti ne-ai fi explicat si noua muritorilor, principiul giroscopului... googleste repede si uimeste-ma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una peste alta nu aveai cum sa il vezi pe pretender in maieu... termina dreaq cu fanteziile astea!

in filmuletzul de prezentare este un grec, care intamplator este recordman la powerball.

daca urmareai cu atentie si te ducea capul putin ti-ai fi dat seama ca acolo nu-i vorba de pretender. obsedatule!

=))=))

TU ti-ai imaginat ca te-am confundat cu cel in maieu???!!!!

=))=))

Offfff, Doamne ce imaginatie au uni.

Tu arati ca un etiopian in maieu dar scos de la albit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

=))=))

TU ti-ai imaginat ca te-am confundat cu cel in maieu???!!!!

=))=))

Offfff, Doamne ce imaginatie au uni.

Tu arati ca un etiopian in maieu dar scos de la albit.

nu faci decat sa reconfirmi ca esti un individ lipsit de capacitatea de a-si exprima coerent ideile, iar eu nu am timp sa incerc sa inteleg ce draq vrei sa spui.

unii au imaginatie, tu nu! ia casca gura mai sus sa vezi ce ai scris ma tolomacule... gata ??? acum trage-ti doua suturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jucaria are la baza principiul giroscopic. Adica conservarea impulsului unghiular: un corp care se roteste in jurul propriei axe tinde sa-si pastreze aceasta axa si se va opune unui impuls perturbator cu un altul, de-a lungul unei axe perpendiculare pe axa de rotaţie si pe axa impulsului perturbator.

Iote linku': giroscopu' care-a perturbat usor karma forumului

P.S.

Daca pui un trei fire de par de la un grec, un giroscop, un maieu transpirat de grec si ADN de ARN, amesteci... se obtine un amestec usor exploziv care poate produce o perturbatie usoara ce se propaga pe suprafata karmei forumului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...