Mergi la conţinut

Accident K7 Vs Politia Rutiera


Axy_

Recommended Posts

As vrea sa vad si eu de unde ai luat tu o astfel de informatie ca mie mi se pare ireala.

Sa nu imi spui ca din filme.

De pe net si Reality TV.....eh nu chiar pe multi ii "head-shoot-eaza" dar se cam intampla......da pana la urma de obicei respectivu chiar o merita

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

http://www.youtube.com/watch?v=2zRRCxdaqF4...feature=related

Uite cum se procedeaza la altii! Asa sint tratati cei ce nu se supun ordinii si legii! Daca e bine sau rau nu vreau sa ma pronunt,totusi, din cite stiu, e cel mai redus procent de infractionalitate din lume. Orice cetatean are respect sau macar teama pentru omul in uniforma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.youtube.com/watch?v=2zRRCxdaqF4...feature=related

Uite cum se procedeaza la altii! Asa sint tratati cei ce nu se supun ordinii si legii! Daca e bine sau rau nu vreau sa ma pronunt,totusi, din cite stiu, e cel mai redus procent de infractionalitate din lume. Orice cetatean are respect sau macar teama pentru omul in uniforma.

Din cate mi-am dat seama dupa uniforma politistilor treaba s-a petrecut in Canada.

La ei sa nu opresti la semnalul politiei e infractiune, aici, la noi nu inca asa ca sa faca demersuri si sa mai astepte, ca doara ei au trecut aceasta abatere la contraventii ca sa poate scapa parlamentarii betzi la volan :chair::hunter:

Totusi impactul s-a produs la o viteza mica dupa cum s-a vazut(aprox 30kmph) si se vede clar ca politaiu o incercat sa-l flancheze cu lateralul masinii cum se procedeaza si la ei legal, si totusi starea motociclistului nu era de loc rea si si asa s-au ingrijit de el si chiar au chemat o ambulantza imediat cum NU au facut militienii nosti :mad:

Pt faptul ca n-au chemat nu imediat ca si acestia din clip ci deloc, a chemat altcineva salvarea, militienii aia trebuiau demisi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate mi-am dat seama dupa uniforma politistilor treaba s-a petrecut in Canada.

La ei sa nu opresti la semnalul politiei e infractiune, aici, la noi nu inca asa ca sa faca demersuri si sa mai astepte, ca doara ei au trecut aceasta abatere la contraventii ca sa poate scapa parlamentarii betzi la volan :chair::hunter:

Totusi impactul s-a produs la o viteza mica dupa cum s-a vazut(aprox 30kmph) si se vede clar ca politaiu o incercat sa-l flancheze cu lateralul masinii cum se procedeaza si la ei legal, si totusi starea motociclistului nu era de loc rea si si asa s-au ingrijit de el si chiar au chemat o ambulantza imediat cum NU au facut militienii nosti :mad:

Pt faptul ca n-au chemat nu imediat ca si acestia din clip ci deloc, a chemat altcineva salvarea, militienii aia trebuiau demisi.

Iarta-ma ca trebuie sa te contrazic din nou, dar hai sa urmarim firul evenimentelor si sa comparam:

La ei: Masina de politie intra in motociclist

La noi: Masina de politie blokeaza accesul, motociclistul intra in masina.

La ei:Politistii sar pe el sa-l incatuseze, el sta linistit si se lasa incatusat

La noi: Politistii sar pe el sa-l incatuseze, el se opune cu toata forta lui de om "ranit"

La ei: camera fiind in auto s-a auzit cand dupa imobilizare au kemat salvarea

La noi: dupa kinuri, cand il imobilizeaza keama si aia salvarea, ca asta e procedura standard.

... trage linie si calculeaza. Astept rezultatul :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am mai zis-o si la inceputul acestui topic si la mijloc si cred ca am sa o zic si acum : MA DOARE IN BIP DE BOUL ALA !!! IMI PARE RAU DOAR DE MOTOR !!!! cine stie poate acum o sa ii intre mintea pe fagas normal (ma indoiesc puternic dar ... cine stie)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ridice doua degete cine crede ca faza din linkul lui andrei silvasan e normala! Adica asta: http://www.pro-bike.ro/forums/redirect.php...ature%3Drelated

Cei carora li se pare normala, le aduc la cunostinta ce am auzit azi dimineata la radio: guvernoiu vrea sa dea drept de control rutier gardienilor publici. Adica gasca aia de semianalfabeti nespalati, care nu au fost in stare sa gaseasca alta slujba si s-au facut paznici de noapte cu patalama de la stat, incepand cu luna viitoare vor avea voie sa ne opreasca pe sosea. Daca pana cum ne plangeam de abuzurile politistilor, care de bine-de rau au macar o scoala de subofiteri, de acum incolo e posibil sa ajungem sa plangem dupa ei.

Nu vreau sa fiu rau, dar pana acum pe gardienii publici i-am cunoscut ca pe unii care au folosit armamentul din dotare sa se impuste intre ei (accidental), sa se impuste pe sine (accidental sau nu), care au interzis circulatia copiilor cu bicicletele prin oras (asta se intampla la mine in oras), care in momentul in care in vazul lor se intampla ceva grav intorc spatele ca sa nu se complice dar iubesc sa isi flexeze muschii in fata celor care nu le pot face rau.

Pe astia vrea guvernul sa-i puna sa apere legea. In concluzie ma astept ca faze ca cea care a dat viata topicului asta sa devina o placuta amintire in fata chestiilor pe care comunitarii ni le vor face noua, tuturor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu linkul postat de andrei .

nu ar trebui sa ai tupeul sa fugi de politie ..

eu am vazut la mine aici in oras o scena de genul : masina fara numar in fata, politia venind pe contrasens, blocat masina respectiva, dat jos, pus soferul sa puna mainile pe volan si eu cu mana pe pistol (fara sa il scoata) verificat numere, acte, dupa aceea s-au mai relaxat..

eu il impuscam pe tip. nu ai voie sa fugi de politie.. si daca tot o dam cu viciu de priocedura la arestare o sa ajungem ca dupa ce ma opreste politia sa ii dau in judecata pentru discriminare sexuala.. ca mie imi plac brunetele si lor blondele.. hai sa fim barbati si sa recunoastem ca daca o cauti tre sa o iei .. nu ai voie sa comentei ce zice organu ..

legat de gardienii publici sa aiba drept de control rutier, i-as scuipa in cap .. asa ceva nu se poate si daca se ajunge la asa ceva incep sa ma gandesc serios la emigrare :)

chiar nu se poate ca analfabetii aia, ca multi nu au fost capabili sa aiba alte joburi sa aiba drept de control rutier.. asta e prea mult...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarta-ma ca trebuie sa te contrazic din nou, dar hai sa urmarim firul evenimentelor si sa comparam:

1 La ei: Masina de politie intra in motociclist

2 La noi: Masina de politie blokeaza accesul, motociclistul intra in masina.

3 La ei:Politistii sar pe el sa-l incatuseze, el sta linistit si se lasa incatusat

4 La noi: Politistii sar pe el sa-l incatuseze, el se opune cu toata forta lui de om "ranit"

5 La ei: camera fiind in auto s-a auzit cand dupa imobilizare au kemat salvarea

6 La noi: dupa kinuri, cand il imobilizeaza keama si aia salvarea, ca asta e procedura standard.

... trage linie si calculeaza. Astept rezultatul :)

1.Cu viteza mica, si la ei fiind infractiune fuga de politie puteau intra in el si cu 300kmph

2.Nu se poate dovedi din cauza ca masina de politie a fost lovita frontal => procedura incorecta

3.Tot din cauza ca-i infractiune

4.Nu stiu unde ai vazut asta, eu am vazut intradevar un om ranit

5.Vezi......oameni nu "jite" :mad:

6.Aici gresesti cel mai tare: l-au imobiliat fara probleme, dupa care cel care a filmat a chemat salvarea

PS: Asa-i ca i-as fi un avocat al apararii bun? :P

1. nu ai voie sa comentei ce zice organu ..

2.legat de gardienii publici sa aiba drept de control rutier, i-as scuipa in cap .. asa ceva nu se poate si daca se ajunge la asa ceva incep sa ma gandesc serios la emigrare :)

chiar nu se poate ca analfabetii aia, ca multi nu au fost capabili sa aiba alte joburi sa aiba drept de control rutier.. asta e prea mult...

1. mai ales cand iti cere binemeritata-i shpaga :P:blahblah1:

2. vezi ca nu-i buna autoritatea dictatoriala, iti amintesti cate clase avea tovarashu ceashca? iti spun eu daca nu stii: cu 2 mai multe decat trenu :P adica 4 :wacko: ...deci........domne feri

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Cu viteza mica, si la ei fiind infractiune fuga de politie puteau intra in el si cu 300kmph

2.Nu se poate dovedi din cauza ca masina de politie a fost lovita frontal => procedura incorecta

3.Tot din cauza ca-i infractiune

4.Nu stiu unde ai vazut asta, eu am vazut intradevar un om ranit

5.Vezi......oameni nu "jite" :mad:

6.Aici gresesti cel mai tare: l-au imobiliat fara probleme, dupa care cel care a filmat a chemat salvarea

PS: Asa-i ca i-as fi un avocat al apararii bun :P

1. pai dc la ei e infratiune, la noi nu e? Si daca la ei e justificat sa intre si cu 300km/h la noi nu se justifica? De ce?

2. Se dovedeste simplu, cu martor, gen gaxel dc nu ma insel care a spus ce s-a-ntamplat acolo de fapt si de drept.

3. corect. deci procedura: imobilizezi prostul si chemi salvarea,

4. mai uiota-te la filmare. Un om ranit nu se opune cu atata putere in fata a 2 barbati ce incearca sa-i duca bratul la spate.

5. au chemat salvarea.... cinste lor.

6. revin si zic sa ma urmaresti filmarea, n-a fost fara probleme. motiv pt kre s-a intarziat si chemarea salvarii.

P.S. Poti sa incerci, dar la fel pot si eu :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. pai dc la ei e infratiune, la noi nu e? Si daca la ei e justificat sa intre si cu 300km/h la noi nu se justifica? De ce?

2. Se dovedeste simplu, cu martor, gen gaxel dc nu ma insel care a spus ce s-a-ntamplat acolo de fapt si de drept.

3. corect. deci procedura: imobilizezi prostul si chemi salvarea,

4. mai uiota-te la filmare. Un om ranit nu se opune cu atata putere in fata a 2 barbati ce incearca sa-i duca bratul la spate.

5. au chemat salvarea.... cinste lor.

6. revin si zic sa ma urmaresti filmarea, n-a fost fara probleme. motiv pt kre s-a intarziat si chemarea salvarii.

P.S. Poti sa incerci, dar la fel pot si eu :P

Aaaaa nu esti la fel de bun ca si mine si-ti arat si dc :P .....si tu esti al acuzarii :D

1.La noi NU e infractiune, am mai spus-o si ma repet, deci din start eu is mai bun ca vad ca tu nu cunosteai acest aspect din legislatie:P

2.Cuvant unui martor se anuleaza cu cuvantul altuia(cel care a filmatde ex) deci..... ps nu-l implica pe gaxel ca nu a fost la fatza locului si el nici n-ar putea fii martor mincinos :P

3.Aici is de acord, asa-i si la ei si la noi

4.Mie nu mi s-a parut ca a pus rezistenta pe cat de incompetenti profesional erau "ominii legii" care parca se prefaceau ca-i rupe in 2 cu tot cu catuse de parca sa luptau cu-n alien...

5.La ei nu la noi, cu politistii canadieni n-am nimik, ca n-au gresit cu nimik

6.Nu s-a vazut pe filmulet asa cum s-a vazut pe cel din canada, pt ca ei NU au chemat-o :mad:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai oameni buni ... pana la urma ce dreaq mai discutam aici in van ???? ... Ra007 o sa zica si peste trei ani ca politistii l-au masacrat pe bietul om nevinovat si neprihanit (un fel de Maria de sex opus) aplicandu-i o procedura incorecta si nechemand salvarea cand defapt el nu se zbatea sa scape de politie ci avea convulsii extrem de dureroase in urma accidentului suferit ... si la fel cum Ra007 si altii cred acest lucru acum si maine si poimaine si in vecii vecilor Amin la fel si eu si altii cred contrariul ... degeaba discutam aiurea in tramvai ... eu mi-am exprimat parerea si mi-o sustin in continuare ... bine ... hai sa admitem ca poate politistii au actionat incorect .... eu unu sunt in stare sa ii iert ... ii iert pt ca au abuzat de forta sa opreasca o panarama de om ... un jeg ... poate cateodata abuzul e o metoda potrivita ... poate ca jegii astia de oameni numai prin abuz pot fi calmati ...

numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu zice nimeni ca ala era neprihanit. Parea un smecher care fugea de politie ca sa nu o dea in bara. Dar a fost daramat de pe motocicleta (desi regulamentlele politiei nu prevad asemenea tehnica de imobilizare), dupa care a fost incatusat, desi in urma cazaturii putea sa aiba rani grave, chiar fatale . Cred ca era o noua boare de prospetime pe imaginea politiei romane daca ar fi dat coltul din cauza unei hemoragii interne, in timp ce era transportat incatusat in masina politiei. Oricum, daca pe mine m-ar fi lovit voit cineva, eram suficient de furios sa incerc sa-i rup capul, indiferent de uniforma. Nu-mi place sa se atenteze la viata sau integritatea mea corporala.

Roockie, nu-ti doresc sa fii vreodata in situatia de a fi "abuzat justificat". Explicatii pentru abuz se vor gasi ulterior... o sa devii si tu un element recalcitrant, un smecher, ai mers cu viteza supersonica sau ai vorbit urat... o sa gaseasca cel in cauza milioane de justificari, iar tu o sa ramai cu umilinta.

Revin acum la viitoarea clasa de politisti rutieri: comunitarii. Pana acum, daca un comunitar credea ca te uiti urat la el, iti intocmea iute un proces verbal de incalcare a ordinii publice si te amenda cu 5-10 milioane. De acum incolo i se va parea ca ai viteza prea mare (fara a avea radar), va avea impresia ca ai condus agresiv (exista asa ceva in lege din pacate), si te va sanctiona de-ti merg fulgii, fara sa-i pese ca treburile astea trebuiesc dovedite. Si daca o sa te enervezi si o sa-i zici ca nu are dreptate, poate va scoate si pistolul la tine (in caz ca a invatat din filme de care parte a tevii se tine). Si nu m-ar mira sa intre cu masina in tine daca nu tragi suficient de iute pe dreapta daca ei te invita sa o faci. Precedent nepedepsit exista, de ce sa nu devina un obicei? Iepurii de camp si motociclistii se pot vana si cu Loganul, nu-i asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai oameni buni ... pana la urma ce dreaq mai discutam aici in van ???? ... Ra007 o sa zica si peste trei ani ca politistii l-au masacrat pe bietul om nevinovat si neprihanit (un fel de Maria de sex opus) aplicandu-i o procedura incorecta si nechemand salvarea cand defapt el nu se zbatea sa scape de politie ci avea convulsii extrem de dureroase in urma accidentului suferit ... si la fel cum Ra007 si altii cred acest lucru acum si maine si poimaine si in vecii vecilor Amin la fel si eu si altii cred contrariul ... degeaba discutam aiurea in tramvai ... eu mi-am exprimat parerea si mi-o sustin in continuare ... bine ... hai sa admitem ca poate politistii au actionat incorect .... eu unu sunt in stare sa ii iert ... ii iert pt ca au abuzat de forta sa opreasca o panarama de om ... un jeg ... poate cateodata abuzul e o metoda potrivita ... poate ca jegii astia de oameni numai prin abuz pot fi calmati ...

numai bine

Nu sunt chiar in contrar cu tine frate rookie, dar crede-ma ca nu vrei sa ai parte de abuzurile lor si daca n-ai facut mai nik astia is instare sa te bage la parnaie chiar numai ca sa-si faca ei numaru.......:ranting:, domne-ti multam ca nici eu nu am avut parte de asa ceva, o data numai m-au oprit cand eram cu-n scooter ca treceam de pe o banda pe alta ca sa ocolesc gropi :mad: dar si atunci au fost ca lumea si numai mi-au dat avertizment(si erau chiar rutieri nu "sectoristi")

da faza-i ca eu sunt in ardeal si p-aci nu se prea fac abuzuri ca la voi in sud.

Aici in tara asta de securisti poti s-o patzesti rau numai ca are cineva boala pe tine.Sa zicem ca-ti face denuntz ca ai avea ascunse droguri in peretii casei; politai cu abuzul agreat tacit de tine aici iti vor sparge peretii si cand n-or gasi nik ce crezi ca-ti vor zice? Iti spun eu: "Da-ne (institutia, politia) in judecata si ti-i lua banii pe casa" .....pana atuncia si pana iti reconstruiesti casa ce faci? Dormi la ei in birou dupa ce pleaca acasa? Sau le ceri sa-ti dea un loc la ei in celula =)) si acolo mai esti si pazit.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum am spus si mai devreme in topicul asta ... am avut de a face cu politia romana ... o gramada ... de multe ori am meritat-o pe deplin ... de cateva ori am fost ars degeaba ... asta e ... e mai bine cu ei decat fara ei ... stau si citesc la accidente cati s-au varsat inca de la inceputul anului ... o gramada ... viteze mari in oras ... in conditii de precautie limitate ... omul asta mergea cu 120km/h in oras ... e enorm ... a gresit flagrant cand a fugit ... imaginati-va ce s-ar fi putut intampla daca dadea peste cineva nevinovat si il omora ... oare atunci ii mai luati apararea??? atunci va zic eu ne-am fi dorit sa il fi daramat politia inainte de a omora pe cineva ... eu nu sunt usa de biserica ... nu am zis asta niciodata ... toata lumea greseste ... dar ... e o mare deosebire intre cei care sunt pregatiti sa isi asume greselile si cei care fug de responsabilitate ca niste puisori de gainuta ... m-a prins politia ... asta e ... da-mi frate amenda ... ia-mi carnetul ...

numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Si noi Motociclishtii avem aceleashi drepturi ca oricare Sofer... Ce A facut ala cu motoru ??? il imobiliza ? de ce ? ala era om sa fuga dupa accident ? in mortii lor de ce s'a inventat Ambulantza ? dar normal sa tea in curtea spitalului deoarece Consuma Mult ... Imbecilii dreaq

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si noi Motociclishtii avem aceleashi drepturi ca oricare Sofer...

Imbecilii dreaq

Gresit aici. De ce crezi tu ca sunt carnete si legi diferite intre masini si motoare?

Motociclistul este mai vulnerabil dar si mai iresponsabil in trafic. Normal ca nu toti dar o mare parte. Acest individ trebuia scos din trafic cat mai rapid. Eu sper ca a facut si ceva puscarie si motorul confiscat.

Doua cuvinte care iti explica rtiunea personala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eh!uite ca are si permis de conducere acum,puscarie nu a facut si motorul il poate lua de la politie dar omul are pretentii sa primeasca motor nou,nu cel facut praf de Politia Romana,e evident.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...