Mergi la conţinut

La Drum Cu Motolouis


Recommended Posts

Stimati motociclisti din Bucuresti,

 

 

Scoala MotoLouis organizeaza in data de 30.05.2010 o plimbare pe ruta Bucuresti-Ploiesti- Sarata Monteoru cu intoarcere prin Buzau- Urziceni.

Pentru a ne cunoaste mai bine vom face un popas la Sarata Monteoru unde, la un gratar, vom discuta despre posibilitatea formarii unui grup al carui scop este acela de a-si petrece timpul liber intr-un mod cat mai placut.

Ideea s-a conturat in urma discutiilor avute cu elevii scolii noastre care si-au exprimat dorinta de a iesii alaturi de noi intr-un mod organizat.

Grupul va fi format din maxim 50 de motociclete.

Pe traseu vom fi insotiti de o masina cu remorca moto echipata pentru acordarea unei asistente tehnice minime (bujii, cablu acceleratie/ambreiaj, pene, compresor, remorcare).

Participantii sunt rugati sa poarte echipament de protectie, sa aiba actele obligatorii (BI/CI, PC, ITP, RCA ) si sa-si verifice starea tehnica a motocicletei (ulei, lant, plinul de benzina, pneuri, placute de frana).

Nu vor fi admise manifestari de genul:

- curse pe traseu (liniute)

- depasiri hazardate

- mers pe o roata

- mers fara maini

- manevre care ii pun in pericol pe ceilalti participanti la trafic.

 

Plecarea va avea loc din poligonul Ilioara, la ora 9.30

 

Taxa de participare este de 30 lei si va fi achitata la locul de intalnire.

Ea reprezinta urmatoarele cheltuieli:

- masina de asistenta

- masa organizata la Sarata Monteoru

Deoarece aceasta actiune se doreste a fi nonprofit, in situatia in care cheltuielile vor fi mai mici decat cele estimate, diferenta de bani va fi returnata participantilor.

 

Cei interesati sunt rugati sa ne trimita pana vineri, pe PM sau pe email (contact@scoalamotolouis.ro), urmatoarele date de confirmare: Nume, nr de telefon, km parcursi pe motocicleta.

 

Pana atunci va dorim "Asfalt uscat!"

 

Cu stima,

Echipa MotoLouis

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cine doreste duminca 18.07.2010 la o plimbare pe motor ruta Bucuresti- ploiesti- cheia- brasov-predeal-sinaia si inapoi Buucresti poate contacta idul de mes firitagabi@yahoo.com sau la telefon 0724608215 Gabi va asteptam in numar cat mai mare . Multumesc

pai cum frate sa vin cu motoru sa faca grup sa le mai dau si bani pentru ce ? :thumbup::biggrin: O pot face si singur fara ei si sa nu dau nimic nu este logic sa storca bani nu sa se distreze mi se pare o tampenie :confused: lucuru asta . Organizez si eu GRATISSSSSSSSS traseu si fiecare ia si consuma de cati bani dispune citeste mai sus si ai sa te convingi :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" Pe traseu vom fi insotiti de o masina cu remorca moto echipata pentru acordarea unei asistente tehnice minime. Taxa de participare este de 30 lei si va fi achitata la locul de intalnire.

Ea reprezinta urmatoarele cheltuieli:

- masina de asistenta

- masa organizata la Sarata Monteoru

Deoarece aceasta actiune se doreste a fi nonprofit, in situatia in care cheltuielile vor fi mai mici decat cele estimate, diferenta de bani va fi returnata participantilor."

mie mi se pare ok, am citit acum. fireste, poti face si tu sau oricine, gratis sau oricum orice fel de plimbare. n-am nici o treaba cu motoluis; citeste cu atentie doar....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cititsi aduna la 50 de participanti x 30 ron = 1500 ron da si crezi ca se strica toate ?:biggrin: sau crezi ca iti mai dau astia bani inapoi ?

:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin: si cat poti manca acolo ? ai a fim realiste asta trebui sa fie o pasiune nu o mancatorie de bani , asa mi se pare normal ?:thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am fost aprox 35 de motoare.

Pozele sunt aici http://www.motociclism.ro/forum/index.php?showtopic=534187

Participantii sunt, in mare parte, fosti cursanti ai Scolii MotoLouis. S-au simtit atat de tepuiti incat ne-au cerut sa organizam o iesiri de doua zile.

Nu crezi ca era mai usor sa iti faci un nou topic in care sa iti anunti iesirea organizata de tine decat sa jignesti fara macar sa intrebi cum a fost? Atitudine ta spune multe despre tine...

Toate cele bune!

Anca P.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Buna ziua !

As dori cateva informatii in legatura cu Scoala Moto Louis, vreau permis si nu ma pot hotara la ce scoala sa aplic! Moto Adi sau Moto Louis ? Merci ! (La Electronicii au ambele poligon)

Eu iti recomand Moto Louis, acolo am facut si eu. Dar cel mai bine este sa mergi intr-o zi sa vezi cum se desfasoara cursurile - te poti edifica cel mai bine.

Herrinstructor, plimbari mai faceti? :scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am facut la moto louis- erau 2 instructori, nu mai stiu cum ii cheama; unul cu parul mai lung, cu are a fost totul ok, si altul care e si directorul/patronul. Cu ultimul mentionat am facut in penultima ora, si a reusit sa ma enerveze in primele 2 minute, prin atitudinea afisata (cine a fost vreodata oprit de un militian din tagma celor care se cred Dumnezeul pe pamant stie la ce ma refer). Dupa ce am avut o discutie mi-a explicat ca el a fost politai la rutiera si ca e posibil sa fi ramas cu defect profesional.

Ca dotari stau ok, am facut poligonul inclusiv pe harley, si motocicletele erau in stare relativ buna.

Cu ambii instructori s-au mai facut, suplimentar, exercitii de genul mers in coloana, franari etc.

Oricum daca nu ai deja experienta in trafic orice scoala moto ai alege, nu iti va fi acoperit nici 5% din ce trebuie in realitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...