Mergi la conţinut

Accident Mortal La 3km De Cluj-napoca In Loc Baciu


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...
Scuze pt offtopic

Sky_Hunter, hai sa iti raspund punctual, ca sa ma intelegi ce vreau sa spun.

1. eu sustin in continuare ca viteza CONTEAZA.

2. nu merg musai pe tendita (nu foarte eronata) de a da vina DOAR pe motociclisti, dar cand rulezi cu viteza de 150kkm/h in localitate, iti asumi riscul ca nu poti frana la timp pentru a evita obstacole general intalnite in localitati, cum ar fi: o vaca, o gaina, un copil care traverseaza strada in fuga spre bunica, un biciclist beat... nu mai spun ca ai priceput ideea.

Voi scuti multe cuvinte scrise cu linkul de mai jos, cu Mircea Badea, fragment in care sustin tot ceea ce spune cu privire la motociclisti si la soferii de masini grele la propriu(SUV-uri).

P.S. NU era linie continua. Cauta fotografiile de la locul accidentului.

Cu bine.

Take care!

Adevarul e ca, in localitate unde e zona de 60; aici e vb totusi de drum european, E61, da chiar si asa rularea cu peste 90kmph e un risc destul de mare chiar si intr-o zi de duminik, sau poate mai ales intr-o zi de duminik(toata lumea poate sa aiba o atitudine prea relaxata), mai ales intr-o comuna cum e cea cu pricina, Baciu, care are tre sa parcurgi peste 3km, fiind o comuna asezata practic de-a lungul soselei respective constituie un pericol destul de mare, daramite cu 140-150 cum mergea el sa ajunga restul grupului, pacalit fiind de traficul relativ subtire a unei zile de duminik.

Draga mea, in zona respectiva este linie continua, stiu sigur pt ca am trecut si inainte cu o zi dar si dupa fix o sapt dupa accident(duminik urmatoare) si m-am uitat f atent in zona respectiva.

Ceea ce zice "Badia Mirciulik" este perfect adevarat inafara de faza cu scooterele, care la nr de accidente totale, ce-i drept mai putin grave sunt cele mai multe cu scooterele e chiar mai mare decat cele facute de motociclete, iar faza cu suvurile e adevarata mai ales la impactul lateral, pt ca botul este pe la mijloculusii unei compacte,berline sau combi(segmentele A,B,C) si la impact frontal daca au viteza ca si masina mica, avand masa mai mare cam"castiga"....am si un exemplu:varumeu a intrat frontal intr-un jeep cu fiatu lui stilo si mai rau o iesit jeep-u inclusiv soferu(picior rupt ce a necesitat tija pe cand varu numai 2 coaste rupte)si asta pt ca abea apucase sa intre in intersectie si mai mult de 20 nu avea iar varu-meu avand 60.....daca avea si jeep-u 60 nu mai scapa varu-mio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

R.I.P.

pana acum nu am mai intrat pe acest site si am citit doar acum posturile voastre.Pro si contra dar vreau sa va zic altceva

ce pe mine m-a lasat cu un gust amar...

vreau SA INTREB PE ACEIA DE AICI CARE I-AU FOST PRIETENI DACA IN MAI ANUL ACESTA AU FOST LA PARASTASUL DE 1 AN NU MAI INTREB DE CEL DE 6 LUNI ...ETC CEL DE UN AN FRATILOR .va raspund tot eu niciunul nu ati fost cel cu care alergam acum 2 veri pe MESESH s-ar fi bucurat ca nu l-ati uitat."VEI RAMANE IN INIMILE NOASTRE" sant doar vorbe goale.vreau sa va intreb mai stitzi cum arata? (CLOD,MACI,FLAVIUT,ABDUL,etc...) Abdul tu in special ca cu tine venea atuncea la meses sa ne ajungetzi din urma ?

SAVA FIE RUSNE CA DE LA INMORMANTARE NU I_ATZI MAI DUS O LUMANARE IAR IN ZIUA FUNERARIILOR LA MARSH STATEATZI IN PRIMUL RAND DUPA MASINA LUI CONDUSA DE FRATESU

DUMNEZEU SA IL AIBA IN PREAJMA SI SA AIBE GRIJA DE COPILASUL SAU CARE NU A APUCAT SA ISI CUNOASCA TATAL.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca astia cu echipament nu pateau nimic. Mereu am spus ca, daca ai echipament ii dai si mai tare in goarna, pentru ca te simti protejat cand de fapt nu esti.

150 in localitate, pe un drum cu o singura banda pe sens, curti de o parte si de alta, etc. Nu mai vorbesc de masini, dar sa nu te gandesti ca poate sa-ti apara un copil in fata, cand chiar tu urmeaza sa ai un copil?! Sa nu te gandesti la multe si multe lucruri teribile care ti se pot intampla, cand le si vezi la TV, pe Forum, etc.?!

A devenit si el un alt caz teribil din care cei mai multi nu vor invata nimic.

In alta ordine de idei, mi se pare mie sau linia continua se termina imediat dupa locul accidentului?

Seamana mult cu accidentul asta:

Si aici au sarit toti ca arsi, pentru ca soferul ar fi calcat linia continua...

Sa fim seriosi, n-are soferul nicio vina, doar daca te cramponezi de faptul ca a intors cu 1m inainte sa se termine linia continua, iar asta presupune ca si motociclistul sa fi circulat regulamentar.

FITZOBIKERI!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca astia cu echipament nu pateau nimic. Mereu am spus ca, daca ai echipament ii dai si mai tare in goarna, pentru ca te simti protejat cand de fapt nu esti.

150 in localitate, pe un drum cu o singura banda pe sens, curti de o parte si de alta, etc. Nu mai vorbesc de masini, dar sa nu te gandesti ca poate sa-ti apara un copil in fata, cand chiar tu urmeaza sa ai un copil?! Sa nu te gandesti la multe si multe lucruri teribile care ti se pot intampla, cand le si vezi la TV, pe Forum, etc.?!

A devenit si el un alt caz teribil din care cei mai multi nu vor invata nimic.

In alta ordine de idei, mi se pare mie sau linia continua se termina imediat dupa locul accidentului?

Seamana mult cu accidentul asta:

Si aici au sarit toti ca arsi, pentru ca soferul ar fi calcat linia continua...

Sa fim seriosi, n-are soferul nicio vina, doar daca te cramponezi de faptul ca a intors cu 1m inainte sa se termine linia continua, iar asta presupune ca si motociclistul sa fi circulat regulamentar.

FITZOBIKERI!

R.I.P pentru acel om iar celalalt din accidentul de pe youtube ? :o ouch :o

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Acolo au fost peste 200.....si sa nu mai ne kkm pe noi ca toti facem asa..astia cu ss...e o boala..iar la peste 200 prin localitate nu te mai ajuta decat soarta....cine nu a mers pe ss nu are rost sa-si de-a cu parerea ...e de prisos...iar cel care a avut ss si a mers cu 130 km/h maxim inseamna ca ii era o mare frica...doar daca nu cumva participa la vreun concurs de mototciclism viteza....RIP mai baiatule...asteaptane ca venim si noi la tine..mai devreme sau mai tarziu...dupa posibilitati si in diferite feluri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Acolo au fost peste 200.....si sa nu mai ne kkm pe noi ca toti facem asa..astia cu ss...e o boala..iar la peste 200 prin localitate nu te mai ajuta decat soarta....cine nu a mers pe ss nu are rost sa-si de-a cu parerea ...e de prisos...iar cel care a avut ss si a mers cu 130 km/h maxim inseamna ca ii era o mare frica...doar daca nu cumva participa la vreun concurs de mototciclism viteza....RIP mai baiatule...asteaptane ca venim si noi la tine..mai devreme sau mai tarziu...dupa posibilitati si in diferite feluri...

Uhh... ce incheiere.. :sorry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...